Gönderen Konu: CHP'DE KRAL ÇIPLAK DİYEN BİRİSİ ÇIKTI!  (Okunma sayısı 11660 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: CHP'DE KRAL ÇIPLAK DİYEN BİRİSİ ÇIKTI!
« Yanıtla #20 : 26 Ocak 2013 »
Bu çıkışlar bize artık çok gerek ama işte mecliste bizi savunan yok. Bu gidişle  başka Türk ülkelerine gideceğim. Belki orada yaşayan kandaşlarımız bir TÜRKÇÜ devrim başlatırda Turan' a yayılır bu dava...

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #21 : 26 Ocak 2013 »
Türklüğe yapılan her saldırıya her şartlar altında bize yanaşır bir şekilde cevap vermeliyiz. Biz sustukça, pasif kaldıkça bunlar daha da azacaktır.

CHP Milletvekili Birgül Güler her Türkün gönlünden geçip de söyleyemediklerini söyledi. Ağzına sağlık!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #22 : 27 Ocak 2013 »
'Türk ulusuyla Kürt milliyetini bana eşit gördüremezsiniz''
YCHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler

1. Kürtlük, bir millet-milliyet değildir.
2. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye Halkı'na "Türk Milleti" denir! Türkiye Cumhuriyeti'ndeki bütün Kürt kökenliler, mevcut Anayasamız'a göre Türk'tür.
3. Asıl derdiniz bu konuları vatansever tabanda tartışmaya açarak Milli Bilinç'te gedik yaratmak, kafa karıştırmaktır.

BİR DE BÖYLE BİR BAKIŞ AÇISI VAR... :kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01:

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #23 : 28 Ocak 2013 »
Siyaset dünyasını sarsacak iddia.

CHP'de müthiş iddia CHP'deki ulusalcı vekillerin istifa edip Meclis'te İşçi Partisi grubu oluşturacağı öne sürüldü.

CHP'de yenilikçilerle ulusalcılar arasında yaşanan ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in sözleriyle zirveye çıkan tartışma sürerken, siyasi kulisler bomba bir iddiayla çalkalanıyor. İddiaya göre, Yeni CHP yönetimine mesafeli duran bir grup ulusalcı milletvekili, partilerinden istifa ederek Meclis'te İşçi Partisi adına grup kuracaklar.

SÜRECİN İÇİNDEYİM

İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, iddiayla ilgili olarak Akşam gazetesinin sorusu üzerine şunları söyledi: 'Böyle bir temasımız var. Süreç işliyor. Bu nedenle, şu anda şu isimler, şu tarihte gelecek gibi somut bir bilgi vermem doğru olmaz. Süreç açısından bu sıkıntı yaratabilir. Ben de partinin Genel Sekreteri olduğum için sürecin bizzat içerisindeyim.' Yılmaz, sadece milletvekili değil, belediye başkanı ve belediye meclis üyelerine yönelik de transfer süreci işlediğini öne sürdü.

KESKİN ÇIKIŞ

Teşkilattan sorumlu CHP Genel Başkanı Adnan Keskin ise ortalığı karıştıran iddiayla ilgili olarak 'Partimizde ufak tefek sorunlar olabilir ama kimsenin bırakıp gideceğini sanmıyorum. Yok öyle bir şey' açıklamasında bulundu. Keskin, kendilerine, milletvekillerinin İP'ye geçecekleri yönünde bir bilgi gelmediğini vurgulayarak 'Medyanın abartmasına bakmayın. Partimizde öyle kanlı bıçaklı bir durum yok. Bu yüzden partimizden ayrılacak arkadaş olduğuna inanmıyorum. İşçi Partisi kendi kendine hava atıyor. Bugünlerde önüne gelen nedense CHP'ye vurmaya çalışıyor' diye konuştu.

KİM RAHATSIZ?

CHP'de 'Yeni CHP' söyleminden rahatsız olan, eski Genel Başkan Deniz Baykal ve kongrede Kılıçdaroğlu'na bayrak açıp meydan okuyan İsa Gök'ün de aralarında bulunduğu bir grup vekilin yeni yönetime mesafeli durduğu biliniyor.

BİR kısmı mevcut yönetime uzak duran, bazıları ise parti yönetiminde yer almasına karşın yeni CHP söylemine karşı olan ve partinin 'ulusalcı' kanadında yer aldıkları ifade edilen isimlerden bazıları şöyle sıralanıyor:
Birgül Ayman Güler,
Emine Ülker Tarhan,
Haluk Koç,
Deniz Baykal,
Prof. Dr. Süheyl Batum,
Prof. Dr. Nur Serter,
Prof. Dr. Rıza Türmen,
Ayşe Nedret Akova,
Bihlun Tamaylıgil,
Tanju Özcan,
İsa Gök,
Prof. Dr. Mehmet Haberal,
Mustafa Balbay,
Güldal Mumcu,
Ali Rıza Öztürk,
Dilek Akagün Yılmaz,
Muharrem İnce,
Faruk Loğoğlu,
Osman Korutürk,
Ömer Süha Aldan,
Osman Kaptan,
Gürkut Acar,
Arif Bulut,
Yıldıray Sapan,
Metin Lütfi Baydar.

MİLLİYET

Gözün aydın Türkiye... :twisted: :twisted:

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #24 : 28 Ocak 2013 »
İŞÇİ PARTİSİ'NE GEÇME İDDİALARI

Bazı CHP'li vekillerin İşçi PArtisi'ne geçeceği iddialarına da cevap veren Güler, "İşçi Partisi'ndeki arkadaştan ne bir ses ne de bir seda aldım. Bu haber büyük bir talihsizlik, o habere konu olan genel sekreter için daha büyük bir talihsizlik" dedi.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #25 : 28 Ocak 2013 »
Özür bekliyorum

Birgül Ayman Güler'den ırkçılık suçlamalarına yanıt
28.01.2013 - 12:34

Birgül Ayman Güler'den ırkçılık suçlamalarına yanıt
CHP'de ırkçılık tartışmasının fitilini ateşleyen CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, tartışma yaratan 'Türk ulusuyla Kürt milleti eşdeğer gösterilemez' sözleri sonrası Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi.

Birgül Ayman Güler, 'Beni ırkçılıkla suçlayanlardan özür bekliyorum. Ulusal yapının tahribatı ile eşitlik sağlanamaz' dedi..

Kendisinin Boşnak kökenli bir Türk olduğunu söyleyen Güler şunları söyledi:

TÜRKİYE'NİN YUGOSLAVYA OLMASINI İSTEMİYORUM

'Türkiye'nin babamın memleketi Yugoslavya gibi olmasını istemiyorum. Kimliğine göre tanımladığınız bir toplumdan kimliğini çekip alın geriye hiç bir şey kalmıyor. Kimlik siyaseti her yerde olduğu gibi toplumlara ayrışma yabancılaşma ve boğazlaşma getiriyor. Sol yaklaşım bize sorunlara ulusal perspektifte bakmamız gerektiğini söylüyor.

"Artık ulusal kimliğinden söz etmenin sıkıntılı olduğu bir yerde kendimi savunabilmek için uygun bir ortam talep etmekteyim. Beni ırkçı olarak görme de kendimle ilgili hislerimi anlatayım. Böyle bir ortamı sağlamaya yönelik çalışma anlamındadır.

AKP ve yalakalari bakalim bu aciklamaya ne cevap verecekler . Birgül Ayman Güler Türk soylu olmadigini aciklamis . Yaptigi irkciliksa Bosnak irkciligi yapmis olmasi gerekir . Ilginc olan Türk soylu vekillerin sesi solugu cikmazken milletin bütünlügünü savunmak bir Bosnak asilli vekile kaldiysa vay halimize . Yinede tesekkürler Sayin Ayman Güler .

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #26 : 28 Ocak 2013 »
"SORUNUN TANIMI DEĞİŞTİRİLMİŞTİR"

Birgül Ayman Güler, , "Kısaca, ’Kürt Sorunu’nun çözümü, Türk ulusal yapısının ortadan kaldırılmasında bulunmuştur. Yani sorunun tanımı değiştirilmiştir. Bu kesimlerin kendi kaynakları şöyle demektedir: ’Artık Kürt Sorunu Yoktur, Sorun Türk Sorunudur.’ Uygulanan kimlik siyaseti, Anayasa’dan Türk vatandaşı ve ulusu sözünü silmeye yönelmiştir. Bu durumda iki soru vardır: (1) Nüfusumuzun büyük kısmı tarafından gönüllülükle ve sevgiyle benimsenmiş olan Türk ulusal yapısından vazgeçilebilir mi? (2) Kurulacak yeni ’ulusal olmayan’ siyasal sistem bizi nereye götürür?" diye konuştu.

TANRIKUT.

Çevrimdışı Savaşcı

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #27 : 28 Ocak 2013 »
Bizler daha doğrusu Gökbörü derneği; neden ülkemizin dört bir yanında ''Kral çıplak'' demez?
Hayat bir savaş alanıdır.