Gönderen Konu: Orhun Abideleri Ankara'da  (Okunma sayısı 7774 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Orhun Abideleri Ankara'da
« : 13 Eylül 2006 »
MHP Genel Merkezi önünde Orhun abidelerinin birebir benzeri, törenle açıldı.

Türk milletine kutlu olsun.

TTK

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
Ynt: Orhun Abideleri Ankara'da
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2006 »
Neden kendi kültürüzü taklit edelim ki?Yurdumuzda olması gerekenler gerçek orhun abideleridir.Taklitler yabancıların hakkı...Ama herşeyde olduğu gibi yine kültürümüze sahip çıkamamışız...
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2006 »
Neden kendi kültürüzü taklit edelim ki?Yurdumuzda olması gerekenler gerçek orhun abideleridir.Taklitler yabancıların hakkı...Ama herşeyde olduğu gibi yine kültürümüze sahip çıkamamışız...

sevgili hun_333,

Kendi kültürümüzü neden taklit edelim ki diyorsun, ben sahsen bu söylemine bir anlam veremedim.
Orhun abidelerini dikenler yigit ve sanli, yüce Ata'larimizdir.
Onlari taklit etmeyecegizde, elin avrupasini, amerikasinimi taklit edecegiz?

Diger yandan orijinallerinin getirilmesi icin kim izin verir ki?

orijinallerini oradan sökmek ve getirmek dogru olurmu eger bu mümkün olsaydi?

orjinallerini oradan sökmek, o bulunduklari yerleri Turan topragi saymadigimiz ve vazgectigimiz anlamina gelmezmi? orda kalmalari ve o topraklarin asli sahiplerinin kim olduguna taniklik yapmalari ve serefle dik durmalari daha iyi degilmi?

Diger yandan olasi bir kötü akibet ile, onlarin yok olmasi veya zedelenmesi ihtimaline karsi, yurdumuzda bir benzerlerinin olmasi cok güzel bir olay degilmi?

acaba senin bu sorulara cevabin nedir sevgili hun_333,

saygilarimla.
TTK

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2006 »
göstermelik iki taş dikildi diye mhp'nin ne olduğunu unutacak değiliz.

seçim vakti geliyor daha çok şov izleyeceğiz sıkı durun.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2006 »
MHP'nin icindeki kürt varligi bircok Türk'ü rahatsiz etmektedir, lakin Turancilik davasindan bu yana inceleme yaparsan eger, MHP senin sahip ciktigin bütún degerler ile en alakadar olan partidir.

Galip Erdem sizden azmi Türkcü idi?
Enver Altayli sizden azmi Türkcü?
Pr. Dr. Abdulhaluk Cay sizden dahami az Türkcü?

Türkiye'de siyaset ile ilgilenipte, MHP'den yolu gecmeden milliyetcilik yapilamaz.

Bunu hem bütün Türkcü dernekler, hemde tüm kandaslar kabul etmek zorundayiz.

ya yolumuz MHP'den gecmistir(siz degilsede büyügünüzün), yada gececektir.

Evet bahsettiginiz taslar göstermelik dikildi, cünkü Genel Merkezin önüne diktiler ki, herkes görsün.

saygilar,
TTK

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2006 »

sevgili hun_333,

Kendi kültürümüzü neden taklit edelim ki diyorsun, ben sahsen bu söylemine bir anlam veremedim.
Orhun abidelerini dikenler yigit ve sanli, yüce Ata'larimizdir.
Onlari taklit etmeyecegizde, elin avrupasini, amerikasinimi taklit edecegiz?

Diger yandan orijinallerinin getirilmesi icin kim izin verir ki?

orijinallerini oradan sökmek ve getirmek dogru olurmu eger bu mümkün olsaydi?

orjinallerini oradan sökmek, o bulunduklari yerleri Turan topragi saymadigimiz ve vazgectigimiz anlamina gelmezmi? orda kalmalari ve o topraklarin asli sahiplerinin kim olduguna taniklik yapmalari ve serefle dik durmalari daha iyi degilmi?

Diger yandan olasi bir kötü akibet ile, onlarin yok olmasi veya zedelenmesi ihtimaline karsi, yurdumuzda bir benzerlerinin olmasi cok güzel bir olay degilmi?

acaba senin bu sorulara cevabin nedir sevgili hun_333,

saygilarimla.

Benim bildiğim kadarıyla Orhun Abideleri de birçok şey gibi ingiltere müzesinde.Lütfen bir araştırınız...

Bu arada lütfen yanlış anlamayın ben tepkiyi size göstermedim..Milli değerlerimize sahip çıkamadığımız için böyle bir tepki gösterdim..Saygılar..
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2006 »

Eger bugün mhp denilen partinin afyonlama metodlari milliyetci kesime siringalanmasaydi bugün buralarda kürt barbarligini ve istilasini yazmayacaktik...
Not: Orhun degil,dogrusu Orkun`dur...
TTK

bu sóylemine katilmiyorum.
eger sen MHP yüzúnden bunlari yazmak zorunda kaliyoruz, MHP baska túrlü durus sergileseydi bóyle yazmak zorunda kalmayacaktik dersen, bu suraya cikar;  seninde beklentin ve ümidin MHP'dendir, ki onlarin durusu, ve bu durusu yüzúnden bu haldeyiz diyorsun.

Bu ülkede hicbir siyasi parti kürtlere karsi bir durus sergilemiyor, yine kismen milliyetcik sergileyen parti MHP'dir. Mevzuya bu acidanda bakabilirsin.

Bu ülke özal gibi kürtcü húkümetleri yasamistir.

refah-yol gibi israille anlasmalar imzalayip, f-16'larin bilmem ne bilgisayar programlarini israile vermistir. sende bilirsin ki, israil-arap savaslarinda israilin hep yenmesini saglayan ógelerden biriside, araplarin hic jet ve ucak kaldiramamasi olmustur. Biz f-16'larin bilgisayar programlama islerini israile vermekle, yarin birgün olasi bir muharebede, israile karsi bizde ucak kaldiramaz vaziyete gelecegiz.

Kayseri'de senelerdir egitim verdigimiz israilin hava kuvvetleri rozetinde, kartal var, kartal gagasi ile hilali parcaliyor seklindeki bröfeleriyle bizim topraklarimizda egitim almaktadir. Bunlari islamci górünen, yúzsúz milli görüscüyüm diyen, erbakan zibidisi yapmistir.

Bu ülke bilderbergci ecevit húkümetleri yasamistir, bilderberg toplantilarina katilip, kendi parti kurmaylarida kendisine sorunca; neler konustunuz bilderberg toplantisinda? verdigi cevap aynen sudur; "gerekirse partiden istifa ederim ama yinede orda ne konustugumuzu anlatmam, anlatamam.

Bu ülke demirel gibi, 500 yil vakfini kuran ve mason ve siyonistlere sinirsiz hak ve imkanlari cikartan basbakanlari yasamistir.

Bütün bunlari görmeyipte MHP'ye laf sóylemek, söyleyebilmek. gaflettir, delalettir ve hatta bence hiyanettir. Bu hareket öyle veya bóyle, Túrkiye'nin suan sigortasidir. MHP'de cókertildigi an, düzenli bir hareket kalmamis olacak ve bu ak parti olasi bir dönem dha secilme ile, bu aziz devletimizi bólecektir. Türkcü iyi düsünebilmeli, iyi tartabilmelidir.
kliselesmis, kaliplasmis seylerle mevzulara bakarsaniz, bir adim yol alamazsiniz.

MHP'nin yarisi bile kürt olsa, yinede bu orhun abidelerinin parti binasinin önüne dikilmesiyle ve o abidelerde izleyecegimiz yolun ne sekilde izlenmesi gerektigine dair bilgiler mevcuttur denmesi, yeterli bir Túrkcü söylemdir diye düsünüyorum.
Bu yapilan ile, MHP adeta icindeki kürtlere ittirin gidin demistir. Bizim cizgimiz Orhun abidelerinde Bilge Tonyukuk'un dedikleri, Bilge Kagan dedikleridir demistir.
Buda bir öze dönüs hareketidir.

Madem MYHP'yi begenmiyorsun, o zaman oyunuzu dogu perincekemi vereceksin?
yoksa ak partiyemi?

cok tarafli bakiyorsunuz bence.

Túrk Irki sagolsun.
TTK

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2006 »
sevgili kandas,

Benim yazımın heryerini kırpmışsın.
Yazimi bir bütün olarak okursan, anlam degisecektir.
Anlam kaymasi olmaktadir senin yaptigin sekilde sadece son cümlemi aldiginda.

Diger yandan Alparslan Túrkes'in öyle bir sözü yoktur. varsa nerde söylemistir?

Kürt'leri Türk kabul etmek zamani bitmistir. Bugün senin sentezci dedigin sitelerde bile kürtleri kardes falan sayan kalmamistir. Bunu yapan sadece 1-2 site vardir. Onlarda zaten iyi niyetli degillerdir.

Konumuz Orhun anitlari idi, oraya dönmekte fayda vardir.
Senin icin bir anlam ifade etmiyorsa eger bu anitlarin bire bir benzerlerinin vatanimizda dikilmis olmasi, bu senin fikrindir. Banada sen kandasima saygi duymak düser.

saygilar,

TTK

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2006 »
MHP bugün sandığa oynamaktadır.Orhun Abidelerinin bir örneği bugün benim okuduğum üniversitenin bahçesinde de mevcuttur.
MHP kendini Türk Milliyetçilerine kabul ettirmek istiyorsa ve davasında samimi ise bugüne kadar yaptığı hataları düzeltmekle işe başlayabilir.Altyapısında pırıl pırıl Türk gençlerini barındıran bu parti içindeki devşirmeleri dönekleri soysuzları atsın!
MHP bence Türk Milliyetçiliğinin vazgeçilmezi değildir.Köklü bir parti olması onu ayakta tutmaktadır.Ki MHP'nin de alternatifi olabilecek Türk Milliyetçilerinin sığınabileceği bir parti bugün olmayabilir ama yarınlar ne getirir kimse bilemez!
Bugün yaklaşan seçimlerin hürmetine debelenişi de onu kurtaramaz.Kafasını değiştirmeli MHP...
Şahsen benim bu konuda ümidim olmamakla beraber buna inanmak istiyorum.MHP samimiyet dokusuna kavuşmadıkça yarın daha nice ''Söğüt'' olayları çıkar ve bugünkü gibi gazetelerde somurtan bir yüz ve iki kara yazı ile kalır.Türk-İslamcı sentezinin çöküşünün de bir ilanıdır bu aynı zaman da...
Gerisini MHP düşünsün ihanet üstüne ihanet ettiği Türkçülük ve Türk Milleti değil!
Esenlikler, saygılar
TTK

Çevrimdışı AYKUT YABGU

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2006 »
MHP'LİLER SAHTE MİLLİYETÇİ kürdofil İNSANLARDIR ONLAR NE ANLAR BİZİM ORHUN ABİDELERİMİZDEN FALAN İKİYÜZLÜ MİKROPLAR.
TTK
TÜRK TANRI'NIN ÖFKESİNDEN YARATILMIŞTIR