Gönderen Konu: ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARI  (Okunma sayısı 9584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
Ynt: ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARI
« Yanıtla #20 : 22 Temmuz 2013 »
Laik olan bir Ülkede Din ve vijdan Özgürlügünden bahsediyrsak Dini inancinin geregi  görerek basi Kapali kizlarimizin ikinci 2 sinif Vatandas  muamelesi görmesi okullara alinmasini yadirgiyorum anca bir kesim varki onlar Haric Din taciri olan cemaatlerin kendilerini arap kültürüne empoze etmislerin Ülkemde yasamalarina bile tahamül edemiyorum dogrusu. Avrupadaki gibi bir düzenleme ile Bas örtülülerin de haklarinin verilmesi bence gayet normal ve adil bir karardi milli egitim bakanlignin yasagin devam etmesini istemisini anlamis degilim ki onlar degilmiydi Bas Örtüsünü serbest birakicagiz diyen onlar degilmiydi basörtülü bacim diye ortaligi ayaga kaldiran. Bu olayla Akp hükümetinin zihniyeti bir kez daha ortaya cikmmis oldu umarim samimi olarak tesetürlü olan kardeslerimizinde uyanmasina vesile olur bu gelismeler

Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız