Gönderen Konu: CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN!  (Okunma sayısı 59289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 401
 • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #30 : 29 Ekim 2007 »GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL YAŞAR BÜYÜKANIT’IN
CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI


( 29 Ekim 2007 )

Alıntı

      Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

      Yüce Türk ulusunun kahramanlığına ve Atatürk’ün vurguladığı yüksek Türk kültürüne dayanan Cumhuriyetin kuruluşunun 84’üncü yıl dönümünü kutlamanın engin coşkusunu yaşıyoruz.

      Ulus devlet, üniter devlet ve laik devlet yapısı üzerinde yükselen anayasal düzeniyle “kendisine bağlı olanları en ileri zirvelere taşıyan” Cumhuriyet, “ulusal egemenlik ülküsünü en iyi ve en güvenilir biçimde uygulayan devlet şeklidir”. Kurulduğu günden beri Türk ulusunun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasının itici gücü olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı hem de çatısı altında toplananları her türlü tehditten koruyarak ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesidir.

      Ancak, cumhuriyet bayrağı altında toplanan Türk ulusunun bütünlüğüne zarar verme çabaları ne yazık ki dün olduğu gibi bugün de sürmektedir. Bu çabalar, çağdaş uygarlık hedefine ulaşma hedefimizi engellemekten, bilim ve aklın yol göstericiliğinden uzaklaşarak ulusumuzu karanlık devirlere çekmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir.

      Bugün, amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına yönelik saldırılar, yoğunluk kazanmıştır. Bir taraftan bu saldırılarla, diğer taraftan etnik milliyetçiliğe ve irticaya dayalı tehditlere zemin hazırlamaya çalışan çabalarla, devlet yapımıza zarar vermek hedeflenmiştir.

      Değişik anlamlar yüklenmek istenen etnik milliyetçiliğe dayalı bölücülüğün yarattığı terörün çirkin yüzü son dönemdeki hain saldırılarla bir kez daha ortaya çıkmış ve tüm ulusumuzu yasa boğmuştur. Bu konuda, hayranlık duyduğumuz ve emrinde bulunduğumuz yüce ulusumuza bir konuyu ifade etmek istiyorum. Son günlerde meydana gelen ve hepimizi çok üzen terörist saldırılardan büyük üzüntü duyuyor, kahraman şehitlerimizin acısını en derinden hissediyoruz. Ancak, bu acılar, bizim mücadele azmimizi artırmaktadır. Unutulmasın ki, bu Cumhuriyeti kuranlar bizden çok daha büyük acılar çekmiştir. Bize bu acıları yaşatanlara, o acıları hayal bile edemeyecekleri bir yoğunlukta yaşatacağız ve bu konuda kararlıyız.

      Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden teröristler etkisiz hâle getirilinceye kadar Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu mücadeleyi sürdüreceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Türk Silahlı Kuvvetleri taraf olduğu insani ve ulusal değerler üzerinde yükselen Atatürk Milliyetçiliği vasıtası ile etnik milliyetçiliğe dayanan bölücülük karşısında Cumhuriyetin “ulus devlet” yapısının teminatı olmaya devam edecektir.

      Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş kazanımlarına kasteden irtica tehdidi karşısında da en büyük dayanağımız laikliktir. Cumhuriyetimizin dayandığı akılcı ve bilimsel tutumun ayrılmaz bir parçası olan laiklikten vazgeçilebileceğini düşünmek, çağdaş uygarlık hedefinden uzaklaşarak karanlıklar içine gömülmeyi arzu etmekle eşdeğerdir. Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ve vazgeçilmez değeri olan “laiklik” ilkesinin en güçlü savunucusu yine yüce ulusumuzun kendisidir ve biz onun hizmetkârıyız.

      Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kasteden bütün bu tehditler, kararlı duruşundan asla taviz vermeyecek olan Türk ulusu karşısında başarısızlığa uğramaya mahkumdur. Çünkü, ulusunun güveninden aldığı destek ve Atatürkçü Düşünce Sisteminin yol göstericiliğiyle daima ileri gitmeyi hedefleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, büyük bir kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne ve temel değerlerine hizmet etmeye devam edecektir.

      Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın bilinciyle; en değerli varlığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önderimizin, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin ve komutanlarımızın aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, kendilerine Tanrı’dan rahmet diler, kahraman gazilerimize ve emekli personelimize şükran ve minnetlerimi sunarım. Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensuplarının ve onların kıymetli ailelerinin Cumhuriyet Bayramını kutlar, esenlikler dilerim.

      Bu anlamlı günde Ulu Önderimiz Atatürk’ün ifadesini bir kez daha hatırlatmak istiyorum:

      “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.”


Çevrimdışı tankuty

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 15
 • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #31 : 29 Ekim 2007 »
Laik Türkiye Cumhuriyeti 84 yaşında Tüm Türk milletinin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
"Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı ERGENEKON TORUNU

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 52
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #32 : 29 Ekim 2007 »
Son BAŞBUĞUMUZ ATATÜRKÜN kurmuş olduğu CUMHURİYETİN 84 yılı NE MUTLU TÜRKÜM KAVRAMINI NAMUS VE ŞEREFLE DİYEBİLENLERE KUTLU OLSUN. Bilinsin ki 84 değil 1084 senesindede kutlanacak, rahatsız olanlar heder ve hüsran olacaklar.
ULU TANRIM TÜRK DÜNYASINI DAİM ÜSTÜN VE EBEDİ KILSIN. :turan:
TÜRKÜN SABRI BİTTİĞİ YERDE DAVASI BAŞLAR BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN. AN GELİRKİ BİR ANDA DÜŞMANINI ASİL KANINDA BOĞAN BİRER YİĞİTLER OLURUZ DİNLEMEYİZ KİMSEYİ

Çevrimdışı AçığmaKün

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 4
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #33 : 29 Ekim 2007 »
Yüce Türk Irkının Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Bizlere bu şanlı tarihi miras bıraktıkları için başta Başbuğ Bozkurt Atatürk'e ve onun isimsiz kahramanlarını manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum.

Ulu Tanrı, Türklere şanla, şerefle dolu nice bayramlar yaşatsın.

TTK.


NE GÜNAHI BEE,  IRKÇIYIM İŞTE...

Çevrimdışı Bozok

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 34
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #34 : 29 Ekim 2007 »
Sağlık, mutluluk ve huzur içinde nice bayramlar dilerim.
Türklük aleminin bu büyük, bayramı kutlu olsun...

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

oguz33

 • Ziyaretçi
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #35 : 29 Ekim 2007 »
Son ve ebedi Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK ve şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor Büyük TÜRK Milletinin CUHHURİYET BAYRAMINI kutluyorum.

TTK.

Çevrimdışı motun yabgu

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 1566
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #36 : 29 Ekim 2007 »
Cumhuriyet bayrami,Türk irkina kutlu olsun.TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

  BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

                       TANRIKUT.

Çevrimdışı ERGENEKON TORUNU

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 52
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #37 : 29 Ekim 2007 »
Ulu önder ATATÜRKÜN 84 yıl evvel kurduğu CUMHURİYET bayramımız NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENLERE KUTLU OLSUN. Bilinsin ki 84 değil 1084 yılındada kutlanacak, rahatsız olanlar her zaman heder olacaklar.
NE MUTLU TÜRKÜM KAVRAMINI NAMUS VE ŞEREFLE DİYEBİLENLERE TEKRAR KUTLU OLSUN.
TÜRKÜN SABRI BİTTİĞİ YERDE DAVASI BAŞLAR BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN. AN GELİRKİ BİR ANDA DÜŞMANINI ASİL KANINDA BOĞAN BİRER YİĞİTLER OLURUZ DİNLEMEYİZ KİMSEYİ

Çevrimdışı Almıla

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 186
 • Gökbörü Asena Gençlik
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #38 : 29 Ekim 2007 »
Gurur günümüz, Cumhuriyetimizin 84. yılı, kutlu olsun!..
Sağlık içinde, nice yıllara...
Ata'mızı ve silah arkadaşlarını sevgiyle, saygıyla, şükranla yad ederim.
İç ve dış düşmanlara inat, şanlı Cumhuriyet, sonsuza dek yaşayacaktır...
Atatürk Gençliği, Cumhuriyetin bekçileri olarak, nöbetleri başındadır...

TTKvY.
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 180
 • TÜRK IRKÇISI
Ynt: CUMHURİYETİMİZİN 84. ŞEREF YILI KUTLU OLSUN!
« Yanıtla #39 : 29 Ekim 2007 »
Cumhuriyetimizin kurulmasında  emeği geçen  Şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Türk Milletinin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun. Tanrı sonsuza kadar muhafaza etsin.