Gönderen Konu: Dogu Asya'da Türk varmi?  (Okunma sayısı 21958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kök-Börü

• Ziyaretçi
Ynt: Dogu Asya'da Türk varmi?
« Yanıtla #30 : 29 Mart 2007 »
Biz bize yeteriz.Japonlarida turan icine katsak ne isimize yarar?Turan haritasini dil ailesine göre degil ortak tarihe göre cizmeliyiz.Japonlar turanli olabilirler ama;bir Kazak,bir Dagu Türkistanli olamazlar.Keza Japonya´yi turana katarsak finlandiyayida Turan haritasina almamiz gerekirki finlandiyalilarla Türklerin anlasabilecegini hic sanmiyorum.

Gerçek Yaşamda ve İnternet ortamında Birçok ülkeden Turancılar  birbiri ile fikir alışverişinde bulunmaktadırlar!
Finlandiya diye bahsettiğiniz ülkedede birçok Turancı dernek bulunmakta ve Finli Turancılarda Ağırlık Kazakistandaki Turan Kurultaylarına katılmaktadırlar!

Turan Irkına mensup günümüz ülkelerinde yaşayan Turanidler, şartlar ne olursa olsun Turanidliğinden o yada bu şekilde kopmamışlardır!

Önemli olan şudur;

Turan Coğrafyasındaki Turancılar arasında; Türkiyeli Turancılar olarak diğer Turan ülkeleri ile olan ilişkilerimizi çok daha  üst düzeye çıkarmak ve layık olduğumuz konuma gelmektir!Günümüz itibarı ile maalesef çok aktif yol izleyememekteyiz!

Çevrimdışı TGD

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #31 : 29 Mart 2007 »
Bu dernekler sadece Türkiye'de ve Azerbaycan'da yok zaten...

Türkiye'deki Türkçülere ile ayrı gözle bakılmakta Türkeş ve çakallarından dolayı, bunu da unutmamak gerekir.

Tek yol Turancılıktır, primitiv, hamasete dayalı milliyetçilik ayakları yere basmayan fantezidir!
Xöx Çono

TG-TDB UASTO

Hej Turán! Hej Bájtarsak! Hej Turániakat!

Çevrimdışı TGD

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #32 : 29 Mart 2007 »
Kimsenin de durumdan şikayetçi olduğu yok! Neden?

Çünkü sığ Türklük kalıpları içinde hareket edilirse, kendi yazdıkları töre kavramlarıyla caka satarlarsa böyle olur! Aksi de düşünelemez.

Oportünist hareketler var, bunlara ne diyeceksiniz peki?

Oy pusulası ile Turan beklemek kadar bilinçsizce illegaliteye kaymak da aynı şeydir! İdeolojik sorunları olanlar yüzünden bu ülkü bir adım dahi atamıyor...
Xöx Çono

TG-TDB UASTO

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #33 : 02 Nisan 2007 »
Turan Coğrafyasındaki Turancılar arasında; Türkiyeli Turancılar olarak diğer Turan ülkeleri ile olan ilişkilerimizi çok daha  üst düzeye çıkarmak ve layık olduğumuz konuma gelmektir!Günümüz itibarı ile maalesef çok aktif yol izleyememekteyiz!

bende buna katılıyorum. Japonlu, Koreli ve Finli Turancılarda bu ülkü için çaba sarf ediyorsa, kapımız açık olması gerekir! çünkü bir insan ne olursa olsun aslını unutmaz. Onlarda demek'ki hiç unutmamışlar.
Bir ayağı okyanusta, Öbür ayağı Hazar'da olan dev,
Mete Han'ın ta kendisiydi. Çin duvarında yankılanan ses
Onun askerinin sesiydi:
Üze tengri temür çıda, oklar birle bir bulut,
Başbuğumuz Tanrıkut'tur Tanrıkut'tur Tanrıkut !

Çevrimdışı alitanrıkut

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #34 : 03 Nisan 2007 »
japonları ve korelılerı nasıl TÜRK sayarsınız anlamdım gerçek kaynagınız nedir merak ettım dogrusu uzun bır sure japonları bızler yonetmısız samuraylar olarak bunun dısında hıc bır bagımız yok bu vatandaslarla varsada ben bılmıyorum bu konuda benı aydınlatırsanız sevınırım ama gercek bılgı ve belgelerle
GÖNLÜM TANRI DAGLARINDA

Çevrimdışı TGD

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #35 : 03 Nisan 2007 »
Türk demiyoruz, Turanlı diyoruz. Okuma yazman yok mu?

Hasta mısın? Gece gece beyin açma...
Xöx Çono

TG-TDB UASTO

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 03 Nisan 2007 »
japonları ve korelılerı nasıl TÜRK sayarsınız anlamdım gerçek kaynagınız nedir merak ettım dogrusu uzun bır sure japonları bızler yonetmısız samuraylar olarak bunun dısında hıc bır bagımız yok bu vatandaslarla varsada ben bılmıyorum bu konuda benı aydınlatırsanız sevınırım ama gercek bılgı ve belgelerle

Sen anlama özürlüsün artık buna kanaat getirdim!!Onları ben değil TURAN ;TURANLI sayıyor!

TURANCILIK Macaristanda Hun Türkleri tarafından kurulup geliştirilmiş ve sonradan Türkiyede de süratle benimsenmiştir!

TURAN da Japonlar ve Koreliler de TURAN mensubu sayılır!!

Türkçü-Turancılıkla uzaktan bile tanışıklığın yok senin!

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #37 : 08 Nisan 2007 »
TURANCILIK Macaristanda Hun Türkleri tarafından kurulup geliştirilmiş ve sonradan Türkiyede de süratle benimsenmiştir!

TURAN da Japonlar ve Koreliler de TURAN mensubu sayılır!!

Türkçü-Turancılıkla uzaktan bile tanışıklığın yok senin!

Kök-Börü sözün noktasını koymuştur!
Onun askerinin sesiydi:

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #38 : 14 Nisan 2007 »
....uzun bır sure japonları bızler yonetmısız samuraylar olarak...

bu konuda birisi aciklik getire bilirmi acaba?
Onun askerinin sesiydi:

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #39 : 07 Temmuz 2007 »
Japonlarda hem kültüründe ve inanclarinda kurt cok özel bir yer almaktadir! Bu konu hakkinda calismalarim var ama daha sürer bunlari tamamiyla acikliyana kadar. Ilk önce demek istedigim bir asiretin reisi'mi diyim yani manasiyla bir boyun önderi olarak tarihe gecen "Fujiwara no Hidehira" Kurtlar tarafindan büyütülmüstür ve japon tarihin'de önemli yer almaktadir cünkü o GENPEI savasi baslatmistir. Bundan gayri kurt sembolu olarak Shinto bölgesinde olan kami daglariyla özlestiriliyor ve bu sembol Chichibu(Çiçibu)'da Kurt kamisi (ruhu) Mitsumi tapınakta bulunuyor. Japonlarin Shinto inancinda Amaterasu gök-tanri yada tam anlamiyla günes-tanrisi. Asil yazisi "Amaterasu ōmikami" ve onlardaki kurtun adi "okami" yani arasindaki fark tek iki harf! Amaterasu bir kurt olarak dünyaya indigi'de halk destanlarinda mevcut!
Onun askerinin sesiydi: