Gönderen Konu: Lütfen Yardim  (Okunma sayısı 3354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkcülük_Yolunda

• Yeni Üye
  • *
Lütfen Yardim
« : 22 Mayıs 2006 »
Sayin Irkdaslarim,
ben 3-4 gün önce "Türkcülük" Bölümünde "Isimler" kisminda bir ileti yazdim fakat cevap alamdim, burada bana yardimci olursaniz sevinirim.

Soru :
Sayin Kandaslarim,

benim bu otagda ilk iletimdir, zaten fazla ileti yazacagimi iddia etmiyorum ama cok faydali bilgilerinizden birkac haftadir faydalaniyorum.

Aslinda benim bir sorum olacak, benim 5 yasinda Kürsad adinda bir Erkek cocugum var (Allah saglik ve uzun ömür versin).
Allahin izniyle Ekim ayinin sonunda bir Kiz cocugumuz olacak ismini Ela koymayi düsünüyoruz, lakin hic bir yerde, Ela isminin Öz Türkce bir isim olduguna dair bilgi alamadim.
Acaba "Ela" Öz Türkce isim degil midir ? bir hata yapmiyayim diye Bana yardimci olursaniz cok tesekkür ederim.

TTK
Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun !
Biz, Tanrı dan başka sahibi olmayanlarız!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: Lütfen Yardim
« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2006 »
Değerli Kandaşım;

Öncelikle Bozkurt Kürşad'a ve doğacak kız evladınıza;  Allah uzun ömürler versin, Allah analı babalı büyütsün, TÜRK Vatanına, Devletine, Milletine layık hayırlı kişiler olmayı nasip etsin...

Bildiğim kadarıyla Ela sözcüğü eski Türkçe Ala'dan gelmektedir. Renkli Manasındadır. Türkçe'dir.  Dolayısıyla doğacak kızınıza; bu adı koymanızda sanırım bir mahsur yoktur.

saygılarımla

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2006 »
Eğer başka Öz Türkçe adlar arıyorsanız ya da düşünüyorsanız aşağıdaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz.

http://www.tonyukuk.net/adlar_dosyalar/aduyak.htm

saygılar

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2006 »
TÜRK-KAN Soydaşım doğru söylemekte değerli soydaşım.Tanrı evlatlarına uzun ömür bağışlasın,Analı-Babalı büyütsün fakat bence Kız evladına Almula koysan ismen daha iyi olur.
Saygılarımla...

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

Çevrimdışı Türkcülük_Yolunda

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2006 »
Cok degerli Türk-Kan ve Alp-Er-Tunga Kandaslarim,

bana zaman ayirip yardimci oldugunuz icin cok tesekkürler ederim.

Saygilar

TTK

Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun !
Biz, Tanrı dan başka sahibi olmayanlarız!