Gönderen Konu: TÜRKLÜK İÇİN HİZMET EDEN BÜYÜKLERİMİZDEN GİZLİ KAHRAMAN "SERHAT TEKSİN"  (Okunma sayısı 4203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı süleyman.aydın

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 1
      “ Serhat Teksin” Reis ,Sedat, Serdar lakaplı istihbaratçıdır.Devlet görevlerindeki adlarıdır.  Babası  memuriyet görevini doğuda yapmıştır. 1963 Iğdır doğumludur.  aslen Niğde’lidir. 1978 de devlet bağlantısı başlayarak, KAÇAKÇILIK İSTİHBARAT HAREKAT BİRİMİNE (KİHBİ) 1983 girmiştir. “serhat teksin”  dedeleri en az 5 bin sene evveline dayanan Soyu  Oğuz boylarından, Üçok kolunun Kınık boyuna mensuptur. Şelçuklu olan dedelerinden Abadan isimli 17 dedesi ve kardeşleri  1035 yılı Nesa savaşı ve 1038 Serahs savaşları ile Gazne şavaşında bulundular. Şelçuklular gaznelileri  yendiler. Selçuklu devletin kurulduğu tarih olarak kabul edilmektedir.
                  Dandanakan Savaşı (1040) şavaşı ile Selçuklular olarak  Gaznelileri savaşta yenince  Selçuklu devleti resmen kuruldu. Pasinler Savaşı (1048) savaşı Selçuklu ordusu ile Bizans, Gürcü ve Ermeni müttefik ordusu arasında yapıldı. Bizans bu savaşı kaybetti Selçukluların Bizans’la Anadolu’nun fethi için yaptıkları en ciddi savaştır. Zaten Türklerin ve boyların olduğu ülkede  Anadolu’nun Türklere yurt olabileceği ortaya çıktı. Bizans’la bir antlaşma yapıldı. Buna göre Bizans, kendi ülkesindeki camilerde Abbasi halifesi ve Tuğrul bey adına hutbe okumayı kabul etti. Bizans’la yapılan ilk savaştır. Gürcü kralı Liparit esir edildi. Serhat reisin Abadan dedesinin vefatından sonra, 16.cı dedesi Algan isimli dedesi ve 4 kardeşiyle   Malazgirt Savaşı (1071) katılmıştır. Başkumandan Alparslan komutasındaki savaşta Bizans İmparatoru Romen Diyojen komutasındaki ordu savaşı kaybetti. Ancak Serhat Teksin’in Algan dedesinin 4 kardeşinden Bukan ve Sançar şehit düşmüştür. 1071 de babadan olan dedesinin malazgirt savaşında savaştığı, Algan dedesinin savaşta ölmediği Başkumandan alparslan tarafından cesur savaştığı Askeri kadrosıyle Romen Diojeni teslim aldığından dolayı savaştan bittikten ve cuma namazında sonra Baş kumandan Alparslan tarafından ödüllendirildiği, savaşta  dedesinin şehit olan 2 kardeşinin Bukan ve Sançar’ın Malazgirt meydan muhaberesi bölgesinden alınarak, Ahlatta selçuklu mezarlığına defin edildiği bilinmektedir. Bölge şimdi Bitlis e bağlanmıştır. Selçuklu bölgesidir. Savaşta, Bizans ordusunda paralı askerlik yapan Oğuz ve Peçeneklerin yardımları da belirleyici rol oynamıştır. Anadolu’nun kapıları Türklere açıldı. Bugünkü Türkiye’nin temelleri atıldı. Türkler fazla bir direnişle karşılaşmadan Marmara kıyılarına kadar ilerlediler. Anadolu’da gücü kaybolan Bizans, Balkanlara çekildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ilk Türk beylikleri kuruldu. Başkomutan Alparslan Anadolu’yu komutanlarına ikta olarak verdi. Anadolu beylikleri kuruldu. “Serhat Teksin” in Dedeleri zamanla Bayburt (kitre köyü) bölgesine oradan Sivas’a  ve daha sonra 1250 yıllarında Niğde ye Göç etmişlerdir.

                 Osmanlının son döneminde, Baba tarafından olan  Ali, Özer dedelerinin börtü’den gelen gelenekten olduğu ve  Teşkilatı Mahsusa da görev aldığı, kendisinin savaştan sonra Niğde’ye dönmediği, ailenin Türk derin devleti tarafından koruma altında olduğu, Görevlerin dedelerden babalardan torunlara kadar ailenin bilgisi olmadan Türk devleti tarafından verildiği, ailede görev alacakların seçilerek, genetiği bozulmayan erkeklere verildiği bilinmektedir. Son görevin ankara’da 26 sene eğitimde tutulduktan sonra “Serhat Teksin’e” verildiği söylenmektedir. Kaçakçılıkla ilgili bir uzman olduğu ayrıca mahkemelerde bile onun isteklerinin devlet menfaatine olan konularda, mecburen yapıldığı biri olduğu, Türk devletine yapılan hainlikleri devlet dairelerinde ve Dünya çapında kayda alan 12 kişiden biri olduğu, Dini bütün olduğu Devletin son bayrak değişiminden sonra ,  Atatürk İlke ve inkılapların tamamlanmadığını savunmaktadır. “Serhat Teksin” Anne tarafından dedesi Çankırı Ilgaz kıyısın köyündendir. Ermenileri 1915 senesinde techir ederken Savaşarak erivana kadar giren ve Kazım Karabekir’in emriyle geri çekildiği, Dedesi “Ali Çavuş” Ali Ilgaz’ın Iğdır’ a ilk bayrak çeken. Iğdır fatihi olduğu söylenmektedir.
                ”Serhat Teksin” Türk devletine hizmetleri anlatılmaz, 1kız 1 erkek evladı vardır. 1996 senesinde Ankara’dan görevli olarak İstanbul’a gelmiştir. Eminönü Tahtakale’de bir ticari firmada ekonomik fayda için ticari faaliyetlerde bulunmuştur. Türk devletini ekonomik olarak, Döviz ile devleti 1993 krizinde sıkıştıran kadroların ermeni papazı, Yahudi hahamı, Süryaniler, İslam hocalarının ve büyük rantçı  döviz tacirlerini deşifre ederek, bunları İstanbul  kapalı çarşıdaki  bağlantılarını hanlardaki ticari ilişkileri yapanların soylarına  kadar araştırarak, 2002 senesinde 2001 krizi ertesinde gerekli yerlere vererek bir daha kriz olmaması için döviz spekülatörlerini bitirmiştir. 2008 senesinde bölgeden ayrılmıştır.
                “Serhat Teksin”  projeleri çoktur. Türk devletinin geleceği için güney doğuda Terörün bitmesi için, Bütün Türk devletlerinden 20 milyon Türk getirilerek bölgede tarım ve hayvancılık yaptırılarak, bölgede terörün biteceğini savunmaktadır. Ancak başını göstermeden Türk devleti bilerek içindeki hain vatandaşlarını tespit etmiştir. Bu konuda da kendisi yine sıkıntıda çekmiştir
                 Bu konuda  Türk devletinin içine sızan, hükümete sızan devlete sızan ve bu emirleri veren hükümetteki  hainlerin ve  Fetö  örgütünün operasyonlarının mağdurlarındandır.  ABD’nin desteği ile orduya kumpas kurulduğu dönemde bilerek görevli olarak görev aldığı, Ergenekon, balyoz, tasiş, kihbi davasından bağlantılı olarak, 18 ay tutuklu kalmıştır. Bir bakanın çamaşırlarının deşifrelerini vermemesi ve projelerinin Türk milletine kaçakçılık konusunda faydası olduğu için,  vatan hainleri tarafından uzaklaştırılmak istenmiştir. Ancak Türk devleti öcünü alır.
                 Serhat Reis’in Önemli sözleri. Reis her zaman beyler ben Filmin bir başına bakarım birde sonuna bakarım. demiştir. Demek ki filmin sonu gelince neler olacak bilmek güzel. Allah başımızdan eksik etmesin. Devlet insan yaşamına göre 50 yaşında paşa 20 yaşında asker, polis ve memur 18 yaşındadır. Demiştir. Şöyle ki asker, polis, memur, emir alır 18 yaşındadır. Paşa hem emir alır hem emir verir, bazen verdiği emir devletten gelen emirle değişir. Ama Devlet 50 yaşındadır. Şişmedikçe intikam almaz. Şişmedikçe emir vermez verdiği emirden ise geri dönmez. Demiştir.  Ayrıca Hemen intikam almayacaksın der. Allah zamanı gelene kadar sen haklıysan senin intikamını alır. Eğer senin intikamın alınmamışsa Allaha vesile olacaksın der. Bizim 2 kur’umuz  var 2 an’ımız  vardır. Der 1-kuran (kurup anarsın)  2- Kurmay ( kurup geliştirirsin) An ise 1-kuran 2-Turan ‘dır. Ayrıca Kurt kendini ormanda belli eder. Yiğit ise kendini savaşta kafası zekası ve savaş tecrübesiyle belli eder. Sözleriyle bizim Önder’imizdir. Herhangi siyasi konuda 5 sene evvelinden bahsettiği konu her zaman olmuştur. Bu konu olmaz derken, işin sonu söylediği gibi çıktığı zaman şaşırıyoruz.
                Devlet dairelerinde çözmediği konu yoktur. Kırmamak için yapmasa da  bakarım der. Ailesinde kardeşleri devlet dairelerindedir. Çocukları başarılıdır. Her konuda pişmelerini sağlamıştır. Benim olana sarılır sahip çıkarım ,benim olmayana sahip çıkmam der.
                Türk devletinin bekası için yapmayacağı ve şeçerek yetiştirdiği kadrolarının yapamayacakları katkı yoktur. Tanrı reisi ve biz kadrolarını korusun. Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin.     

 :prbay