Gönderen Konu: Turan Devleti kurulursa yönetim şekli ne olmalıdır??????  (Okunma sayısı 26529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris9

• Ziyaretçi
Halk bilinçli olmazsa, demokrasiyle çok kolay oyları çalınabilir. Târih bunun yüzlerce örneğiyle doludur. Ama eğer bilinçli, eğitimli, refah düzeyi yüksek olursa o zaman pekâlâ olabilir. Ben yine de Altay-Turan kandaşımın dediği gibi, üstün eğitimli ve üstün özellikli bir meclisin yöneticiyi seçmesini destekliyorum.

Çevrimdışı Mavi_Kurt

• Türkçü-Turancı
  • **
kesinlikle şimdiki gibi cumhuriyet olmamalı. 
YOK OLMAMAK İÇİN IRKÇILIK!!!!

Çevrimdışı TürkmenBaşbuğu

• Türkçü-Turancı
  • **
anayasası Türkçü Turancı felsefeyle yapılıp devlet yönetimine aday olacakların kesinlikle Türk soylu olacakları anayasanın değiştirilemez ilkesi olduktan sonra temel ilkesi Türksen öğün değilsen itaat et olan bir cumhuriyet iyi bir sistem olur
Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Türksen öğün !!! değilsen itaat et !!!

Çevrimdışı TürkmenBaşbuğu

• Türkçü-Turancı
  • **
TURANCILIK

Turancılık, Türkiye'de 60 yıldan beri tartışılan bir konudur. Zaman zaman, Türklerle akraba milletleri(diğer turanid ırklar) de içine alan bir sistem hâlinde düşünülmekle beraber bugün "Turancılık" deyince Türkiye'de anlaşılan şey, tarihî mirasları da dahil olduğu halde bütün Türkleri tek devlet hâlinde birleştirmek ülküsüdür ve her ülkü gibi nesillere bakan, kan ve can vergisi isteyen, gönüllere heyecan katan bir inançtır.
H.Nihal ATSIZ

(Ötüken, 30 Nisan 1973)
Önde yalın kılıç Türkmen başbuğu
Ardında Oğuz'un ellibin tuğu
Andırır Altay'dan kopan bir çığı

Türksen öğün !!! değilsen itaat et !!!

Çevrimdışı Tuğçe Özsoy

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
ATSIZ Hocamızın sözü her zaman ki gibi doğrudur...Hiç bir zaman siyasi bir düşünce içerisinde oyun içinde kalıp söz oyunu yapmamıştır ATSIZ Atamız.

Bence demokrasi denilen bu illet kaldırılmalıdır.İçi biraz doluydu,TÜRK düşmanları bunu boşallattı zamanla..Laiklik falan da şuan da koskoca bir hiç oldu.Günümüzde siyasetin oyuncağından başka hiç bişey olmadı bu kavramlar.Evet,bende bazı kardeşlerim gibi asil Türk kanı taşıyan soylu bir ailenin TÜRKLERİ yönetmesini istemekteyim.
Ayrıca ben Turan Ülkümüzün evrensel olduğuna inanmıyorum...Evet Türkler Dünyaya bir düzen getirecektir fakat bu Türkler içinir.Türk'ün Türkten başka dostu olmadığına göre diğer ırklar benim umrumda olmaz.Bu kadar düşmanımız varken yufka yüreklilik yapamam.Sınıf ayrımı yapılmaz,bu yakşmaz bize ama evrensellikte söz konusu olamaz bence.Türk olan herkes içindir.Türkten başkasını tanımam acıkcası...
Evet son olarak da; hakanlarımız olsun, asil Türk kanını taşıyan. Demokrasi dedikleri şey olmadan,seçme seçilme olayı olmadan ve Yüce Atalarımız gibi düzgün tam bir Türk gibi yönetilimemiz dileğimdir...

TANRI TÜRKÜ KORUSUN!!!
"cihat" değil "KIZILELMA" !!!
"ab" değil "TURAN" !!!

Çevrimdışı Yalniz Kurt

• Türkçü-Turancı
Degerli Andalar,

Turan Birligi,Irk ve Dil de birliktelik üzerine yapilanmalidir hersey den önce.Avrupa Birligi yapilanmasi örnek alinabilir.Ilk önce Dört-Bes Devlet birlesip,Üst bir Birlik Devlet kurmali,Temel ilkeleri kurallara baglamali,Ekonomik yönden,diger Türk Yurtlarinda yasayan insanlar icin,her yönden bir cazibe olmali.Sirasiyla,arka arkaya diger Devletler Birlige alinmali,halen Esarette yasayan Irkdaslarimiz,birer birer kurtarilip,Birlige katilmalari saglanmali.

Demokrasi ve Insan haklari(Türk Irkindan olanlar icin) olmaz ise olmaz sartlarindan olmali.
Kurulacak bir Turan Birligi Devleti,Türkcü bir felsefe üzerine oturmali.Her Budun Mecliste temsil edilmeli.

Birlik Devletin baskenti Fergana olmalidir.Cünkü,Türklerin tarihlerinde cok önemli kararlarin alindigi,Türkcülügün halen cok güclü oldugu bir Türk diyaridir orasi.

Benim bu konudaki kisisel görüslerim bu sekildedir.Ayrica,Türkiyenin AB Macerasi,Avrupadan Gün be Gün dislanisi,karsit görüste olanlari bile,Turan Birligi Devleti kuralim fikrine yaklastirmistir.Istensede,istenmesede,Turan Birligi gerceklesecektir.Ben buna kesinlikle inaniyorum.Dünya,bizi buna zorlayacaktir.

Ne Mutlu Türküm Diyene

Çevrimdışı delamet

• Türkçü-Turancı
  • **
Tüm Dünya gün gelecek, elbet'te Türk'ün olacak !..
Turan kurulursa, yönetim biçimide, "Turan"  olsun !.. 
Türk milleti;

Ebediyete akıp giden her on senede, bu büyük millet bayramını, daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ilteris9

• Ziyaretçi
Biraz ayağınız yere bassın.