Gönderen Konu: 2023 Mayıs Seçimleri  (Okunma sayısı 33961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
2023 Mayıs Seçimleri
« : 11 Mayıs 2023 »
Arşiv kaydı olsun bare : ),

Kötü daha da kötü arasında seçim yapmak zorunda kalanlar Sinan Ogan'ı tanımıyor malesef.

Muharrem İnce'de kime güzellik yapıyor acaba. Madem korkusuzsun neden istifa ediyorsun.
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimiçi turania_25

• Türkçü-Turancı
Ynt: 2023 Mayıs Seçimleri
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2023 »
Bozkurt42 kandaşım, Muharrem İnce'nin çekilme sebebi, oy oranının giderek erimesi ve Sinan Oğan'ın dahi gerisine düşmesi sonucudur. Yoksa kaset bile olsa, kendi seçmenine etki edecek bir durum olmazdı diye düşünüyorum.

Sinan Oğan, az ihtimalli bir durum sonucunda kilit parti durumuna geçmiş, p*k partisini devre dışı bırakarak büyük bir başarıya imza atmıştır.
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE

Çevrimdışı Yarlıg

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2023 »
Görmüş olduk ki , hiçbir siyasi taraf Türklüğün ve Türkçülüğün safında değil.Kim kazanır bilmem ama kaybeden yine Türk kavramı olacak gibi duruyor.Türk vatanında Türke hasret kaldık.

Çevrimiçi turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2023 »
Müsterih olmak, umutsuzluğa kapılmamak lazım geliyor. Türk Dünyası ile siyasi bir köprü kurmak yada kurulan köprüyü güçlendirmek adına, Sinan Oğan bu bağlamda neden doğru bir adım olmasın?
'Her kim ki RTE'nin yanındadır, yanlıştadır' anlayışı ile hareket etmek, sığ fikirlilik olur. Çünkü RTE yada bir başkaları gelip geçicidir unutmayalım.
Devlet, siyaset ile yönetilse de sahibi millettir. Tekraren; müsterih olmak gerekir. :prbay

Bahtiyar VAHAPZADE

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2023 »
Müsterih olmak, umutsuzluğa kapılmamak lazım geliyor. Türk Dünyası ile siyasi bir köprü kurmak yada kurulan köprüyü güçlendirmek adına, Sinan Oğan bu bağlamda neden doğru bir adım olmasın?
'Her kim ki RTE'nin yanındadır, yanlıştadır' anlayışı ile hareket etmek, sığ fikirlilik olur. Çünkü RTE yada bir başkaları gelip geçicidir unutmayalım.
Devlet, siyaset ile yönetilse de sahibi millettir. Tekraren; müsterih olmak gerekir. :prbay

Valla andam müsterihiz devamlı. Kötü daha da kötü arasında seçime zorlanan Türk Milliyetçisi için değişen bir durum yok.

Devletçi birisi olarak; siyasi diktelere, argümanlara ya da kişilere çok takılmamak gerek. Önemli olan devletin bütün kılcal damarlarında, Türklük bilinci içerisinde görev yapan sayıyı artırmak. Zaten bunca yılda bu dişli bu şekilde döndü hep.

Ancak ama ancak.. Siyasiler yüzünden; devletin birliği, ülkenin bölünmez bütünlüğü...... ... v.b etkenlerle peryodik olarak saldırı altında.

Siyasi emeller uğruna, peşkeş çekildiğini iki kutba ayrılmış bu seçimlerde çok şükür gördük. Değişen bir şey yok..

"Türkçülük bir ülkü, siyaset ise iktidara geçme taktiğidir. Bu sebeple bir ana inanç ve ana düşünce olan ülkü asla değişmediği halde siyaset yani taktik her zaman değişir...

....

Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir. (*)
"

* Türkçülük ve Siyaset / Hüseyin Nihâl Atsız

Esenlikler,

TTK
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimiçi turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2023 »
Bozkurt42; siyaset olmadan hükümet oluşmuyor, hükümetsiz de devlet yönetilmiyor. O yüzden tabi ki de Sn.Atsız'ın da belirttiği üzere, Türkçülüğün iktidara geçmek için mutlaka parti kurması lüzumu yoktur. Türkçülük beyinle ve gönüllere şuurla yerleştikten sonra bu, partisiz de olabilir.

Bahtiyar VAHAPZADE

Çevrimdışı Yarlıg

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2023 »
Türk toprakları işgal altında iken ; Türkün kızları tecavüz ve taciz edilip öldürülürken ; Türk'ün erkekleri cephede vurulurken, bu yaşadıklarımızı Türklük ve Türkçülüğün inşaa planı olarak görmek veya vardır bir hayır tavrı takınmak , benim şahsi fikirlerime göre kanına ihanettir.Başbuğ Mustafa Kemal'in bir Cumhuriyet Subayının şehit edilmesine ithafen , Menemenin , dinini ve namusunu koruyan orduya muamelesi bu mudur diyerek , orayı ateşe vermesi, apaçık , Türk Milletinin çıkarlarını kusursuz koruyan bir karardır.Nerden nereye..Siz istediğiniz kadar müsterih olun.Gazi Başbuğun Arap toprakları hakkındaki analizleri ve politikaları tamamen yaşanmış hakikatler üzerine idi.Ne zamandan beri birilerine yanaşır , kıvırır oldu Türkçüler?
TÜRK DEVLETİ VE TÜRK MİLLETİ , MİLLİ BEBLİĞİNİN VAROLUŞ TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA.BUNU GÖRMEK İÇİN ALLAME-İ CİHAN OLMAYA GEREK YOK.

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2023 »
Sn Yarlıg  öncelikle Otağ' a hoş geldiniz. Her ne kadar giriş selamınızı göremesekte. 1 yıl önce Türk Otağ'ına kaydınız anlaşıyor.

Buradaki rahatlama kelimesi olan "müsterih"'e takılmayın. Sokak kültüründe bazen anlatmak istediğimizi karşıt kelimelerle anlatırız.

Konuya dönersek; sizin yazdıklarınızı bizler 90'lı yıllardan beri, teşkilâtlara gir çık yapa yapa, herkesi bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Sokağa çıktığında herkes sıkıntılı. Bakınız ne diyoruz. En ücra kılcak damarlara kadar, devletin her kademesinde görev almalıyız.

Türk çocuğu, ASKER, ÖĞRETMEN, DOKTOR, DEVLET ADAMI olmalı öncelikle. Bunun için çabalamalı. 

TÜRK IRKININ üstünlüğüne inanmış, iyi bir bürokrat olmalı.

Gücümüz ne kadar siyaset için, ne yapabiliyoruz. Bizler gibi düşünenleri nasıl meclise gönderebiliriz.

Arap, Kürt nufusu hızla çoğalmakta. Çerkezler sinsice kültürlerini yaymakta.

Örneğin, Türk Çocuğu öğretmen olacak, Talim Terbiye Kurulu başkanlığında kitap yazım komisyonunda  yer alacak, Tarih kitabını adam gibi yazılmasını sağlacak.

Sokaktaki gerçek şu; her genç kısayoldan rahat iş bulma derdinde. Türklük bilinci adam gibi vereceğiz, o gençte adam gibi dersini çalışacak, adam gibi bir mesleğe sahip olacak.

Bazı istekler sancılıdır. Gelişmesi, büyümesi zordur.

Arap Kürt kırması kansız köpeklerin, tarikatçıların, cemaatçilerin, GDO'lu p*.lerin devamlı önümüze gelmesini istemiyorsak, sancılı süreçleri iyi atlatmalıyız.

Seçimler hakkında görüşlerinizi bizlerle paylaşın. Otağımız arşiv gibi sapa sağlam. 18 yıl olmuş.. .

Başbuğ Attila

Çevrimdışı Yarlıg

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2023 »
Evet kesinlikle devletin ve sivil hayatın tamamında yer kaplamalıyız.Bir genç olarak bende her yerde her tanıdığım veya tanıştıklarıma bunu aşılmaya çalışıyorum ve gayretlerimin lafta kalmaması için mücadele ediyorum.Karınca kaderince herkes uğraşmalı..Dediklerinize katılıyorum Bozkurt42 Bey.Kusura bakmayın moralimiz bozuk olduğu için ister istemez parlayabiliyoruz.Kandaşlarımdan özür dilemek ten hiç gocunmam , tekrardan özür dilerim yanlış birşey dediysem..Ayrıca Otağa geç katıldım ama çok renkli ve bilgilendirici bir forum.👌🏼🇹🇷

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2023 »
Müsterih olmak, umutsuzluğa kapılmamak lazım geliyor.

Bunlar, Türk devletinin başına, karabasanlar gibi, çöktüğünden beri müsterih değiliz ve olabilmemiz de olanak dışıdır.
Gelip geçmiyor, delip geçiyor.
Delecek bir şey de kalmadı ya.
Koskoca Türkiye Cumhuriyeti kevgire döndü.
Bu nedenle müsterih olamıyoruz!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşana!
Saygılarımla...
Çağrıbey