GENEL KONULAR OTAĞI > SORU-CEVAP

Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemine Ne Demeliyiz?

<< < (2/2)

Arula:
Sonuna kadar hayır, daha ayrıntılı yazı yazacağım ancak şu görüş kadar sığ bir görüş olmadığını söylemeliyim.
Hdp, Chp hayır diyor, Mhp, Akp evet diyor o yüzden evet.
Böyle sığ bir görüş olabilir mi arkadaşım? özgür düşüncene pranga mı vurdular?
Daha düne kadar savunduğun partiler el ele kol kolaydı, mengri mengri Türküsü söyleyip gözyaşı dökenler, mecliste el sıkışanlar, kol kola görüntülenenler babam değildi herhalde?
Akp'nin başkanlık sistemine başta Erdoğan değil Atatürk olsa yine de evet demem.

HunBahadırı:
Kardeşlerim. Forumunuzda sessiz takipçinizim. Bu siteden çok şey öğrendim Allah razı olsun sizden. Daha da öğreneceğim.

Öncelikle şu masalı unutalım. Mhp halka çalışan, ülkücülere çalışan bir parti değildir. Ülkücüler Mhp'ye çalışmakta. O da belki birileri (!) adam olur diye ama nafile. Adam palyançoluklarıyla ve yanlış karar-tutumlarıyla tüm milliyetçilerin itibarını zedelemiştir çoktan... Chp, Akp, Mhp hepsi aynı halta hizmet etmektedir. Partiler üstü bir şeye.

Ayrıca 15 Temmuz darbesinin gerçek bir darbe olmadığını hepimiz biliyoruz. Kendimizi kandırmayalım, yalnızca 2-3 çatışmanın olduğu bir darbe olmaz. Erdoğan kendisi ''Başkomutan'' demek için bahane arıyordu, onu da kendisi yarattı. Bakınız bu darbenin sonuçları hep Erdoğan'ın tahtına yaradı.

Açıkçası, bu referandumun hayır çıkmayacağı çok aşikar; çıksa bile kargaşa, kan dökülmeleri, canlı bombalar bir şekilde halk zorlanacak evet vermeye. Belki hayırcılar tutuklanacak türlü bahanelerle.

Kaldı ki şu anki saçma demokrasiyle bu başkanlık sisteminin saçmalığı bana göre eşit. Bu nedenlerle ben Türklerin kanının dökülmemesi için evet verme taraftarıyım.

Çağrıbey:
Neresinden tutarsanız tutun, iki ucuna pislik bulaşmış değnek gibi, eliniz kirleniyor.
Konuyla ilgili kapsamlı bir yazı hazırlanmakta olup bu gün yarın Otağa eklenecektir.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git