Gönderen Konu: 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN  (Okunma sayısı 44124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ÇEPNİ_TÜRKÜ

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 153
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2007 »
Bu zafer bir kez daha göstermiştirki, Türk Ordusu kendisinden sayı ve teçhizat üstünlüğüne sahip ordulara karşı direnmesini ve zaferle çıkması bilen bir ordudur. Ordumuz ve komutanlarımız Türk Milleti'nin gözbebeğidir. Başkumandan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ruhun şad olsun. Zaferimiz bayramımız kutlu olsun...
TTK.
'Biz doğrudan doğruya Milliyetperveriz ve Türk Milliyetçisiyiz.'
'Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır!'

                                                                          ATATÜRK

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

 • Otağ Yöneticisi
 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 2189
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2007 »
GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR BÜYÜKANIT'IN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI


                Değerli Silah Arkadaşlarım,

               Tarih sahnesinde görüldüğü andan itibaren bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş yüce Türk ulusunun, vatanının işgal edildiği bir dönemde bu güçlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırışının bugün 85'inci yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

               Türk ulusunun bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış ulusal birlik ve beraberliğin ne kadar büyük ve zinde bir güç olduğunu da ortaya koymuştur. Türk ulusunun zayıf zannedildiği dönemde kazanılan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel dayanaklarının ne derece sağlam ve sarsılmaz olduğunun en açık ifadesidir.

               Yokluğun ve teknik imkânsızlıkların kol gezdiği bir dönemde, düşman karşısında dimdik ayakta durma cesaret ve kararlılığı gösteren kahraman Türk ordusunun dokusuyla, bugün Bilgi Çağının gerekleri ile donanarak harp yeteneklerini üst düzeye ulaştırmış Türk Silahlı Kuvvetlerinin dokusu arasında en ufak bir fark yoktur. Bu doku, Türk ulusunun "doğuştan taşıdığı kabiliyet ve kudret" ile şekillenen ve Ulu Önder Atatürk'ün İlke ve Devrimleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatacak dinamik gücün temeli olmaya devam edecektir.

               Unutulmamalıdır ki, Atatürk Devrimi, demokratik bir niteliğe sahiptir. Padişahlığı ve halifeliği yıkarak yerine ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyeti getirmiştir. Atatürk Devrimi, özünü Ulusal Kurtuluş Savaşı'ndan almıştır. Türk Milletinin bu büyük savaşı, hem Anadolu'yu ele geçirmek isteyen dış düşmanlara, hem de bu düşmanlarla iş birliği yapan Padişahlık ve Halifelik düzenine karşı verilmiştir. Bu mücadele dışarıya karşı bağımsızlığı, içeride de ulusal egemenliği amaçlamıştır.

               Bilime ve akla dayanan Atatürkçü Düşünce Sisteminin esaslarını kavrayamamış birtakım kötü niyetliler tarafından; Türk ulusunun birlik ve beraberliğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin laik ve demokratik yapısını bozmak ve çağdaş kazanımlarını ortadan kaldırmak amacıyla yürütülen sinsi planlar ne yazık ki her geçen gün farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Üzülerek ifade ediyorum ki, yaşadığımız günlerde hem ülke içinden hem de ülke dışından Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan saldırılar artmış bulunmaktadır. Bu saldırıların amacı, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından çok iyi bilinmektedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısını içine sindiremeyen bölücüler ile laik yapısını sistematik bir yaklaşımla aşındırmaya çalışan şer odaklarının yaklaşımlarını, tüm ulusumuz çok açık olarak izlemektedir.

               Bu tehditler karşısında, hiçbir etnik temele dayanmayan ve Anayasamızda açıkça belirtilen, soydaşlık değil yurttaşlık esasına dayanan ve Ulu Önderimiz Atatürk'ün: "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk halkına Türk ulusu denir." veciz ifadesinde yerini bulan Atatürk milliyetçiliği ve laiklik, bilim ve aklın parlak ışığı ile bütün bu karanlık güçleri boğarak bizi aydınlık bir geleceğe ulaştıracaktır.

               Bir hususu, Kurtuluş Savaşı'nın esas kahramanları olan yüce Türk ulusunun bilmesi gerekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerini, tüm dünyaya örnek olan çelik gibi disiplinini, birlik ve beraberliği ve Atatürk'ün ideolojiden uzak, bilim ve akla dayanan dinamik ve çağdaş Düşünce Sisteminin takipçisi olan personelini, bu tür saldırılar ve ihanetler yıldıramayacaktır. Bu direnç, Türk Silahlı Kuvvetlerinin genlerinde mevcuttur.

               Türk Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyup kollama görevini Atatürkçü Düşünce Sisteminin rehberliğinde gerçekleştirirken kararlı duruşundan asla taviz vermeyecektir.

               Bu bilinçle hareket eden kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütü ile vermiş olduğu mücadelede başarılar diliyor, tüm kahraman evlatlarımızı ve onların komutanlarını sevgiyle kucaklıyorum. Unutmayın, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün: "Cumhuriyeti kuranlar, onu korumaya da muktedir olmalıdırlar." özdeyişi daima rehberimiz olacak ve bize güç verecektir.

               Bu duygu ve düşüncelerle; başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere yurdu ve ulusu uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde görev yapan, general/amiral, subay, astsubay, uzman erbaş, erbaş ve erlerimiz ile sivil memur ve işçilerimizin Zafer Bayramı'nı ve TSK Günü'nü kutlar; aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

               Büyük Zafer'in 85'inci yılı kutlu olsun.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Afsar Beyi

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 146
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2007 »
Bugün Büyük Zaferin 85. Yıldönümü

Türk'lerin gömülmek istendiği mezardan çıkıp tüm Dünyayı gömdüğü kutlu günün, tarihin en önemli yapı taşlarından birinin yıldönümü. Kocatepe'de, Dua Tepe'de, Mangal Dağı'nda kahramanlık efsaneleri yazan, canını göz kırpmadan bu vatana feda eden, başta Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk ve başlarındaki değerli komutanları ve her biri birer bozkurt olan şanlı askerleri: Hepinizin  Ruhu Şad Olsun, mekanınız Tanrıdağı olsun. Emanetiniz bizlerin omuzundadır.

Bu vatanın nasıl kurtarıldığını unutan, sizin kemiklerinizi sızlatarak her karışını kızıl kana boyadığınız bu toprakları peşkeş çeken zihniyete ve sizleri anmayı halkın bağrından çıkarıp stadyum törenlerine hapsederek çoşkumuzu söndürmeye çalışanlara da lanet olsun. Onlar yanılıyorlar. Kemikleriniz toprakta, Ruhlarınız içimizde. Bu coşku asla sönmeyecek. Yeni 30 Ağustoslar için hazırlanın BOZKURTLAR.
sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

Çevrimdışı Almıla

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 186
 • Gökbörü Asena Gençlik
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2007 »
GÜNÜN ANLAMI VE ÖNEMİ
   Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir.
    Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyordu. Yüzyıllardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor, bizim de bunu kabul etmemiz isteniyordu.
   Türk milletinin bu durumu kabul etmesi elbette mümkün değildi. 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkmasıyla, lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı başlattı. Amasya Genelgesi'nin yayınlanmasının ardından Erzurum ve Sivas Kongreleri yapıldı. Daha sonra 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelen Atatürk, 23 Nisan 1920'de TBMM'yi kurdu. Böy-lece hem memleketin yönetimi halkın iradesine verilmiş oluyordu. Hem de Kurtuluş Savaşı'nın merkezi Ankara oluyordu.
   TBMM meclisi yaptığı görüşmelerde yurdun durumunu ve kurtuluş çarelerini aradı. "Misak-ı Millî sınırları içinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı görüşü"nden hareketle, düşmanla mücadele kararı alındı. Oluşturulan düzenli ordularla savaşa girildi. İlk başarı, Doğu'da Ermeni çetelerine karşı kazanıldı. Daha sonra, Batı cephesinde, Yunanlılarla, I. İnönü ve II. İnönü Savaşları yapıldı. Bu savaşların kazanılmasıyla Yunanlılar'a büyük bir darbe indirilmiş oldu. Bunun üzerine Yunan ordusu yeniden saldırıya geçti. Saldırı üzerine Mustafa Kemal, or-dularına: "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." emrini verdi.
   Türk askeri, büyük bir azim ve fedakârlıkla bu karara uydu. 23 Ağustos ve 12 Eylül 1921 tarihleri arasında yapılan Sakarya Meydan Muharebesiyle, Türk milleti 1699 Karlofça Antlaşmasından beri ilk defa toprak kazanmaya başlıyordu. Sakarya Savaşı, Türk milletinin savunma durumundan taarruz durumuna geçtiği önemli bir savaş olarak da tarihe geçti. Bu zafer sonunda, TBMM tarafından, Mustafa Kemal'e "gazi" unvanı ve "Mareşal" rütbesi verildi.
   Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı'ndan sonra, büyük bir taarruzla düşmanı tamamen yok etme kararı alındı.
1922 yılı Ağustosuna kadar, hazırlıklar tamamlandı. Güneydeki Türk birlikle-ri, büyük bir gizlilik içinde Batı cephesine kaydmld". İstanbul'daki cephane depolarından silah ve cephane kaçırıldı. İtilaf Devletleri tarafından tahrip edilerek kullanılmaz hâle getirilen toplar onarıldı. Yeni silâhlar satın alındı. Ordumuza taarruz eğitimi yaptırıldı. Bu hazırlıklardan sonra, Gazi Mustafa Kemal'in başkomutan-lığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922'de düşmana saldırdı. Bir saat içinde düşman mevzileri ele geçirildi. 30 Ağustos'ta düşman çember içine alındı. Sağ kalanlar esir alındı. Esirler arasında Yunan Başkomutanı Trikopis'te vardı.
Bu savaş, Atatürk'ün başkomutanlığında yapıldığı için Başkomutanlık
Meydan Muharebesi olarak adlandırıldı.
   Büyük Tarruzun başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir'e kadar takip edildi. 9 Eylül 1922'de İzmir'in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmandan temizlenmiş oldu. Hain düşmanın, haksızca ve alçakça işgaline "dur" diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan bu büyük zaferi her yıl, 30 Ağustos günü, bayram yaparak kutluyoruz.

 
 
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

Çevrimdışı aykutlu

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 4
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #14 : 30 Ağustos 2007 »
IRKDASLARIMIN ZAFER BAYRANI KUTLU OLSUN

Çevrimdışı kızıltamu

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 210
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2007 »
Yüce Türk Budununun Kutsal günlerinden biri olan 30 Ağostos zafer bayramı Türk acununa kutlu olsun.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı OLCAYTU

 • Türkçü-Turancı
 • ***
 • İleti: 101
 • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #16 : 30 Ağustos 2007 »
  Türk soyunun en gurur verici günlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize kutlu olsun
 

   TTK
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.

Çevrimdışı BİLGEKURT

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 12
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #17 : 30 Ağustos 2007 »
Yüce TÜRK, Milletinin Zafer bayramını kutlar, Tüm Kandaşlarıma Esenlikler dilerim.
EY VATAN! GÜZEL TURAN!
SANA FEDA BİZ VARIZ.
DÜŞMAN OĞLU MEYDANA ÇIK!
KAHRAMANLIK KİMDE İSE ANLARIZ!

Çevrimdışı Bozkurt Yarbay

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 60
 • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
Ynt: 30 Ağustos Zafer Bayramı
« Yanıtla #18 : 30 Ağustos 2007 »
Büyük Türk Irkının en kutlu günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlarım.
BAŞBUĞ ATATÜRK ve Silah Arkadaşlarının, Ruhları Şad olsun.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı AĞASAR

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 354
 • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı Kutlu Olsun!
« Yanıtla #19 : 29 Ağustos 2011 »
Bu topraklarda Milli zaferler kazanmasaydık hiçbir Din'i bayramı kutlayamazdık... 30 Ağustos Zafer bayramı ve Ramazan bayramının 'yalnızca' Türk Dünyasına hayırlar getirmesi dileğiyle...

Kutlu olsun!..
Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...


UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!