Gönderen Konu: Suriye mezhep temelli iç savaşa sürükleniyor  (Okunma sayısı 111280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Suriye'deki Türkmenler kimi destekliyor bu Suriye'deki iç mücadelede, bilen var mı?
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
                    Bataklik dururken sivri sineklerle ugrasmak hedef saptirmaktir .  Tüm dünyadaki yahudi ve masonlarin destegini aldik Türkiyede her seyi yapabiliriz diyen AKP yi birakip ,baska partilerin icindeki yahudi ve masonlara dikkat cekmek kimin ekmegine yag sürer ?

Atatürk'ü de CHPli Masonlar öldürmüştür! (çünkü o dönemde başka bir parti yoktu!)

Ben AKP'yi bir yana bırakalım demiyorum. AKP içindeki Yahudiler-Masonlar-ABD yanlıları araştırılsın!

"baska partilerin icindeki yahudi ve masonlara dikkat cekmek kimin ekmegine yag sürer ?"

= Niye dikkat çekmeyelim? YAHUDİ YAHUDİDİR!

AKP'yi iktidara getiren Yahudiler kötü de, CHP'nin perde arkasındaki Yahudiler çok mu iyi?

Esed Rejiminin arkasında da Yahudiler vardır. Şamlı Yahudiler de araştırılmalıdır!

Suriyeli Yahudiler, Suriye'yi bugünler için "hazırlamışlardır"!

OLAYLARI TEK BİR AÇIDAN GÖRMEYELİM!

Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Suriye'deki Türkmenler kimi destekliyor bu Suriye'deki iç mücadelede, bilen var mı?

https://www.hunturk.net/forum/suriye-turkmen-hareketi-sozcusu-ile-roportaj-4376.html

Yukarıdaki bağlantıda Suriye Türkmen Hareketi Lideri Ali Öztürkmen'in açıklamalarından anlaşılan Beşar Esad rejimine açıkça muhalif olduklarıdır. Bu tamamen haklı bir tavırdır. Çünkü hafız esad döneminde Türkmenlere çok büyük baskılar uygulandı. Beşar Esad dönemininde de farklı değildi.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Suriye Türkmen Hareketi Lideri Ali Öztürkmen'in açıklamalarından anlaşılan Beşar Esad rejimine açıkça muhalif olduklarıdır.

İyi işte! Suriyeli Türkmenler de Esed Rejimine karşı! (Esed Rejimini ölümüne savunmaya gerek yok!)

not: Esat / Esad yazılışı İngilizce "Assad" yazılışından kaynaklanıyor... Doğrusu "Esed"dir.

Soli Özel (ki o da Yahudidir!), dün televizyonda "1974 yılından beri Suriye-İsrail ilişkileri çok iyidir." dedi.

Esed ailesinin abuk sabuk politikaları İsrail'in işine geliyor da ondan!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Suriye Meselesi'ndeki İsrail'in yaptığı provokatif operasyonlara tipik bir örnek...Bir de olaylar ilk başladığı zamanlar Deraa şehrinde Tayyip'in posterlerini açarak bizim geri zekalı ampulcüleride Erdoğan Posterleri açarak iyi gaza getirmişlerdi. Zaten o olaylardan sonra bizim Devletlu Davos Fatihi, kankası Beşar'a ve Suriye yönetimine saydırmaya başladı.

http://www.yakindoguhaber.com/haber.php?HID=9117

Suriye muhalefetinin İsrailli koordinatörü Nir Boms

YDH- İsrail Kanal-10 televizyonu, Suriyeli muhaliflerin İsrailli koordinatörlerinden Nir Boms’la bir röportaj yaptı.

El-Alem televizyonunun haberine göre İsrail’den yayın yapan Kanal-10 televizyonu, Suriyeli rejim muhalifleriyle yakın ilişki içerisinde bulunan Nir Boms’la bir röportaj yaparak Suriye’de yaşanan gelişmeleri mercek altına aldı.

Nir Boms’u, “Suriye’deki rejim karşıtı liderlerle gizli bağlantılar kuran Nir Boms, faaliyetlerini İsrail’e düşman ülkelerin halklarıyla geniş çaplı ilişkiler kurmak üzerine yoğunlaştırmış biridir” diye tanıtan muhabir Boms’un Hayfa Üniversitesi’ndeki yüksek lisans tezinde de İsrail’in düşmanı olan ülkelerdeki rejimlerin devrilmesiyle ilgili olduğunu ifade etti.

Nir Boms, muhabirin “Sizin Beşşar Esed rejimin devrilmesiyle ilgili olarak yaptığınız faaliyetlerle ilgili olarak birçok haber yer alıyor, bu konuda sizin görüşünüz ne?” şeklindeki sorusuna ‘Siyonist Düşünürlerin Taahhütleri’ adlı kitabına işaret ederek “Bu kitap sizin bütün sorularınıza cevap veriyor” diye cevap verdi.

Muhabirin “Suriye’den sizinle temas kuran kişilerin hayatını tehlikeye atmış olmuyor musunuz?” şeklindeki sorusuna da Nir Boms, “Onların hayatını tehlikeye düşürmemeye çalışıyorum, bu konuda özel tedbirler aldım” diye cevap verdi.

Suriye’den Nir Boms’u telefonla arayan ve İngilizce konuşan bir muhalif liderin “bugün de gösteriler oldu, ama güvenlik güçleri gösterileri bastırdı” şeklindeki ifadelerini yayımlayan Kanal-10’a açıklamalarını sürdüren Boms, “Suriye’den benimle irtibatta olan herkesi tek tek tanıyorum, onların tümüyle yakından görüştüm” dedi.

Nir Boms Kimdir:

Nir Boms Yediot Aharonot gazetesinde köşe yazarı, Terörle Mücadele Uluslar arası Politika Enstitüsü’nde araştırmacı (ICT) ve Barışın Etkisini Gözlemleme Merkezi Kurulu üyesidir.

CyberDisssidents.org’un kurucularındandır. 2004’te İsrail’e dönüşünden önce Washington merkezli Demokrasileri Savunma Kurumu’nun (FDD) başkan yardımcılığını yaptı.

FDD’deki görevinden önce Boms, Washington DC’deki İsrail Elçiliğinde Akademik İrtibat konumunda bulundu; İsrail ve Ortadoğu meseleleri üzerine eğitimcilik, uzmanlık ve misafir öğretim üyeliği yaptı.

Makaleleri The Wall Street Journal, The Jerusalem Post, The National Review, The Asia Times, İran rejim muhalifleri tarafından çıkarılan Iran Times International, The Washington Times, The National Interests, Ynet, Ha’aretz gibi gazetelerde çıkmaktadır. “Mısırdaki Kıptiler, Kuşatma Altında Bir Hıristiyan Azınlık” (G2W-Verlag, 2006) ve “Batıya Doğru Uzun Yürüyüş” (Valentine Mitchell, 2007) adlı eserlerin yazımına da katılmıştır.

Nir Boms Avustralya, Bulgaristan, İngiltere, Macaristan, Polonya, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşmiş Milletlerde; Ortadoğu, terörizm, İslam ve demokrasi konularında öğretmenlik yapmış ve dersler vermiştir. Akıcı bir şekilde İbranice, İngilizce ve Arapça konuşmaktadır.

Nir Boms, Maryland Üniversitesi’nden siyaset bilimi ve İbrani araştırmaları alanlarında iki master derecesine ve Haifa Üniversitesi’nden eğitim ve siyaset biliminden lisans dereceğine sahiptir.

Şu an Suriye ve İran’da Sivil Toplumun Yaratılmasında Bilgi Teknolojisinin Etkisi üzerine doktora tezini yazmaktadır. Nir Boms İsrail ordusunda iletişim memuru olarak görev yapmıştır ve teğmen rütbesine sahiptir.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Tartismada fikir birligi yok . Konuyla alakali yorumlarda . ABD israil  ( Türkiye isbirlikci taseron ) yanlisi isyancilara destek veren görüs var . Bu ben AKP li degilim ama Suriye politikasinda AKP nin Israille isbirligini Suriyenin yikilip parcalanmasini BOP projesinin bir an önce hayata gecmesini destekliyorum demektir . MHP yi en agir sekilde elestirdigimiz halde bile AKP nin Suriye siyasetine destek vermiyor . Yigidi öldür hakkini yeme . Simdi konuya muhatap adamin biri yazimdan alinti yapar . Ben AKP li degilim hatta yahudi bile degilim diyebilir Diger yandan yahudi politikasina destek vermeye devam eder .  Ben ne anladim böyle Türkcülükten ?
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Esed, Türk mü?

Sizin savunduklarınızı "Soner Yalçın takımı" savunuyor!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Esed, Türk mü?

Esad degil Ariel Saron Türk (!)

TANRIKUT.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
https://www.hunturk.net/forum/suriye-turkmen-hareketi-sozcusu-ile-roportaj-4376.html

Yukarıdaki bağlantıda Suriye Türkmen Hareketi Lideri Ali Öztürkmen'in açıklamalarından anlaşılan Beşar Esad rejimine açıkça muhalif olduklarıdır. Bu tamamen haklı bir tavırdır. Çünkü hafız esad döneminde Türkmenlere çok büyük baskılar uygulandı. Beşar Esad dönemininde de farklı değildi.

Buna ne diyorsun? Suriyeli Türkmenler de Esed'e karşı!

Suriye bayrağı er geç değişecektir! (Libya bayrağı için de aynı şeyi söylemiştim... Ve yanılmadım!)

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı

Suriye bayrağı er geç değişecektir! (Libya bayrağı için de aynı şeyi söylemiştim... Ve yanılmadım!)

Yahudilerde ayni fikirde !

TANRIKUT.