Gönderen Konu: Pomaklar...  (Okunma sayısı 5444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALPERTUNGA61

• Türkçü-Turancı
  • **
Pomaklar...
« : 14 Ağustos 2006 »
IRKdaşlarım pomaklar hakkında bilgisi olan yazsın...

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
Ynt: Pomaklar...
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2006 »
Müslüman Bulgarlar.

Çevrimdışı Salur Çerisi

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2006 »
Çoğu Türkçe bilirler ama kesinlikle konuşmazlar..Herşeyi anlarlar, belli etmezler..Pisliktirler..

Çevrimdışı ÇEPNİ

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2006 »
Müslümanlar ama Bulgar değiller benim bildiğim kadarıyla.Pomakça diye bir dil konuşuyorlar çünkü.Osmanlı zamanında büyük çoğunluğunun seyislikle uğraştığını okumuştum.Hatta seyislikle uğraştıkları için Türkler tarafından aşağılanırlarmış...

Çevrimdışı toygar mete

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2007 »
Pomakların kesinlikle Türk olmadığını biliyorum! Ve de  çok pislik olduklarını bende duymuştum!!!

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2007 »
Asparuh Kaan ve sonrasında ,Eski Bulgar Krallığındaki Peçenek ve Kuman Türkleri'ne ne oldu?Yok mu oldular?Pomakların ortaya çıkışı Osmanlıyı müteakkip fakat çok uzun süredir bu bölgedeler..Peçenek ve Kuman Türklerini yokedenlerin Pomaklar oluğu konusunda varsayımlar var..

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2007 »
Balıkesir merkeze bağlı bir köye gitmiştim, köy ahalisi hiç bizim yörüklere benzemiyordu,değişik bir şiveleri vardı.Köy halkı pomak tıköyün adıda pamukçu.Balkan savaşlarından  sonra balkan TÜRK leriyle beraber onlarında  epey miktar gekdiklerini öğrendim.Tip olarak çingenelerden farklı ama huy olarak aynılar.