Gönderen Konu: Türk İslam Ütopyası  (Okunma sayısı 4061 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başbuğ Türk Han

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 8
Türk İslam Ütopyası
« : 22 Ekim 2015 »
   Dünya üzerinde hiçbir zaman dinsiz bir dönem olmamıştır. İlkel çağlarda dahi doğa ve maddelere tapan pagan kültürü vardı. Bu kültür ilerleyen çağlarda aklın gelişimi sonucu tek tanrılı inanca dönüşmüştür. Rahmani denilen dinlerde tek Tanrı inancına sahiptir. Yapıları itibari ile aynı kaynaktan fakat tebliğleri farklıdır.
   Tüm acuna baktığımızda günümüzdeki dinlerde bir birlik göremezsiniz. Hristiyanlığa bakar isek iki farklı mezhep birbirlerine kafir diyerek diğerini dışlamaktadır. Bir mezhep İsa'yı tanrılaştırırken diğer mezhep sadece bir insan ve elçi olduğunu söylemektedir. İslam inancında ise 4 farklı mezhep yıllardır birbiri ile cenk etmekte ve merkez olan Ortadoğuyu kana bulamaktadır. Ayrıca Şii,Sunni ve Alevi kavgaları asırlardır devam etmektedir. Din içini bırakıp ortak Tanrıya sahip bu dinleri incelersek savaşma nedenleri dahi dinlerdir. Haçlı seferleri sırasında kendine inanan diyen milletler defalarca ve yıllarca kan döktü. Şuan İŞİD isimli örgüt Ortadoğuda Şii ve Alevileri katletmeye devam etmektedir.
    Dinleri bir olan milletler soydaşlarını bile katletmiştir. Müslüman Araplar Müslüman Araplar'ı, Hristiyan Batılılar Hristiyan Batılılar'ı katletmiş, savaşmış ve yeri gelmiş tarihten silmişlerdir. Kendi içlerinde dahi birlik olamayan bu din unsurları bazı milletlerin ve bazı oluşumların ileri sürdüğü gibi birleştirici değildir.
    Eğer dinler birleştirici olsa Müslümanlar tek parça, Hristiyanlar tek parça olur ve birlikte hareket ederlerdi. Fakat tüm Dünya üzerindeki oluşan çatışmaların en büyük nedeni şahısların birbirine üstünlük inancıdır. Kendi inancını üstün görenler diğer alt(sözde) görüşteki kavramlara ve şahıslara saldırmıştır.
    Bunuda es geçer isek kendi içlerindeki mezhepler içerisinde bile üstünlük kurmaya çalışan insanlar diğer mezheplere saldırmıştır, buradanda anladığımız gibi dinler birleştirici unsur değildir.
    Tam olarak anlatmak istersek o Türk İslam denilen hayali birliğin olmama nedeni İslam içerisinde bile birleşik bir düzen olmamasıdır. Kendi birliğini oluşturamayan bu dinler uluslarıda elbette birleştiremeyecektir. Nitekim bu olgular ışığında herhangi bir millet, ırk, kabile din altında birleştirilemez. Türk İslam der isek Türk milletinin en büyük hülyası olan "TURAN" kavramı gerçekleşmez, İslam üzerine ırk birleştirmeye çalışmak dağılmış bir temel üzerine bina dikmekten farksızdır. Ve elbette Dünya üzerinde Müslüman olmayan belki yüzbinlerce Türk'ü unutmamak gerekir. Türk İslam der isek bu "müslüman" olmayan ırkdaşlarımızı dışlamak zorunda kalırız. İslam birliği zaten içlerindeki mezhep çatışmaları yüzünden gerçekleşemeyecektir. Bunu Türk birliğine empoze etmek zaten zor olan "Turan" yolunu çok daha zorlaştıracaktır. Aynı inanca sahip insanlar bile birbirine düşman iken ve hatta bu insanlar aynı ırktan olsalarda düşmanken din ile bir ırkı bir araya getirmek imkanızdır.
   İslam dinini yüceltmek ve korumak istiyorsak ayrı koldan, Türk ve Türkçülük davasını ayrı koldan devam ettirmeliyiz. Irk davası ile bir dini davayı birleştirmek zaten kendi içinde ayrı kollarda ilerleyen davaları daha imkansıza sürükleyecektir. Ayrıca iki davada birbirine empoze edilirse diğer dava ile asimile olur ve zaman içerisinde yok olmak zorunda kalır. Bir davayı ilerletmek isterken yok etmek ise emeklerin boşa gitmesi demektir.
   Türk adına sahip kutlu kavim daha öncede tarihin sahnelerinde bir arada idi. O dönem onları bir arada tutan din değil kan bağıydı. Bu kan bağının tekrar bir araya gelmesi zor olsa bile imkansız değildir. Peygamber ölümünden sonra mezheplere ayrılmış dinlerin onları birleştirmesi ütopik bir hayaldir. Dinler ile ırk davası bir arada yürütülmek istenirse (ki imkansız) dinler kendi içinde birleştirilmelidir. Tek kan nasıl bizi birleştirecek ise tek din olanağı sağlanmalı ve bu mücadeleyi bitirdikten sonra Türk İslam nidaları atılmalıdır. Bu da bu görüşler arasında herkesin bildiği gibi imkansızdır.
   Turan sevdası sadece TÜRK içindir ve TÜRKTÜR. Din adı altında kendi ırkına bile yağılık eden Araplar'ın bize ihanetlerini unutarak bu birlik içine katmak kana ve ecdada ihanettir. Daha önce bizi defalarca arkamızdan vuran Araplar, aynı dini paylaşmamıza rağmen bizim yerimize Hristiyan batıyı tercih etmiştir. Bu nedenledir ki Türk İslam inancı olanaksız ama kan davasına dayalı TÜRK birliği olan Turan er geç kurulacak bir gerçektir.

TANRI TÜRKÜ KORUSUN.

                  Şahan HASRET (Başbuğ Türk Han)
TÜRK ve TÜRKÇÜLÜK aleyhinde bulunanları ezeceğiz...