Gönderen Konu: "TURAN DNA HARİTASI"  (Okunma sayısı 74610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aze Bozkır Savaşçısı

  • Türkçü-Turancı
  • ****
  • İleti: 222
Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
« Yanıtla #30 : 18 Mart 2012 »
 
_________________________________________

“T” – Haplogrub:

Haplogrup T Sayısı: 1/1
Haplogrup T Frekansı: 100.0%

Toplam Haplogrup T Frekansı: 100.0%

“T” Haplogrubu ən az bulunan Haplogrubdur! Və bu da Azərilərin haradaysa tamamının Türk kökənli olmasını göstərir!!! Çalışma, ayrıca Skandinav xalqları və Vikinglərin “T” Halpogrubu cəhətdən Türklərlə akraba olmasını isbatlayır!

  www.davidkfaux.org/CentralAsiaRootsofScandinavia-Y-DNAEvidence.pdf

Çevrimdışı Arbesa Sarantuya

  • Türkçü-Turancı
  • **
  • İleti: 65
  • Türkü Türk yapan savasci bakisidir
Ynt: "TURAN DNA HARİTASI"
« Yanıtla #31 : 01 Nisan 2012 »
Esenler Huntürkleri,
güzel bir konu acmissiniz ve inceliyiorum. DNA ve RNA lisede ögretilen konular ve bunu hepimiz biliyoruz. Fakat Y-Chromosom ve X-Chromosomun henüz DNA üzerinde sonuclari bitmedi, ama burada bitmis gibi gösteriliyor. Kopya edilen bazi yazilar ve ingilizce olarak gösterilen yazilar Testing hypotheses of language replacement in the Caucasus, sadece bir ön arastirma oldugunu gösteriyor ve ciddi alinabilir bir yazi da sadece Springer Verlag tarafindan yayinlandigi icindir. Springer Verlag – alman sirketi - tüm dünyada arastirma yapan ve sonuclari kabul edilecek bir yayin evi oldugu icin, ve bütün almanyadaki okullara kitap dagittigi icin ciddidir.
Ama ingilizce yazinin tercümesi sadece ilk yapilan arastirmada kilinan benzerlikle sonradan yapilan benzerligin degismesidir. Yani birinci söyleneni kaldiriyor ve ikinci söylenenin 300 üzerinde yapilan arastirmalardan giderek degistirdiklerini söylüyorlar. Daha cok degistirirler bu sonuclari. Bir sonuca varilmak isteniyorsa o zaman tüm Türk erkekleri Y-Chromosom üzerinde DANN testi ettirmesi lazim. 
Ilk yazida bölge bölge prozentlerle sayilar yazilmis. Bunlar Hypothese, yani böyle olabildigine daha cok imkan veriliyor demektir. Nasil 20.000 yil önceki insanlarin DNA larini arastirsinlar ve ortaya gercek ve inandirici bir sonuc sunsunlarki, daha DNA yi 1957 yilinda fark ettiler.
Ingilizce yazida ilk baslarda ermenilerin azeri lerle ayni soyunu tasidiklarini yaziyorlar, ve türkce konusan türklerin ve indo-european lardan uzak oldugunu yaziyor. Ortaya dogruda ermenilerle azerilerin ayni genleri tasidigini yaziyor.  Sonradanda iki devleti arastirdiklarinda bu iki devletin sadece dillerinin ayni ama genlerinin ayni oldugunu yaziyor.
Bunlar sadece bir avuc insanin bir avuc insanda yaptigi arastirmalardan sonra elde edilen sonuc. Böyle sonuclara deger vermemek lazim diye düsünüyorum. Bizim Türk devletlerimizde yokmu arastirmaci, da baska devletlerden gelip arastirmalar yapiyorlar. Ermeniyle Azerinin ayni GENe sahip olmalari gerek dedikleri bir hakaret, bir cahillik.
En iyi sonuclar sadece bütün bir halk DNA-Testi yaparsa alinir. Ama burada bile 100 de sadece 60 prozent garantie vermek lazim ki o kadar evlilikler olunmus, yurt disinda veya icinde, yani sonucda Y-Chromosom kesinlikle ayni bir köprüde silanmis domino taslari gibi görünmeyecektir.
Zaten anne tarafindan giden köprüde degisiyor. Yani sonucda cocuk sadece babasinin degil, annesininde GEN lerinden aliyor.
Esenler