Gönderen Konu: TARİKATLARA BİR HALLER OLMUŞ.  (Okunma sayısı 4853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
TARİKATLARA BİR HALLER OLMUŞ.
« : 11 Nisan 2012 »
Bir iş günü akşamı eve gitmeye hazırlanıyorken,kapıdan içeri cüppeli,sarıklı,sakallı bir derviş modeli girdi.Biz üç arkadaş önce fazla yadırgamadık.Artık heryerde görülebilecek tipten biri idi.Daha öncede,menzilci,kadirici,caferici benzer tipler nadirende olsa gelir,birkaç dakikamızı ayırıp ayıramayacağımızı sorar,namaza,niyaza,dergaha,Allah yoluna davet ederdi.Esnaflık gereği birazda değişiklik olsun diye buyur eder,onları dinlerdim.Kendimi deist olarak görmeme rağmen.Bazen ateşli bir biçimde tartıştığım bile olurdu.Ama bu defaki çok farklıydı.Konuşma tarzına,akıcılığına,kullandığı kelimelere ve örneklere bakılırsa,çokta usta değildi işinde.Gençlik yıllarını oldukça hızlı geçirdiği, kullandığı bazı sokak ağzı kelimelerden belli oluyordu.Ama inanmıştı.Yada iyi bir propagandist idi.Söylemleri oldukça ilgi çekiciydi.Tanrının,Yüzyılda bir imam yolladığını,her yüzyılın bir imamı olduğunu,bunların hemen her milletten olabileceğini,bunlardan bazılarına örnek vereceğini  belirtti.Tabi biz üç arkadaş tüm dikkatimizle dinlemeye koyuduk.Ona göre daha doğrusu öğretilerine göre,Jules Verne,Johan Sebastian Bach,Adolf Hittler,Adı aklıma gelmeyen biri,Ve son olarakta,Atatürk,Allah tarafından yollanmış bir imam-Alim idi.Son alim ise kendi efendileri imiş.Adını dahasonraki ziyaretinde söyleyecekmiş.Tabi biz sebep sonuç ilişkilerini irdeledikçe,farklı örneklemeler yaptı,ancak sohpet edeli bir aydan fazla bir süre olduğu için,birçok detayı unuttum.Daha önce bu yada benzeri kişilerle,sohpet eden, bu söylediklerine anlam verebilen varmı?Böyle bir dergah yada tarikat varmı?varsa nedir gerçekten merak ettim.Biri bana anlatsın...

Çevrimdışı Aze Bozkır Savaşçısı

• Türkçü-Turancı
Ynt: TARİKATLARA BİR HALLER OLMUŞ.
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2012 »
   Azərbaycanda da bu növ ajanlar var! Sadə insanları, öz tərəflərinə çəkmək üçün təbliğat, propoganda edərlər, inanclarını yayarlar. Genellikle ehli-sünnet və şialar bu növ hərəkətlər etməzlər. Yəni, sokağa çıxıb insanların inanclarına etki göstərməzlər.

Biz bunlara "Vehhabi" deyəriz. Çox uzun sakal buraxar, pantolonu da topukdan 2-3 sm yuxarı geyinərlər. Özlərini orta çağdakı müslümanlara bənzədər, əllərinə tesbih alarlar.

Ona göre daha doğrusu öğretilerine göre,Jules Verne,Johan Sebastian Bach,Adolf Hittler,Adı aklıma gelmeyen biri,Ve son olarakta,Atatürk,Allah tarafından yollanmış bir imam-Alim idi.Son alim ise kendi efendileri imiş.

Tanrı tərəfindən son göndərilən - öz efendileri mi? Yalnız bu fikir, çox düşündürücüdür.. Anlaşılan amcamız o qədər də kurnaz deyilmiş.

Bunlar 18-ci yüzyılın ortalarında Mister HemferLavrence kimi ingilis ajanlarının dəstəğiylə Muhammed İbn Ebdul-Vahhab isimli soysuzun qurduğu bir tarikatdır!

Genelleikle özlərinə "müslüman" deyərlər. İstərsəniz o adamla qarşılaşdığınızda mezhebini sorun. Eminim böyle söyleyecek:

"İsmim yok, Allahın kuluyum. Dinim İslam. Ne şiayım, ne sünnüyüm. Alevi de diğilim, hanefi de diğilim. MÜSLÜMANIM!"

Bu həriflər, İbn Teymiyye isimli sahtekarın düşüncələrini mənimsərlər. İbn Teymiyyeye göre, Tanrı manevi değil, cismanidir! Onlara görə, Tanrı gök yüzündedir, istediyi zaman yerə enər, kullarına, bendelerine baxar, sonra yenidən göye qalxar...

Bu gün Arabistanı bunlar yönetirler! Saud rejimi.. İngilislər tarafından dəstəklənən Muhammed İbn Ebdul Vahhab dini lider, Saud ise xalifeydi! Bu günkü Arabistanın isimine baxın:

===============
   Saudiyye Arabistanı.
   ===============

Hər zaman Hindistan, İran və Doğu ölkələrinə merak salan batılılar askeri açıdan deyil, "Parçala ve hüküm et!" politikası baxımından öz istəklərinə çatmaq diləyindəydilər.. Doğunun sahibi, Osmanlı Safevilər, Hindistanın sahibiysə, Baburlar idi. Hər 3 dövlət Türklərin əlindəydi.

Baburlar, Mxaratlar tarafından sakatlanmışdı. Osmanlı və Safevi(Nadir Şah dahil) sülalələri də bir-birini yeyirdi.

Bundan başqa, həm Osmanlı, həm də Safevi dövləti içinə sızan ajanlar, bakanlar... ingilis kökenli - masondu! Türkiyədə "Cübbeli", Azərbaycanda isə "Sakal" nickli soysuzlar da bunların devamıdır!

Bu tarikat hakkında google'də araşdırma yapa bilərsiniz.

-------------------------------------------------------------

Linki doğrudan vermək istəmirəm, internetdə - Vehabilik İngilis propogandası - kəlimələrini yazın, istədiyiniz bilgini üşünmədən, yorulmadan, sona kimi araşdırıb, oxuyun...

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2012 »
Bahai tarikatinida gözden kacirmamak lazim . Fetpsun bu tarikatin devamini temsil ettigi anlatiliyor sagda solda.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2012 »
Bahai tarikatinida gözden kacirmamak lazim . Fetpsun bu tarikatin devamini temsil ettigi anlatiliyor sagda solda.

Bahai, İsmaili.... və digərləri də eyni şeydir. Hamısınını kökü 1 yerdəndir!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2012 »
Bir iş günü akşamı eve gitmeye hazırlanıyorken,kapıdan içeri cüppeli,sarıklı,sakallı bir derviş modeli girdi.Biz üç arkadaş önce fazla yadırgamadık.Artık heryerde görülebilecek tipten biri idi.Daha öncede,menzilci,kadirici,caferici benzer tipler nadirende olsa gelir,birkaç dakikamızı ayırıp ayıramayacağımızı sorar,namaza,niyaza,dergaha,Allah yoluna davet ederdi.Esnaflık gereği birazda değişiklik olsun diye buyur eder,onları dinlerdim.Kendimi deist olarak görmeme rağmen.Bazen ateşli bir biçimde tartıştığım bile olurdu.Ama bu defaki çok farklıydı.Konuşma tarzına,akıcılığına,kullandığı kelimelere ve örneklere bakılırsa,çokta usta değildi işinde.Gençlik yıllarını oldukça hızlı geçirdiği, kullandığı bazı sokak ağzı kelimelerden belli oluyordu.Ama inanmıştı.Yada iyi bir propagandist idi.Söylemleri oldukça ilgi çekiciydi.Tanrının,Yüzyılda bir imam yolladığını,her yüzyılın bir imamı olduğunu,bunların hemen her milletten olabileceğini,bunlardan bazılarına örnek vereceğini  belirtti.Tabi biz üç arkadaş tüm dikkatimizle dinlemeye koyuduk.Ona göre daha doğrusu öğretilerine göre,Jules Verne,Johan Sebastian Bach,Adolf Hittler,Adı aklıma gelmeyen biri,Ve son olarakta,Atatürk,Allah tarafından yollanmış bir imam-Alim idi.Son alim ise kendi efendileri imiş.Adını dahasonraki ziyaretinde söyleyecekmiş.Tabi biz sebep sonuç ilişkilerini irdeledikçe,farklı örneklemeler yaptı,ancak sohpet edeli bir aydan fazla bir süre olduğu için,birçok detayı unuttum.Daha önce bu yada benzeri kişilerle,sohpet eden, bu söylediklerine anlam verebilen varmı?Böyle bir dergah yada tarikat varmı?varsa nedir gerçekten merak ettim.Biri bana anlatsın...

AMAN TANRIM;

ANDA SANA "AK SAKALLI" GÖRÜNMÜŞ...VE SANA İP UÇLARI VERMİŞ.... :evil: :evil: :evil:
AMAN KENDİNE DİKKAT ET.. :evil: :evil: :evil: :evil:

MÜMKÜNSE BİR MÜDDET GÖRÜŞMEYELİM. BİR DAHA Kİ GÖRÜŞMELERİNDE DE ONA SAKIN BENDEN BAHSETME....  8-) :evil: 8-) :evil: 8-) :evil: 8-)
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Almıla

• Türkçü-Turancı
  • Gökbörü Asena Gençlik
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2012 »
Ona göre daha doğrusu öğretilerine göre,Jules Verne,Johan Sebastian Bach,Adolf Hittler,Adı aklıma gelmeyen biri,Ve son olarakta,Atatürk,Allah tarafından yollanmış bir imam-Alim idi.Son alim ise kendi efendileri imiş.Adını dahasonraki ziyaretinde söyleyecekmiş.
Buna benzer benim de bazı duyumlarım oldu. Ankara'da Şeyh Galip Efendi diye bir zat Atatürk'ü son devrin en büyük şahsiyeti olarak anlatıyormuş. Yalnız bu zatla ilgili olarak Turgut Özal zamanında da kürt Özal'ı çokca övüyurmuş diye duyumlar aldım.
Yani bu kişilerin lafına sözüne pek itibar etmemek lazım. Bunların altından bir çapanoğlu çıkar düşüncesindeyim.
TTKvY
YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN, CİHAN SENİNDİR!

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #6 : 11 Nisan 2012 »
Anda yukarıda yazdığım bir cebinde dursun, Haydar Baş ve İcmalciler ile ilgili biraz araştırma yap derim. :evil:

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2012 »
Anda yukarıda yazdığım bir cebinde dursun, Haydar Baş ve İcmalciler ile ilgili biraz araştırma yap derim. :evil:

TTK.

Dün Sabahattin Önkibarin Haydar Basi parlatan bir yazsini okudum evlere senlik . Yalakaligin bu kadarinada pes dedim . Üsenmedim bir yorum yazdim,yayinlamadilar . Özetle sana yagcilik yalakalik yakismiyor . Yeni mesajda aldigin ücretin iki mislini verelim gel bizim Otagimizda yaz diye köprüyüde verdim  :evil:
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2012 »

Dəyərli soydaşım. Əgər zamanınız varsa, mənə Haydar Baş hakkında bilgi verə bilərsiniz mi? Çünki Azərbaycanda olan soydaşlarım, onu dəstəkləyir. Milli və Atatürkçü olduğu hakkında fikirlər səslənir...

Kısaca, bunları "duymuşam"..