Gönderen Konu: M.Ali BIRAND: PKK hain değil .  (Okunma sayısı 12379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KILIÇARSLAN

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: M.Ali BIRAND: PKK hain değil .
« Yanıtla #20 : 20 Mayıs 2008 »
  Mehmet Ali Birand TRT yi dolandırmaktan mahkemede yargılanmıştı.
 Mahkemeden bir fotoğraf
  http://img170.yukle.tc/images/6812mabhc31.jpg

Çevrimdışı KILIÇARSLAN

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #21 : 20 Mayıs 2008 »
  Arkadaşlar bu olaya neden bu kadar şaırıp tepki veriyorsunuz anlam veremedim.Zaten İmralı köpeği ifadesinde adı geçen zattan övgü ile bahsetmemişmiydi.O övgülere layık olmak kolay mı sanıyorsunuz siz.
 Unutanlar için İmralı köpeğinin medya ile ilgili ifadesini yedinden hatırlatmak babından aşağıya aynen ekliyorum.

'' Medya Grubu
Yeni Ülke, Özgür Gündem gibi gazeteler istediğim çizgide olmasalar da destekleri fazladır.
En son görüştüğüm Tayfun Talipoğlu bana dosttu. İtalya'da bana bunu belirtti.
Ben Mehmet Ali Birand'ın yaklaşımlarını çok olumlu buluyorum. Türkiye'de yanıma gelmeye cesaret eden ilk gazeteciydi. Bekaa'ya geldi. Kendi görüş açısına göre yazardı.
1991'de Güneri Civaoğlu, Ramazan Öztürk ile yanıma geldi. İyi bir röportaj yaptık.
İsmet İmset yanıma geldi. Hatta HADEP'ten aday olma çabaları oldu. Med TV'nin kuruluşunda yardımcı oldu. Şu an nerede olduğunu bilmiyorum.
sf 40

Hasan Cemal yanıma geldi. 1993'de Bekaa'da görüştüm. Devlet katında olup biteni bana aktardı. İçişleri Bakanı İsmet Sezgin'den üslubuna dikkat etsin diye mesajını da getirdi. İsmet Sezgin o mesajında Türkiye sert konuşursa dikkate alma da demişti. Şam'da Türk televizyonlarını seyredebiliyordum.
1993 sürecinde Cengiz Çandar, İsmet İmset, M. Ali Birand, Güneri Civaoğlu bizle Türkiye arasında elçilik yapan gazetecilerdir.'  ''

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #22 : 20 Mayıs 2008 »
Kandaşlarım niye sinirleniyorsunuz ki bu herif zaten belçika vatandaşıdır ve içindeki aşağılık duygusu yüzünden onlara yaltaklanmayı içgüdüsel olarak sever hain deme konusuna gelince dikkat ederseniz son yıllarda pkk yı sevimli ve masum gösterme ve sanki çok ulvi bir dava uğruna MECBUR kaldığı için bunları yapıyormuşta aslında BİZDE biraz suçluymuşuz gibi bir hava estiriyorlar bilinç altımıza doğru. zaten bu satılık yavşak bu gibi işler için kiralanan kalemlerden sadece bir tanesi boşuna kızmayın bunun gibi kanı bozuklar hep oldu ve hep olacak boş verin iflah olmaz