Gönderen Konu: Üçüncü Köprü Hakkında.  (Okunma sayısı 4008 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
Üçüncü Köprü Hakkında.
« : 29 Mayıs 2013 »
İstanbul Boğazına yapılacak 3. köprünün temel atma töreni bugün yapıldı.
Bugün temeli atılan üçüncü köprünün adı büyük merak konusuydu. Dünya'nın ilkleri arasına giren üçüncü köprüye Osmanlı hükümdarlarından Yavuz Sultan Selim Köprüsü ismi verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde 3. Köprü fikrine karşı olan Erdoğan bugün 3. Köprü'nün temel atma törenine katıldı. :twisted: :twisted: :twisted:

Ayranlı, Rakılı, Kımızlı bir yorum hazırlıyordum ki sosyal paylaşım sitesinde aşağıdaki yorumları gördüm.

! ! ! ! ! ! !

Ulukayın Dergisi
Değerli Dostum, kardeşim Nihat Çetinkaya, "Kızılbaş Türkler" adlı değerli eserinde, Çaldıran Savaşı için şu müthiş tespiti yapar: "BİR MİLLET İKİ DEVLET ÇARPIŞTI".
Yalnızca çarpıştı mı? Hayır. İki devlet ve iki hükümdarın cihangirlik davası için, bir millet birbirine kırdırıldı.
Şimdi bir yandan Azerbaycan'a sarılıyorlar "Bir millet iki devletiz" diye, bir yandan da, bir milleti birbirine kırdıran, Doğu Anadolu'daki Türkmen varlığını derinden sarsan Yavuz Selim'in adını boğaz köprüsüne veriyorlar. Ebussud Efendi kafalılar yapıyor bunu. "Onlar şii, biz sünni, onlar İran'a daha yakındır" diyen Çankaya şişmanının izinden gidenler yapıyorlar bunu.
Bunu göremeyenlere, Ebussuud zihnniyetinin yanında saf tutanlara Türk Milliyetçisi denmez.
O köprü nifak köprüsü olacaktır!
[Cazim Gürbüz]

Üçüncü köprüye Sultan Selim'in adının verilmesi Alevi vatandaşlarımıza hakaretmiş. Papucumun Türkçüleri, mezhepçi dangalaklar! Siz daha ne olduğunu bilmediğiniz Tengriciliğe tutunup, 80 milyonun dinine söverken mesele yok da, koskoca cihan padişahının adı mı mesele oldu?
Allaaaaaam, hepiciğini öldür de kurtulalım gari.

Sultan Selim Alevi Türkmenleri boğazlarken, Şah İsmail Sünni Türkmenlere gül dağıtmıyordu.

Din düşmanı Türkçülere kızıyoruz da, bu düşmanlığa sebep olan çakma ülkücülere kızmıyor muyuz? Sürekli bir mücahid havası filan... Sloganları da hiç değişmiyor: Türklük bedeniymiş, İslam da ruhuymuş. Hadi oradan dümbelek! Sloganlarla dava güden bu özentiler iki şişe biraya tav olmazsa ben de hiçbir şey bilmiyorum.
[Aslıhan Yılmaz]

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı YunusHan

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
Ynt: Üçüncü Köprü Hakkında.
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2013 »
Yavuz Sultan Selim bir cihan padişahıdır kimse ona hakaret etmez burada yaptığı Türkmen kıyımları da ortadadır fakat denildiği gibi Şah İsmail de gül dağıtmıyordu sonuçta bu bir savaş. Lakin köprüye Yavuz Sultan Selim adını vermeyi doğru bulmuyorum
1. bu isimin veriliş maksadını algılayamıyorum ne için Yavuz Sultan Selim ? Kendisinin köprüyle ilgili bir olayı mı var padişah mı açmak istemişte açamamış sebep nedir ?
2. insan ister istemez art niyet arıyor sebep gerçekten alevi sunni olayı mıdır bu
3. Bence köprünün adı İstanbulun fethi sebebiyle Fatih Sultan Mehmet Han Köprüsü olabilirdi.

Neden Yavuz Sultan Selimdir bunu merak ediyorum kısaca ?
nerede bir Türk varsa orayı kalbinden seveceksin.

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Üçüncü Köprü Hakkında.
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2013 »
Bir Tayyip İki Erdoğan :D
http://www.youtube.com/watch?v=vjZyr6Nhe_A

Köprü açılışını TRT'den izledim, Başbakan, Cumhurbaşkanı ve eşleri, yanlarında bir cübbeli hoca, bayağı bir kuran okundu, sonra bismillah denildi ve  sonra teker teker Tayyip, Gül , eşleri biri sustu diğeri bismillah dedi biri sustu diğer bismillah dedi :D Ekran başında hani gül suyu ile lokum diye kaldık öyle :D