GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

Irkçıyız.

(1/2) > >>

KızılbaşBozkurt:
Irkçıyım çünki ırkımın yüceliğine Tanrı'ya inanır gibi inandım.Soyumu ,boy'umu kültürümü ölürcesine sevdim. Töre sahibi soyuma TÜRK ; boy'uma ÇEPNİ ,Şah İsmail'den bu yana namıma KIZILBAŞ denmiş..

Soyumuz gereği ırkçı , Ülkümüz gereği Türkçü'yüz..

Tarih Türklere karşı yapılan soykırımlarla doludur. Biz Türkler ağıt yakmayı bilmediğimiz veya bunu yapmadığımız için hiçbir zaman bize karşı yapılan soykırımları, zulümleri   hafızamıza kazımamış, çabuk unutmuşuz.

1) Talkan Curacan katliamları .

2)Osmanlı devletinin yaptığı  Kızılbaş Türkmen Soykırımı

3)Yunan ihtilalinde  yunanlıların yaptığı Türkmen soykırımı

4)Kominist çin'in yaptığı urimçi soykırımı

5)Rumların kıbrısta uyguladığı Türk soykırımı

6)Ermeninilerin yaptığı Hocalı, anadolu katliamları

7)Sovyet birliğinin yaptığı Tatar Türk katliamları

8) Maraş, Çorum, Sivas katliamları

9) Kerkük ,Musul bayırbucak soykırımları

Yazmaya devam eder isek liste uzayıp gider ,önünü alamayız.Ulu Tanrı soy'uma kut versin.Kan göz yaşını düşman ellerine salsın.

Tanrı Türk'ü Korusun.KızılbaşBozkurt:
İmla hataları yapıyoruz bari şunu da yazmadan geçmiyelim öyle degilmi ! Türk'lere yapılan soykırımlara neden ? İnsanlıktan dem vuran emperyalist lajyonlar ses çıkarmıyor ? Nerede bu İnsan hakları? BM, Af Örgütü, Avrupa devletleri denilen ucube sistem  nerede? Ermenilerin, Rusların, Amerika, Çinler ve başkaları tarafından   yapılan Türklere karşı  soykırım, katliamlara karşı neden hiç  ses çıkarılmadı karar alınmadı? 
 

Çebi:
Kızılbaş olmak güzel bir şey değil. Irkçılığını düzgün yap .

Çağrıbey:

--- Alıntı yapılan: Çebi - 24 Ocak 2023 ---Kızılbaş olmak güzel bir şey değil. Irkçılığını düzgün yap .

--- Alıntı sonu ---

Neyi varmış Kızılbaşlığın, söyle de bilelim?
Bazı insanlar, bilip bilmeden, ileri geri konuşuyor.
Kızılbaşlık; kökü binlerce yıllık Türk kültüründen gelen, hamuru Hoca Ahmet Yesevi dergahında yoğrulup, Hünkâr Hacı Bektaş Veli Ocağında pişen, Anadolu Türklüğüne mahsus bir inanış, düşünüş ve yaşayış biçimidir.

Ne Mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla
Çağrıbey

Çebi:
Çağrıbey, “Kızılbaşlı olmanın nesi var?” diye sordun. Öncelikle hiçbir Türk’e yapılan soykırımları asla kabul etmiyoruz hristiyan veya musevi olması benim kardeşliğime engel değil ama devlete karşı başka bir devletin körüklemesiyle yapılan isyanlar ( Osmanlı- Safevi zamanındaki ) asla kabul edilemez bu Türkçü düşünceye aykırıdır. Kısacası devlet içinde başka devlet uzantısıyla isyan etmek veya teşebbüs ettiklerinden dolayı iyi değiller.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git