Gönderen Konu: Suriye mezhep temelli iç savaşa sürükleniyor  (Okunma sayısı 111278 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
 Gecenlerde yandas yalama basinda bir haber gördüm ,gülmekten karnnima agrilar girdi ? Sinirin Suriye tarafinda icine yüz kisinin sigacagi büyük bir cukur kazmislar ,ahaliden otuz kirk kisiyi cukurun icine yatirip üzerlerini battaniye ile örtmüsler . Cukurun kenarlarina iki sira insan dizip fotograflarini cekip servis etmisler . Güya Esadin vahsetinde katledilmis masum Suriyeliler (!) Fotografi dikkatle inceledim . Amatör bir filim sirketi bile daha iyisini cekerdi . Onu bile düsünememisler. Sözde cenaze yakinlarinin yüz ifadelerini inceliyorum . Giyim kusamlari tamaminin yeni , suratlarinda en ufak bir üzüntü belirtisi tespit etmek olasi degil. Cenazeye degilde dügüne gitmis gibi halleri vardi . AKP terör örgütü tam bir aptallar cetesi hüviyetinde.  Madem hicbir masraftan kacinmiyorsunuz ,madem CIA ile isbirligi yaparak bu tezgahlari düzenliyorsunuz , cagirin ünlü senaryocu Quentin Tarantino´yu ,allah rizasi icin size yardimci olsun .
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Arbesa Sarantuya

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkü Türk yapan savasci bakisidir
Esenler Sayin Motun Yabgu,
ben bahsederken hep bundan bahsediyorum, azda olsa satirlarin arasinda dikkat cektirmek istiyorum, bir Türkün gördügünü herkes göremiyor.
Dikkat ettiginiz fotograph gazete propagandasi olmasi yani, kandirma, inandirma ve olay cikartma yolunda. Ama bence siz bir savcidan da iyi calisiyorsunuz. Incelemeleriniz harika.

Esenler ...
Türkhunun gözünden bir sey kacmazmis.

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
Gecenlerde yandas yalama basinda bir haber gördüm ,gülmekten karnnima agrilar girdi ? Sinirin Suriye tarafinda icine yüz kisinin sigacagi büyük bir cukur kazmislar ,ahaliden otuz kirk kisiyi cukurun icine yatirip üzerlerini battaniye ile örtmüsler . Cukurun kenarlarina iki sira insan dizip fotograflarini cekip servis etmisler . Güya Esadin vahsetinde katledilmis masum Suriyeliler (!) Fotografi dikkatle inceledim . Amatör bir filim sirketi bile daha iyisini cekerdi . Onu bile düsünememisler. Sözde cenaze yakinlarinin yüz ifadelerini inceliyorum . Giyim kusamlari tamaminin yeni , suratlarinda en ufak bir üzüntü belirtisi tespit etmek olasi degil. Cenazeye degilde dügüne gitmis gibi halleri vardi . AKP terör örgütü tam bir aptallar cetesi hüviyetinde.  Madem hicbir masraftan kacinmiyorsunuz ,madem CIA ile isbirligi yaparak bu tezgahlari düzenliyorsunuz , cagirin ünlü senaryocu Quentin Tarantino´yu ,allah rizasi icin size yardimci olsun .
ABD'nin Ortadoğu ve İslam coğrafyasıyla Türk-Turan coğrafyası üzerindeki emellerini yürüttüğü projelerinin gönüllü yalamalığına talip olan AKP iktidarı eliyle binlerce yıllık geçmişe sahip koskoca Türk Devleti mizansen, tezgah ve komplo peşinde koşan kenar mahalle kolpacılarına döndürüldü. motun kandaş çok güzel ifade etmiş. Koskoca Türk Devleti AKP eliyle kuyruğunu dışarıda bırakan komplocu durumuna düşürülmüştür. Millet hala bunları görmüyor da ona yanıyorum. Yoksa millettemi yavşadı ne?
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Sayin Sancar Sayin Sarantuya anda . Iltifatiniz icin tesekkürler . Abartilacak bir mesele degil . Neticede hepimizin bildigi seyleri dile getiriyoruz. Saygi ve esenlik dileklerimle .T.T.K.

TANRIKUT.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
SURİYE’NİN ‘FAKE’ İSYANCILARI!                                                                                                Nisan 2012 :-)

İşte Katliam Haberlerinin Kamera Arkası – VİDEO

Suriye hükümetine yakınlığı ile bilinen kaynaklar, barışçıl eylemlere ateş açıldığına dair haberlerin kurgu olduğunu iddia ediyor.

Son olarak, Suriye televizyonlarında yayınlanan bir görüntüde muhalif olduğu iddia edilen kişilerin vücutlarının çeşitli bölgelerine kana benzeyen boyalar sürerek, yere uzandıkları görülüyor.

Aynı kaynaklara göre bu video, Suriye ordusunun “katliamlarına” kanıt olarak sunulan “kurgu haberlerin” kamera arkası görüntüleri.

http://www.turknorthamerica.com/2012/04/suriyenin-fake-isyancilari-iste-katliam-haberlerinin-kamera-arkasi-video/
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: Suriye mezhep temelli iç savaşa sürükleniyor
« Yanıtla #165 : 15 Nisan 2012 »
DÜNYA SURİYEDEKİ YALAN HABERLERİ KONUŞUYOR
CNN, BBC, Sky News gibi haber kanallarının, Suriye'deki bağlantısı Danny Dayem'in ortaya çıkan videosu tartışma yarattı.
9 Mart 2012, 12:14

Dayem, 23 yaşında Suriye kökenli bir İngiliz. Dünya onu "Suriye'nin cesur Danny'si" olarak tanıdı. 2011 yılında Humus'tan İngiltere'ye kaçan Dayem, burada birkaç ay geçirdikten sonra Özgür Suriye Ordusu'na katılmak için Suriye'ye Lübnan üzerinden gizlice girdiğini anlatıyor.

Humus'a döndükten sonra, kentten, BBC, El Cezire, CNN ve Sky News gibi kanalların canlı yayınlarına bağlanan Dayem, Beşar Esad'a bağlı güçlerin katliam yaptığını iddia ediyor ve çatışmaların tam ortasında olduğunu anlatıyordu. Türkiye'den CNN Türk televizyonuna da bağlanan Dayem Suriye'den "felaket" haberleri verdi.

Suriye'den yayın yapan El Dünya televizyonu ise Dayem ile ilgili tartışma yaratacak bir görüntüye yer verdi. Kısa sürede sosyal paylaşım ağlarına düşen video, büyük bir tartışma yarattı. Suriye televizyon kanalının yayınladığı videoda, Danny Dayem olduğu iddia edilen kişinin, CNN'le canlı bağlantı yapmadan önce etrafındakilere silah ateşlemelerini söylediği görülüyor.

Gayet rahat ve sakin bir ortamda olduğu gözlenen Dayem, canlı bağlantı sırasında son iki saatte yüzlerce kişinin öldüğünü iddia ediyordu. Bu durum üzerine CNN'den Anderson Cooper, Danny Dayem'i programına çıkararak bu videoyu sordu.

Programda Cooper, Dayem'e "CNN muhabiri olmadığını ve CNN'den tek kuruş para almadığını" söyletiyor, ardından da Suriye devleti izin vermediği için kendilerinin normal yollarla Suriye'ye giremediklerini, bu yüzden de Danny Dayem gibi kişilerin aktardıklarına muhtaç olduklarını söylüyor.

Dayem, kendisinin aslında Suriye'ye Özgür Suriye Ordusu'na katılmak üzere gittiğini, ancak onun yerine bu işi, yani CNN'e haber geçmeyi yaptığını ifade ediyor.

ULUSLARARASI ASKERİ MÜDAHALE ÇAĞRISI YAPIYOR
Dayem, CNN ve başka Amerikan kanalları tarafından "Suriye'deki özgürlük mücadelesinin genç temsilcisi" olarak bayraklaştırılmıştı. Dayem, her fırsatta Suriye'ye uluslararası askeri müdahale çağrısı yapıyor.

"BU KISIMLARI SİLİN"
En dikkat çekici kısım ise, programın en başı. Dayem, burada kendisinin birilerine efekt vermek için ateş etmelerini söylediği kısımları "silmeleri gerektiğini" söylüyor. Ardından ise videoda görülen sözlerinin "normal" olduğunu iddia ediyor. Bunlar normalse, ham görüntülerin o kısımlarını niye "aslında silmeleri gerektiği" çelişkisini ise açıklamıyor.

BÖLGEDE ÇATIŞMA DAHİ YOK
ı.

Bir başka çelişki ise, Dayem'in söz konusu CNN haberinde canlı bağlantıda bulunduğu noktadan 400 metre uzaklıkta sivillerin cesetlerini gördüğünü söylemesi, ancak Cooper'ın programında bağlantı sırasında bulunduğu noktada çatışma falan olmadığını, 15 kilometre uzakta çatışma yaşandığını söylemesi.

imageimage

ETRAFINDAKİLERE ATEŞ AÇTIRIYOR
Programda Cooper'ın Dayem'e, "Ateş etmeye hazır olmalarını söyledin mi?" şeklindeki sözlerini sormaması da dikkat çekici. Programda kendisini "bu söylediklerim normal" diye savunan Dayem, Twitter hesabında ise "Bunlar Ruslar'ın yardımıyla Esad rejiminin yaptığı kamera hileleri" dedi.

http://video.haberturk.com/haber/video/cnnde-sahte-haber-skandali/58910

Bu yalan haberler Türkiye ve dünya basini dahil hicbir yerde gündeme getirilmemisken, yüce Otagimiz HUN TÜRK nette gündeme getirildi. Bunu anlamak icin kahin olmamiza gerek yok . AKP ve basbakanin yalanlari ,birde bu yalanlara canak tutan yalama basinin yazip cizdiklerini dikkatli okudukmu ,hersey ortaya cikiyor . Herkesin kulagina küpe olsun . Bu adamlar Türkiyeyide böyle yalan ve dolanlarla yönetiyorlar .

TANRIKUT.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı

DÜNYA SURİYEDEKİ YALAN HABERLERİ KONUŞUYOR

Bu yalan haberler Türkiye ve dünya basini dahil hicbir yerde gündeme getirilmemisken, yüce Otagimiz HUN TÜRK nette gündeme getirildi. Bunu anlamak icin kahin olmamiza gerek yok . AKP ve basbakanin yalanlari ,birde bu yalanlara canak tutan yalama basinin yazip cizdiklerini dikkatli okudukmu ,hersey ortaya cikiyor . Herkesin kulagina küpe olsun . Bu adamlar Türkiyeyide böyle yalan ve dolanlarla yönetiyorlar .

Değerli motun kandaşımız çok güzel ifade etmiş, sağolsun.
İşte feraset denilen meleke budur ve Tanrımıza şükür olsun ki Tanrı bu melekeyi en çok biz Türkçülere vermiştir. Çünkü Türkçüler hiç bir hesap yapmaksızın, hiç bir çıkar ve menfaat gözetmeksizin, hiç bir siyasi ikbal gütmeksizin sadece ve sadece Türk Milletine hizmet etmenin gayreti içerisindeler.

Suriye'de olup bitenler aklıma Şener Şen'in başrol oynadığı "Değirmen" adlı filmini getirdi.
Bu filmi:
Alıntı
Olaylar 1914 yıllarında küçük bir Anadolu kasabasında geçer. Bulgar kızı Nadya'nın oturak alemlerine katılması, o yörede bir sorun haline gelir. Bu nedenle de kaymakam Halil Hilmi, Nadya'yı kasabadan sürdürmek ister. Kaymakam ilk kez katıldığı bir bağevi eğlencesinde Nadya ile karşılaşır. Nadya oynamaya başlayınca eğlencenin düzenlendiği ev birden sarsılır. Davetliler zelzele paniğiyle kaçışırlar.Bu arbedede merdivenlerden yuvarlanan kaymakam gözünü hükümet konağının bahçesinde açar. Yüzü gözü sargılar içindedir. Deprem söylentisi Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırlarını aşıp hızla yayılınca kasaba elbirliği ile gerçekten yıkılır.

Şeklinde özetleyebiliriz.
Suriye'de bundan sonraki süreç yalanın yalan olduğunun anlaşılmaması için gereğinin yapılması şeklinde işleyecektir.
Ne yazık ki haçlı batının bu kahpeliğine, akp eliyle, Türk Devleti de dahil edilmektedir.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
 Asil siz Sagolun Varolunuz ,sayin degerli genel baskanim.  Yüce davamiza faydali olmak icin her seyimizi feda etmeye haziriz . Türk Irki Sagolsun . T.T.K.

TANRIKUT.

Çevrimdışı Arbesa Sarantuya

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkü Türk yapan savasci bakisidir
Sayin Motun Yabgu,

evet yazdiklariniza katiliyorum. Benim bulundugum yerdede büyük tartisma yaratti. Ama sonucda AKP hakkindaki düsünceler komiklesmeye basladi, AKP yanlisi olanlarda AKP karsiti oldu. Bana karsi AKP yi savunanlar benim tarafa gecti. Tabii biz cok az oldugumuz icin, 10-15 agiza cevap vermek icin mikrofonla bagirmak lazim.
Biz cogalmamiz lazim. Buda bize yaradi. Böyle yalan dolanlarla AKP de ilerliyordu, yok Suriyeye vurdu, vuracak, ates edildi, ettiler, yarali var, hepsi yalan, simdide geri gidiyorlarmis suriyeliler.
Ne kadar yalan ve heyecanli bir olay yazarlarsa gazeteciler, okadar satis edebiliyorlar. Sonucda herkes bu var ve yok olan savastan kazanc yapmak istiyor.

Esenler, degerli Motun Yabgu ... :)

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
SURİYELİ SIĞINMACIDAN İTİRAF:
"SIK SIK ÇATIŞIP GERİ GELİYORUZ"

Hatay’daki kampta kalan Suriyeli Mehmet Zahhur, Suriye’ye geçerek çatıştıklarını ve sonra gizlice geri döndüklerini anlattı. Zahhur, “2 günde bir gidip geliyorum. Burada rahatız” dedi.

Hatay’daki kampta kalanlar arasında bulunan Suriyeli Mehmet Zahhur, Suriye’ye geçerek, çatışmalara katıldıklarını ve sonra gizlice geri döndüklerini anlattı. Zahhur, Özgür Suriye Ordusu’nun mensubu olduğunu söyledi.

Silahlı eylem için Türkiye’nin üs olarak kullanılmasının ve çatıştıktan sonra sınır ötesine kaçmanın, uluslararası hukukun açık ihlali anlamına geldiği ifade edildi.

Zahhur, şunları anlattı:

“Henüz şimdi geldik, dinlenip sonra yeniden Suriye’ye geçeceğiz. Biz Özgür Suriye Ordusu’nun askerleriyiz. Sınırı yasadışı yollardan geçiyoruz. Bu aralar Türk askeri bizi yoruyor. Onların uyuduğu ya da bulunmadıkları anda geçiyoruz sınırı. Geçenlerde bizi yakaladılar. Kilis’te on gün tutulduk. Sonra yine buraya geldik.”

Kamptaki diğer sığınmacı da şöyle konuştu:

“Ben Suriye’den şimdi geldim. İki günde bir gidip geliyorum. Biz burada rahatız. Suriye’de anlatıldığı gibi bir sorun yok bizim açımızdan.” (YENİÇAĞ)

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=66126

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.