GENEL KONULAR OTAĞI > Duyurular

OTAĞIMIZDAKİ YAZIM HATALARI VE BOZUK TÜRKÇE KULLANANLAR!

<< < (2/4) > >>

tungaturan:
Her zaman bu konuya dikkat çekiyoruz ama birşey değişmiyordu.Umarım bu tutum etkili olur.ATA mirası dilimizi kötü kullanmak onlara saygısızlık ve ihanettir.

Kök-Börü:
Sayın tungaturan,

Alınan karar her zaman olduğu gibi kesinlikle uygulanacaktır.Şüpheniz olmasın

Esenlikler Dilerim.

Kök-Börü:
Demekki istenince Türkçemizi doğru kullanabiliyormuşuz!..Uyarı başlığı açıldıktan bu yana Otağımızın "Anadil" ile yazım ve anlatım kalitesi hemen hemen eski standartlara döndü..

Hülasa bozuk Türkçe ile yazılacak iletiler;Türkçü-Turancı öğretiye yakışmayan konu başlıkları,gene konu başlığı ile alakası olmayan sorular ve herhangi bir anlam ifade etmeyen anketler silinmeye devam edecektir.

Otağ içersinde görüntü kirliliğine hiçbir şekilde müsamaha edilmeyecektir.Aksi davrananlar;İletileri yada konu başlıklarım nerde?neden silindi?diye sormasınlar artık..

Türkçü-Turancı,iyi eğitimli,çevresinde örnek kişilik olarak adeta parmakla gösterilen ve Türk'ün anadilinin tüm güzelliklerini kendi içinde yaşayan ve çevresindekilere de yaşatan kimsedir...

Akıncı Beyi:
Türkçemizi yerinde kullanalım... Doğru yazıp,okuduğumuzu doğru olarak anlayalım. 

İgdirhan:
Saygıdeğer Türkçüler!

Vaktiniz oldukça, aşağıda verdiğim, köprüden faydalanmanızı önemle rica ediyorum.
İnanın hepimizin, Türkçemizle ilgili, öğrenmesi gereken çok eksiklerimiz var.

Eksiklerimizin olması bir ayıp değil ama, bu eksikleri gidermek için gerekli çabayı göstermemeiz ayıp ve hatta çirkindir.

Esenlikler dilerim...

TTK.

İşte, bu hususta hemen her şeyi bulup öğreneceğimiz, kaynağın köprüsü:

http://www.tdk.gov.tr/TR/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EFD157CB4DF4A46466

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git