GENEL KONULAR OTAĞI > Tarihte Bugün

TARİHTE BUGÜN: 04 MAYIS

(1/1)

Kurtkaya:
4 Mayıs 1931

Atatürk 3. Defa Cumhurbaşkanı Seçildi.

Kutlu Türk Başbuğu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Türkiye Büyük Millet Meclisince 3. defa Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

Yeni bir Türk Devleti kurarak devletinin rejimini de cumhuriyet ilan eden Başbuğ Atatürk kadar cumhurbaşkanlığı makamına yakışan hiç kimse olmamış ve bundan böylede olmayacaktır.

Kurtkaya:
4 Mayıs 1931 de Başbuğ Atatürk 3. defa cumhurbaşkanı seçilirken; tesadüfe bakın ki 4 Mayıs 1959 tarihinde CHP genel başkanı sıfatıyla kürt ismet İstanbul'da bir grup Demokrat Partilinin protestosuna ve saldırısına maruz kaldı.

Afşin:
Allah'ın işine bakın ki bir dört mayıs günü Türk Milletinin en fedakar mensubu Atatürk, Türk Devletinin başına 3 defa cumhurbaşkanı seçiliyor, buna mukabil bir zamanlar, Atatürk'ün sağlığında Atatürk'e kapıdaki it sadakatiyle bağlı olup, ancak Atatürk'ün sonsuzluğa uçmasından sonra O'na karşı sinsice düşmanlık kampanyaları yürütüp O'nu Türk Milletinin gözünden düşürmeye çalışan, bir zamanların cumhurbaşkanı bile olan İsmet İnönü 28 yıl sonra aynı gün yuhalanmış ve saldırıya uğramıştır.
Bu sıradan bir tesadüf bile tarih denilen mahkemenin adaletinin göstergesidir.
İsmet İnönü daha sağlığında halkının içine çıkamazken, Atatürk ölümünden sonra, onca karalama kampanyalarına rağmen, bırakın sarsılmayı milletinin gönlündeki makamını daha da yücelere çıkarmıştır.
Atatürk hangi makamlara konulsa, hangi rütbeler verilse kendisi için yine de yeterli değildir. Çünkü Türklüğün bu en büyük evladı Türk Milletinin gönlüne taht kurmuştur.
Bir insan için bundan daha büyük makam ve rütbe yoktur!
Atatürk, dünya durdukça ve Türk Milleti var oldukça Türklüğün gönül tahtının baş konuğu olmaya devam edecektir.
Ruhun şad olsun, Ulu Atam!

Borokhul Noyan:
 BAŞBUĞ ATATÜRK'ün Aziz naaşını, Etnoğrafya Müzesi'nde yıllarca çürümeye bırakan zihniyetin beyni olan Nasyonel Şef'e de bu yakışırdı !

 BAŞBUĞ ATATÜRK'ün TANRIDAĞI'na varması ile Türklüğü ve Türkçülüğü, Türk Devleti'nden, Türk Yurdu'ndan tasfiye edilmesinin baş mimarı olan kişi, bu kalleşliklerinin bedelini kendi yetiştirmesi olan Ecevit tarafından CHP Kurultay'ında mağlup edilerek layığını bulmuştur.

 3 Mayıs'ta Türkçülere olmadık eziyet edenler, onlardan bin beter şekile can vermişlerdir. Bu dünyada kimsenin yaptığı kötülükler kar kalmaz ! Bir yerden mutlaka çıkar. Hele ki Türk Milleti'nin ahını bedduasını alanın kurtuluşu yoktur !


 

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git