GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

Tanrı'nın Övdüğü Türk'ler

<< < (2/3) > >>

topuz:
Türk'ün yüceliğine delil aramak için, İslam Peygamberi Muhammed'in hadislerini aramaya çalışmak, gereksiz bir uğraştır.

Size tavsiyem, Türk'ün büyüklüğünü görebilmeniz için, fırtınalı bir havayı beklemenizdir... Gökyüzünde göreceğiniz şimşekler, yeryüzünü hallaç pamuğu gibi atan yıldırımlar, Türk'ün resmidirler.

Tanrı Türk'ü korusun!..

TiginNoyan:
Ulu Bilge Atsız Atamız ne de güzel yazmış.

Mete Saltuk:
Değerli Kardeşlerim;

(Türklerin Türküsü adlı şiir için TÜRK-KAN kardeşime teşekkür ediyorum.)
Her zaman için yanlış anlaşılmaktan korktuğumdan olsa gerek,  başıma geliyor ve yanlış anlaşılıyorum. Ben, aynaya bakınca görebileceğim Şanlı soyuma ait özellikleri sizden istemiyorum. Benim istediğim, bu tür konuşmaların kaynağının neresi olduğudur. Konuyla ilgili cevap verebilecek kardeşlerimin mesaj göndermelerini rica ediyorum. Saygılarımla

Temir Yalıg:

--- Alıntı yapılan: Mete Saltuk - 05 Aralık 2007 ---Değerli Kardeşlerim;

(Türklerin Türküsü adlı şiir için TÜRK-KAN kardeşime teşekkür ediyorum.)
Her zaman için yanlış anlaşılmaktan korktuğumdan olsa gerek,  başıma geliyor ve yanlış anlaşılıyorum. Ben, aynaya bakınca görebileceğim Şanlı soyuma ait özellikleri sizden istemiyorum. Benim istediğim, bu tür konuşmaların kaynağının neresi olduğudur. Konuyla ilgili cevap verebilecek kardeşlerimin mesaj göndermelerini rica ediyorum. Saygılarımla

--- Alıntı sonu ---

Mete Saltuk Beğ ;

Burada cevap yazan kimse sizi yanlış anlamadı.Sorunuz gayet açık idi.Aynaya bakınca gördüğünüz şanlı Irkımızın özellikleir size Tanrı'nın en güzel hediyesidir.Bu tür konuşmaları istiyorum demişsiniz.Ne tür konuşmalar? Hangi konuşmalar? Hangi dinin ifadeleri? Bu başlığa yazdığım ilk cevabı tekrar gözden geçiriniz.

Mete Saltuk:
Değerli Temir Yalıg Kardeşim;

Ben hala yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum. Bakınız benim ilk mesajım şöyleydi:

Bir çok kişiden, Yaradanın biz Türk'leri övdüğü ile ilgili cümleler duymuştum. Ayrıca Hz. Muhammed'in de, Türk'ler üzerine söylemiş olduğu iddia edilen konuşmalar duyuyorum.Bu konularla ilgili detaylı bir araştırma yapamadığım için siz kardeşlerimden, bu konularla ilgili bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Şimdi bu cümlelerimi bir kenara bırakarak; derdimi şu şekilde açıklamak istiyorum: Örneğin;

"Bir eve girip hırsızlık yapmak suçtur ve cezaya tabiidir. Bu anayasamızın filanca maddesinde belirtilmiştir." gibi, sözünü ettiğim övgü cümlelerinin 'şurada yazar' veya 'falanca kişi aktarmıştır' gibi bir dayanağı var mı şeklindedir.

Ben kimseden herhangi bir konuşma istemedim. Ben konuşmaların kaynağını istedim.

Daha önce de derdimi anlatamamak gibi bir özürüm olduğunu belirtmiştim. Burada da kusuru kendimde görerek sizlerden özür diliyor, ilk mesajı okumadan cevap yazılması sonucu(ya da cevap mesajından yola çıkarak, konunun sapması olasılığını gözönüne alarak) konunun farklı boyutlara gitmesini önlemek amacıyla konu başlığının kilitlenmesini talep ediyorum. Saygılarımla

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git