Gönderen Konu: Alevilik ve aleviler hakkinda düsünceniz?  (Okunma sayısı 5006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cepni77

• Türkçü-Turancı
  • **
[size=114pt][/size]

Merhaba,
ben kac hafta dir sizin sitenizi takip ettim ve yeni üye oldum!
Acikcasi cogu milliyetci platformda benim gibi düsünen yok!
Ülkü ocaklari ve partileri Mhp ise Türk kardesliginden daha cok din kardesligini savunuyorlar!
Daha dogrusu kendi irkindan olan bir aleviye kiz vermezlerde, Türk irkindan olmayan (laz,cerkez...vs.)
sünni inancli olanlara kiz alip verebiliyorlar, neydense!

Yani Ben Türküm, Soyum Türk, ülkemin adini tasiyorum, ama alevi inancli oldugum icin Türklükten saf disi birakiliyorum!

Onun icin ben Türküm, Atatürkcüyüm, Türk irkindanim, Laikciyim!

son zamanlarda Ümmetcilik basini alip gidiyor ülkemde!

Laik Cumhuriyetle Turana gidilir, düsünceme göre!

Cevaplarinizi bekliyorum, ve dini inanci ne olursa olsun irkdaslarimla sarilip kucaklasmak istiyorum!
Bu yüzden Basliktaki soruyu ilettim!

Saygilarimla!
Melezliği ancak soframda kabul ederim! Türk mutfağı, alman mutfağı ve italyan mutfağı!

ilteris8

• Ziyaretçi
Ynt: Alevilik ve aleviler hakkinda düsünceniz?
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2008 »
Otağımız laik bir ortamdır.Herhangi bir dine ya da mezhebe karşı bir görüşü yoktur.

Türkler'in bütün inançlarına saygı duyuyor ve Atatürk'ün laiklik ilkesini benimsiyoruz.Bütün Türklerin ancak bu ilke ile birleşeceğine imân ediyoruz.

Bu arada;otağımıza hoşgeldiniz,sefa getirdiniz.

Esen olsun.

Çevrimdışı Altay-Turan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • Last Seljuk
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2008 »
Bence'de insanlar'in dini bizi ilgilendirmemelidir. Otag kurallarinda belirtildigi gibi "Din Türk'ü bölemez".
Tüm din'lerden olan Türk'ler saygimiz sonsuzdur; Alevi mezhebinden olan'larda elbet bunun içinde'dir. Sapik bir inanç olmadikça: kabala'cilik, yehova sahid'ligi, mason'luk, ... ne olursa olsun.

Alevi Türk'lerle Sünni Türk'lerin kiz alis-verisinde bulundugunu gördüm; az da olsa var, önemli olan'da bu. Gayri Türk'lerle evlenme hiçbir sekilde onaylanamaz. Bu maalesef oluyor, fakat yalnizca Sünni Türk'lerde olmuyor, Alevi Türk'lerdede ermeni dönmesi ve kürt alevilerlede oluyor.
Swords shine, Wolves guide,
Our horses were our brothers.
We destroyed together legions of Rome
We invaded Anatolia, we called it home

Our Culture is nature,
Our Religion is Sky.

Çevrimdışı TamTÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2008 »
benim bu konudaki şahsi düşüncem, Türk soylu olması kesinlikle gerekir lakin aynı zamanda Müslüman ve sünni olması da önemlidir. yani kız alışverişinde benim için ikiside önemlidir. kaldı ki bizim sülalede hem Türk soylu hemde sünni olsa bile diğer milletlerle kız alışverişi  çok nadirdir.(milletten kastım manav,tatar filan)

Yönetici Notu:
Otağımızın laik duruşundan haberiniz yok sanırım.Burada laiklik ilkesinin dışına çıkmak yasaktır.Bizim için kişinin sunni olması değil,Türk olması önemlidir.

Başlık kilitlenmiştir.