Gönderen Konu: Işid Kobane ye girdi  (Okunma sayısı 4462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Işid Kobane ye girdi
« : 03 Ekim 2014 »
Nihayet beklenen oldu Işid Kobane ye girdi kürtler in hpg si ypg si peşmergesi ve pkk si kaçabilen kaçmış kaçamayan tavuk gibi boğazlanmış, eh yiģitce savaşmak askere pusu kurmaya benzemez Türk un pkk ya yapamadığını işid yapıyor buna üzülen soydaşlar var çok üzülen ler Kobane ye gitsin onlarda Işid den nasinini alsın .

Çevrimdışı cengiz kağanın kılıcı

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Işid Kobane ye girdi
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2014 »
Tüm pkk lıları yok etmeleri dileğiyle   köpek köpeği yesin

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2014 »
Çelişkili bilgiler geliyor fakat gözüme çarpan Türk medyası pyd peşmerge ve pkk yi desteklemekte Türk medyasında çıkan haberlere fazla güvenmeyin yabancı haber kaynakları işid in bayrağinı Kobane ye dikti diye vermekte.Işid e sadece radikal dinci gözüyle bakmanak gerek bu örgutün icinde azimsanmayacak eski baas ve arap milliyetçileri bulunuyor islam olayin sadece kılıfı işid in nihayi hedefi 2003 savaşinda kuzeyden cephe açarak ulkenin işgale uģramasında on ayak olan kürtler den intikam almak haftalar once saddam in idam jararini veren mahkeme nin hakimini infaz etmeleri işid in arap milliyetcisi olduklari nin bir delili dir , zaten işid bölgedeki kurt yezidi sii ve soydaşlarimiz olan Türkmenlere saldirmakta dir.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2014 »
Burda işid in silahsiz savunmasiz insanlarin kafasini kesmesini savunuyoruz gibi bir izlenim dogmasin , savunmasiz insanlari katletmek islam da yoktur ve bunu yapanlar in islam la alakasi olamaz zaten yukarda yazdim isid islam maskeli arap miliyetciligi bir harekettir yoksa asla isid in savunmasiz insanlara hele ki sii Turkmen katdeslerimiz e yaptiklari asla kabul edilemez bunlar Türkiye ye girse milletin yarisini kafir diye kesecek kadar sapik bir orguttur tanri nim büyüklugune bak ki kürtlerin basina bu sapiklari musallat etti.

Çevrimdışı BalamirHan

• Tengri Biz Menen
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Түрк Итикaм Комaндосу, Бозкурт Бирлиги
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2014 »
Hiç üzülmüyorum... 30 sene ne kardeşlerimiz o dağlarda kahpece vuruldu. Anaların gözyaşları daha kurumadı.
Çarpışalım, en doğru söz süngülerindir!

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2014 »
Işid bu gece kesin olarak Kobane yi ele geçirmiştir. Kobani aslinda pyd başkani salih muslim in finlandiya ya kactigi gün düşmüştü  bu apo nun yalakacisi kahraman kürt tabanlari yaglayip kaçmakla kalmamış Türkiye ye gelip bir dönem efelendiği  Türkiye den yardım dilenecek kadar alçalmış sizce Kobane yi ele geçiren işid Türkiye ye vurma gafletinde bulunurmu bulunursa cevabı ne olur akp hükümeti nin

Çevrimdışı BalamirHan

• Tengri Biz Menen
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Түрк Итикaм Комaндосу, Бозкурт Бирлиги
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2014 »
Stratejik olarak IŞİD'in Türkiye'yi vurması biraz zor gibi geliyor bana fakat şu noktadan bakmak gerekirse; her düzensiz birlikler gibi IŞİD'in içinde de bir takım kopmalar mevcut... Bunlara dayanarak gaflette bulunabilirler mi? Evet!
Hükümetin cevabı ne olur bilinmez fakat savaşa gireceğimizi sanmıyorum, masada halletmeye çalışırız gibi geliyor. Yani açıkçasını söylemek gerekirse savaşmaya gerek yok nice koç yiğitlerimiz canından olur şu mübarek günlerde. Tabi IŞİD saldırırsa farklı...
Yani şöyle söyleyeyim; bir kara savaşı yapmayalım. Askerlerimiz araziye yabancı ve o kadar profesyonel kararlar alabilecek sorumlulukta komutanlarımız yok ne yazık ki. Nasıl olur, derseniz. En iyisi sızma yapmak, uç noktalardaki askerleri uyandırmak ya da bombalamak. Dersim gibi.
Askeri gücümüz hafife alınmamalıdır ama ne yazık ki teknolojik gücümüz çok kısır. Zira ben yüzlerce askerimi kaybetmektense binlerce füzelerimi kaybetmeyi yeğlerim.
Bu gece ya da bir hafta içerisinde büyük bir ihtimal Kobani düşer, bilgilere göre sadece merkez kaldı alınmadık, çevre mahalleler alınmış. Lojistik destek de yok.
Ne diyelim, 30 senedir evlatlarımıza kıydılar, 30 senedir ağladık vatan toprağını bizlere dar etmeye çalıştırlar. Diyecek bir şey bulamıyorum değerli soydaşım.
Çarpışalım, en doğru söz süngülerindir!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2014 »
Işid'in Türkiye'deki tehlikesi uyuyan hücrelerinin intihar saldırılarına başlaması olasılığıdır.

Onun haricinde geberen kürtlerin hiçbirisinin zerre değeri yoktur.

Adı geçen yerin merkezininde çoğu alınmış. Pkklılara ait karargahlar düşmüştür. Sadece batı yakası ve sınır kapısının olduğu bölge pkklıların elindedir. Buraların alınamamasının tek sebebi de Amerikan bombardımanıdır.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!