Gönderen Konu: Tasmali Necdet Özel pasa pkk´dan özür diledi  (Okunma sayısı 11066 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkmenoğlu

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Tasmali Necdet Özel pasa pkk´dan özür diledi
« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2013 »
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=28178 çok saydırmamış ama 10 sn lik bir araştırma sonucu hafif bir göz gezdirdim bunu buldum
Börteçine kurdun adı,
Ergenekon yurdun adı,
Dörtyüzsene durdun hadi,
Çık ey, yüzbin mızrağımız!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2013 »
Hasan demirin yazisinda Fetoya  bir saldiri yok. Sureti haktan görünerek cemaat üzerinden AKP yi uyaran ikaz , hatta tehdit eden bir yazi. " devletde akp de cemaatde zarar görür " demis. Cemaatin zarar görmesinin tasasi Hasan Demirimi almis ? Dikkat edilirse cemaatin alttan alta nasil yüceltildiginin , uluslararasi alanda elinin kolunun uzun oldugunu , AKP ile ilgili elinde belgeler bilgiler olmadan , böyle bir yola girmeyecegini islemis. Bu kesmedi anda , zahmet olmazsa biraz daha arastir. Yinede tesekkürler Fetosu yücelten bir yazi olmasina ragmen okumaya deger.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Türkmenoğlu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2013 »
1) Sadece Türk kamuoyu değil,Türk Devleti bile İslamcı cemaatler olgusunu  yeterince bilmiyor.
2) 28 Şubat sürecinde TSK cemaatleri Faik Bulut isimli Filistin gerillası olan eski bir solcunun kitabıyla değerlendirmişti ki,
o kitap asla rehber alınabilecek kalitede değildir.
3) Hem TSK, hem MİT cemaatlere sızdı, lakin ajanların bir bölümü cemaatlerde gördüğü itibar ve sağladıkları maddî imkânlar sebebiyle saf değiştirdi. Diğer bir bölümünün verdiği raporlar ise belli bir metodoloji ile tasnif edilmediği ve belge haline getirilmediği için unutulup kayboldu.
4) Tarikatların yüzyıllara uzanan geçmişleri var ancak son dönemde Türkiye’deki inanç yapılanması cemaatleşme şeklindedir. Mevlevilik benzeri tarikatlar artık sadece semboller ve ritüeller ekseninde faaliyet gösteriyor, buna mukabil işin tasavvuf yönünü cemaatler üstlenmiş durumda.
5) Türkiye’deki Tarikat-Cemaat ekolü olarak iki temel eksen öne çıkar ki bunlar, Nakşi ve Risale-i Nur guruplarıdır. Kadiriler gibi bunların dışında olanlar da yok değildir.
6) Hem Nakşiler hem de Nurcular birkaç koldur.
7) Mahmut Hoca ya da Çarşamba gurubu ile İhlasçılar, İskenderPaşa Cemaati, Erenköylü Samiciler, Süleymancılar Nakşi ekolüne yakınken,Yeni Asyacılar, Fetullah Gülenciler, Kırkıncı Hocacılar ve Yazıcılar  Nur Kesimine mensuptur.
8) İstisnasız bütün cemaatlerde önder kim ise o Allah’ın ve Peygamberin yeryüzündeki vekili gibi kabul görür. Cemaat önderine zerre itiraz iması bile cemaat mansuplarına göre tartışmasız küfürdür ve bunu yapanlar tartışmasız cehennemliktir.
9) Bazı cemaatlerde önder Mehdi Aleyhisselam’dır yani öyle görülür.
10) Cemaatlerin tamamına yakını diğer  cemaatleri küfürde olmakla itham eder ve öyle görür.
11) Hiçbir cemaatte sorgulama yoktur. Şahsî irade söz konusu değildir.
12) Cemaat önderleri yeni feodal beyler misalidir ve Doğu’daki ağalık sisteminin abartısız milyon misli bir etkinliktedirler. Cemaat mensupları cemaat ağasının verdiği istikamette oy kullanırlar ve bunu ibadet vecdi ile yerine getirirler.
13) Cemaat guruplarında emre sorgulama yapmanın adı vesvese ve Şeytan’ın insanın içine girmesidir.
14) Tamamı değil ama pek çok cemaat gurubunda önderler zamanla en zengin olandır. Pek çok cemaat mensubu İslama hizmet adına önderin başkanı olduğu vakfa servetini bağışlar.
15) İslamcı cemaatler asla sivil toplum örgütü falan değildir, tersine içine kapanık hücre yapılanmalarıdır ve tamamen kendi aralarında bir dünya kurarlar.
16) İnanç bütün dünyada çok etkili olduğu için bütün istihbarat örgütleri inanç kurumlarına sızmak isterler. Buradan hareketle CIA, Mossad ve MI5 gibi gibi büyük istihbarat örgütleri Türkiye’deki bazı cemaatlere bir şekilde nüfuz etmişlerdir.
17) Cemaatlerin tamamı gayrı millî değildir, millî olanlar da vardır.
18) Tahmin edilenin aksine bu cemaatlerin yüzde 90’ı ihtilalci değildir. Statükocudur. Tamamı değil ama büyük olan cemaatler kim iktidara gelirse onu destekler.
19) Nurcu Gurupların tamamı ve bazı Nakşi Gurupları onlarca yıldır hep Adalet Partisi ile ANAP’ı desteklemişlerdir.
20) Demirel Nurcuların ve İhlasçıların gözünde 70’li yıllarda Büyük Mücahit (Evliya) olarak görülürdü. Keza daha sonra Özal’a bu şekilde bakıldı.
21) MSP ve Erbakan bu cemaat guruplarının her zaman boy hedefi idi ve fitne olarak görülürdü.
22) Bu büyük cemaat gurupları 90’lı yıllarda Tayyip Erdoğan’dan nefret eder ve ona asla oy vermezdi. TGRT’de program yaparken 1994 mahallî seçimlerinde Dalan-Kesici ve Livaneli ile beraber yine aday olan Tayyip Erdoğan’ı da programa çağırdım diye neredeyse kovuluyordum.
23) Bugün bu cemaatlerin yüzde 95’i  AKP’lidir ve bazıları Tayyip Erdoğan için Mehdi Aleyhisselam bile diyebilmektedir.
24) İktidardan düştüğü gün AKP’yi önce bunlar terk edecektir.
25) Bu cemaatlerden en etkin olanı İran’ı tehdit, İsrail’i dost görür.
26) Cemaatlerin yüzde 95’i Atatürk’ü sevmez.
27) Cemaatlerin yüzde 80’i Türkiye’yi Dar-ül Harp yani Kafir devlet görür ve devletten çalmayı ibadet sayar.
28) Cemaatlerin yüzde 80’ine göre vatan seccadenin serildiği yerdir. Cemaatler Osmanlıyı sever, lakin  bazıları Türk kavramından hoşlanmaz.
BU YAZIDA BAZI BİLGİLER VAR FAKAT BURADAN DA CEMAATİ ÖVDÜĞÜNÜ İDDİA EDEBİLİRSİNİZ YADA DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTIĞINI SÖYLEYEBİLİRSİNİZ FAKAT BİRÇOK YAZIYLA KARŞILAŞTIM BUNU DA BELİRTMEK İSTERİM İÇİNDEN SADECE BUNU GÖNDERİYORUM.BU GAZETENİN SAVUNUCUSU DA DEĞİLİM FAKAT ARAŞTIRMA GEREĞİ HİSSETTİM.BAĞLANTI ADRESİNİ DE GÖNDERİYORUM . T.T.K
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/yazargoster.php?haber=16708
Börteçine kurdun adı,
Ergenekon yurdun adı,
Dörtyüzsene durdun hadi,

Çevrimdışı Türkmenoğlu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 04 Kasım 2013 »
Anda bir kaç yazı ile birlikte Çetin Yetkinin kovulması hikayesini de okudum;dediğin gibi gazete milliyetçileri belli çizgide tutmak için konumlandırılmış,yumuşak muhalefet tarzında yayın çizgisi olduğuna kanaat getirdiğim bir gazete gibi fakat şimdi hangi günlük gazeteyi takip edecez ?
Börteçine kurdun adı,
Ergenekon yurdun adı,
Dörtyüzsene durdun hadi,

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 04 Kasım 2013 »
Cemaati övdügünü iddia ettigim yok anda . Ilk ekledigin Hasan Demirin makalesinde cemaat fetos övülüyor. Bu yaziyi muhtemelen gazeteden kovulan sabahattin Önkibar yazdi. Benim anlatmak istedigimde o zaten , Yenicagin Fetosun elestrilmesine tahammülü yok , aninda sepetliyorlar. Sadece milliyetci görünümlü yazarlarin yazdigi gazetede degil , ulusalcida var , her cesit adam var, ama haklarini teslim etmek lazim , milliyetciligi iyi kullaniyorlar. AKP aleyhtari yayinlari ile ayakta duruyorlar, gercekte AKP muhalifi olduklarida tartisilir. Bu arada her papaz Gülen aleyhinde yorumda bulunanlarinda milliyetci dürüst insanlar oldugunu savunmamiz mümkün degil , genelde fetosa kizil kesim saldirida bulunuyor, istisna olarak Hanefi Avci Halicte yasayan simonlar kitabini yazarak , papaz güleni ve cemaatini desifre ettigi icin , milliyetci vatansever dürüst bir emniyet amiri olup olmadigina bakmadan yirmi seneyi gecirdiler . "hangi gazeteyi takip edecez " demissin . Bence istedigin gazeteyi okumanda bir sakinca yok , ben kendi adima ne bulursam onu okurum. Esenlikler T.T.K.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Türkmenoğlu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #15 : 04 Kasım 2013 »
Esenlikler Anda...
Börteçine kurdun adı,
Ergenekon yurdun adı,
Dörtyüzsene durdun hadi,

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 06 Kasım 2013 »
Siyaset yapıyorum zanıyla Türk ırkının onurunu ayaklar altına alıyorlar. Böylelerinin gözünün yaşına bakmamak gerek.