Gönderen Konu: ÖN TÜRKLER HAKKINDA DİKKATLİ OL !  (Okunma sayısı 10725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hilaltuzcu

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ne mutlu Türk'üm diyene!
Ynt: ÖN TÜRKLER HAKKINDA DİKKATLİ OL !
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2011 »
Sayın ULUKAY. Tüm yazılarınızı dikkatle okudum. Hak vermemek elde değil. Yaşım genç. Siz zamanım ve enerjim yok diyorsunuz. Bense bende var diyorum. Önerilerinizi dikkate alarak mezopotomya uygarlıklarını sümerleri etileri asurları vs araştıracağım.. Bir Türk genci olarak bunu yapmak boynumun borcu..

Yalnız, birşey dikkatimi çekti. Son yazınızın sonunda nasıl olsa çok yakında sadece yaşamaya odaklanacağız, bunları tasnif edip gelecek nesilere bırakmanın ne gereği var anlamına gelen bir cümle kullandınız. Bence yanılıyorsunuz. Siz ki Türkçü-Turancı olduğunuzu söylüyorsunuz. Öyleyse gerçekleri açıklayın ki gençler bilinçlensin. Nereden gelip nereye gittiklerini bilsinler. Millet olmanın temelinde tarih vardır. Tarihini bilmeyense yok olmaya mahkumdur.

Ben ailemden gördüğümü yapıyorum. Gerçeğe ulaşmak için araştırıyorum. Okuyorum. Ama herkes böyle değil. Tazecik beyinler yıkanmaya çok hazır. Batı dünyasının etkisine girmeden onları bilinçlendirmeliyiz.. Şimdi çocuklar ergenekonu terör örgütü olarak biliyor. O yüce destanı bu hale soktular. Benim severek okuyarak büyüdüğüm dede korkut hikayelerinden haberleri dahi yok.. Ziya gökalpi nihal atsızı bilmeden büyüyorlar.. Atatürkü özel hayatını yalan yanlış öğrenerek değerlendiriyorlar. Kanuniyi haremden çıkmayan tabir-i caizse uçkuruna düşkün biri gibi görüyorlar. Ve daha neler neler.. Sizce de bir Türk olarak gençlerimizin, kültürel birikimimizin devam ettiricileri olacak olanların bilgilendirilmesi gerekmiyor mu?

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ULUKAY'IN SADIK ERİYİM ACUNA KAAN ONA ÇERİYİM.
« Yanıtla #11 : 21 Ağustos 2011 »
Olacağı bana bildirilenlerden  Tanrı sizleri korusun .Olacak her şeye rağmen sağ kalmayı başarır ve doğru tarafda olmaktan asla vazgeçmezsseniz   bizler Gök Tanrı Türk Tuğu altında ışıklı bir dünya sabahında rakipsiz bir budun olacak ve o gün Türk'ün boyutlar üstündeki yüce meclisini konuşacağız.
Tanrı Türkü'nü ve çıkacağı bildirilen  Kaan'ı korusun .
TÜRK TANRISI !
TANRI !
TÜRK YARATMADIĞIN GAYRILARI,
TÜRK GİBİ GÖRÜNEN GAYRILARI,
KURT POSTU GİYMİŞ ÇAKALLARI,
ALBIZLARA KARIŞMIŞ CANAVARLARI
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.
KENDİNİ TÜRKTEN ÜSTÜN GÖRMEYE KALKINMIŞLARI GÖRDÜM.
ŞİMDİ ONLAR BENİ GÖRMELİ  DAYANABİLECEKSİNİZ BAKIN KİTAPLARINIZDA YAZAN KIYAMETİNİZ BENİM !

Çevrimdışı ULUKAY

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ULUKAY'IN SADIK ERİYİM ACUNA KAAN ONA ÇERİYİM.
« Yanıtla #12 : 21 Ağustos 2011 »
1- Kuranı kerim-Tevrat
2- Kütüb-i Sitte
3- Loıs Martin, Cadılığın Tarihi, Çev. Barış Baysal, Kalkedon Yy, İstanbul, 2009.
4- Paul Gendrop, Mayalar, Çev. İsmail Yerguz, Dost Kitabevi Yy, Ankara, 2006.
5- Prof. Dr. Şinasi Gündüz, Anadolu'da Paganizm, Ankara Okulu Yy, Ankara, 2005.
6- Shirley Andrews, Lemurya ve Atlantis, Çev. Şenay Tufan, Kozmik Kitaplar, Eylül 2004.
7- Çiğdem Dürüşken, Roma Dini, Türk Eski Çağ Bilimleri Enstitüsü Yy, İstanbul, 2003.
8- Adrıan G Gılbert, Maurıce M Cotterell, Maya Kehanetleri, Çev. Özge Akbulut, Sınırötesi Yy, İstanbul, 2001.
9- Mircea Eliade, Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1-2-3, Çev. Ali Berktay, Kabalcı Yy, 2000.
10- Mircea Eliade, Dinler Tarihine Giriş, Çev. Ergun Kocabıyık, Kabalcı Yy, 2000.
11- James Churchward, Kayıp Kıta Mu, Çev. Rengin Ekiz, Ege Meta Yy, İzmir, 2000.
12- Yves Bonnefoy, Mitolojiler Sözlüğü, Yayına Hazırlayan; Levent Yılmaz, Dost Kitabevi Yy, Ankara, 2000.
13- Çiğdem Dürüşken, Roma'nın Gizem Dinleri, Arkeoloji ve Sanat Yy, 2000
14- Walter Burkert, İlkçağ Gizem Tapıları, Çev. Sina Şener, İmge Kitabevi Yy, Ankara, 1999.
15- David Ulansey, Mitras Gizlerinin Kökeni, Çev. Hüsnü Ovacık, Arkeoloji ve Sanat Yy, İstanbul, 1998.
16- George Thomson, Tarih Öncesi Ege, Çev. Celal Üster, Payel Yy, İstanbul, 1995.

araştırma yapmak isteyen kandaşlara bunları önerebilirim  fakat Kuranı Kerim
hariç  içlerindeki bilgilerin  süzülmeden alınmasını tavsiye etmem .
İçinde birden fazla harfin bulunduğu her insan sesinde de ve her yazıtın da  yanlışlarla doğrular vardır unutmayın :

TÜRK TANRISI !
TANRI !
TÜRK YARATMADIĞIN GAYRILARI,
TÜRK GİBİ GÖRÜNEN GAYRILARI,
KURT POSTU GİYMİŞ ÇAKALLARI,
ALBIZLARA KARIŞMIŞ CANAVARLARI
MEYDAN BULUP ŞIMARANI.
KENDİNİ TÜRKTEN ÜSTÜN GÖRMEYE KALKINMIŞLARI GÖRDÜM.
ŞİMDİ ONLAR BENİ GÖRMELİ  DAYANABİLECEKSİNİZ BAKIN KİTAPLARINIZDA YAZAN KIYAMETİNİZ BENİM !

Çevrimdışı hilaltuzcu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2011 »
teşekkürler.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2011 »
Kazım Mirşan ve Haluk Tarcan konusunda nokta konulmalıdır. Bu şahıslara "şarlatan" demek bile hafif kaçar.

Sanılanın aksine bu şahıslar Türk Tarihini yüceltmiyorlar, aksine karalıyorlar!

1970 yılından beri aynı safsataları ileri sürüyorlar. Söyledikleri ve yazdıklarının tutar bir tarafı yok!

Bu kişiler, Türk Tarihini tahrif etmekle görevlendirilmişlerdir.
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı hilaltuzcu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #15 : 15 Kasım 2011 »
bizler de bu şarlatanların yalanlarını gün yüzüne çıkarırız o zaman

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 16 Kasım 2011 »
Bunlar (K.Mirşan-H.Tarcan), Türkler M.Ö.500'de Çanakkale'de Fenikeliler ile deniz savaşı yapmıştır.  :cry: diyen kişlerdir!

Kitaplarının hiçbirini okumadım. (Okumak zorunda da değilim! Orhan Pamuk'u da hiç okumadım ama bu eleştirmeme engel değil!)

Ancak kitaplarını gördüm, ileriye sürdükleri savları biliyorum. Kendilerini TV'de de gördüm...

Etrüskler Türktür diyorlar. DEĞİLDİR!

Truvalılar, Hititler, Frigler Türktür diyorlar... DEĞİLDİR!

(Zaten hepsi Türk olsa, hepsi aynı dili konuşur! Etrüskler, Truvalılar, Hititler, Frigler aynı dili konuşmuyordu ki!)

Eski Mısırlılar da Türktü diyorlar...  :cry: SÜPER SAÇMA!

Sumerler Türktü diyorlar... BU DOĞRU! (Bu gerçek Atatürk Döneminde de biliniyordu!)

Kızılderililer Türktü... EVET! Kızılderililer Orta Asya'dan Amerika Kıtasına göçtüler. (Sioux ve Aztek dilleri gerçekten Türkçeye benziyor!)

Çinliler Türktü... KISMEN! W.Eberhard da Çin Uygarlığını aslında Proto-Türkler kurmuştur diyor...

Japonlar da Türktü! KISMEN! Japonlar bir Altay kavmidir.

Yazı M.Ö 16 000'de icat edilmişmiş... EDİLMEMİŞTİR! (Sumer ve Mısırlılar birbirlerinden bağımsız icat etti.)

Balbal yerine bolbol diyorlar. NEDEN?

İskandinav yazısı Türk kaynaklı diyorlar... BENZERLİK GERÇEKTEN VARDIR! Ancak benzeyen harflerin, ses değerleri aynı değildir! Gene de Hun-Got ilişkileri incelenmelidir!

Diğer alfabeler, Türk alfabesinden türemiştir... HAYIR, TÜREMEMİŞTİR!

Rumlar Ön-Türkçe konuşuyordu diyorlar... SÜPER SAÇMA BİR GÖRÜŞ!

İskitler Türktü diyorlar... BU OLABİLİR! (Turan-Hint Avrupa karışımıydılar büyük bir ihtimalle!)

Hayali Devlet adları öne sürüyorlar: Bir-Oy-Bil, At Oy Bil, Türük Bil, İç Üy Ök, vb. ... SÜPER SAÇMADIR! (Bu devletlerin varolduğunu iddia edenlerin bir ruh doktoruna görünmeleri gerekir!)

Orhun Anıtları M.S. 730'larda değil, çok daha önceleri yazılmıştır diyorlar... SÜPER SAÇMA BİR İDDİA!

Mağara Devrindeki kaya resimleri Türk yazısıydı diyorlar... SÜPER SAÇMA!

Anadolu'ya M.S. 1071'de değil, M.Ö. 7000'de geldik diyorlar... SÜPER SAÇMA! (Bir tek M.Ö.5000'lerde Sumerler, Orta Asya'dan Mezopotamya'ya göç ederken Anadolu'ya da uğramış olabilirler!)

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 17 Kasım 2011 »
Tek tük doğruları da söylüyorlar ancak bu doğrular zaten herkesin bildiği doğrulardır!

Kitleleri "yalanlarına" inandırmak isteyenler, açık açık yalan-yanlış şeyler söylerlerse kimse inanmaz!

Bu nedenle aralarına doğruları da katarlar! 10 cümle kuruyorlarsa, 4'ü  doğru olmalıdır ki kitleler "Adamlar doğru söylüyor!" diyebilsin...