Gönderen Konu: KIZILBAŞLILIK  (Okunma sayısı 23199 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Ynt: KIZILBAŞLILIK
« Yanıtla #10 : 30 Ekim 2006 »
Bildiğim kadarı ile kendinbilmez densiz sunniler alevilere kızılbaş diyor,işin içinde birazda aşağılama var...
Halbuki aleviler öp öz Türktür.Hatta benim gördüğüm kadarı ile Türklüğün en insancıl,özgürlükçü,misafir perver ve dürüst insanlarındandırlar.Asıl aşağılık olan kara mollanın ta kendisidir.
Haddinizi bilmenizi öneriyorum cümleler yanlış yerlere gidiyor yada yazında nokta ve virgüllere dikkat et ne demek aşşalık sunniler...
Kızılbaşlık konusuna gelince Alevilik bunların genel adıdır kendi aralarında kızılbaş tahtacı bilmem ne diye ayrılırlar kızılbaşların oluşum rivayetleri çok farklıdır bi rivayete göre savaşın birinde alinin alnına kan lekesi gelir o günden beri aliyi sevenlere kızılbaş denir gibi bir çok farklı rivayetler var.
Benim asıl deginmek istediğim konu hiç kimse Türkçülük bayragı altına sığınıp bu tip konulara giripte bu güzelliğimizi bozmasın bu gün hepimizde çok iyi biliyoruzki alevilerin yada kızılbaşların bir çoğu shp ile seçime giren partilarin içindedirler hepsinde bir kürt kardeşliği tutturulmuş gidiyor herifler sizi kabul etmiyor siz hala onlar bizden diye yırtınıyorsunuz o kadar çok begeniyorsan git cem evine git o partilere kürtlerin haklarınıda savun yazılarımdan kimse farklı şeyler cıkartmasın alevilerin yada kızılbaşların yada başkalarının içinde mutlakakı Türkçüler vardır ama bunların oranı oldukça dusuktur eger bi genelleme yapacak isek onların bizim gibi dusundugune degil tam tersine bizim gibi dusunmediklerine dair genelleme yapabiliriz...
esenlikle kalın...
Arkadaşım ben şimdi sana ne diyeyim.Mutlu olacaksan kendini bilmez bazı sunniler diyeyim.Zaten bunu söylemeyi amaçlamıştım.Diğer yazılarımla beraber ard niyetsiz okursan anlarsın.Ben haddimi bilirim.Senden haddimi öğrenecek halim yok.Ailem sunnidir ve yaşadığımız coğrafyanın 1/3 ü alevidir.Sunni bir ailenin çocuğu olarak sunnilerdense alevileri daha çok severim.Bolca karşılaştırma yapma imkanımda oldu.

"hepimizde çok iyi biliyoruzki alevilerin yada kızılbaşların bir çoğu shp ile seçime giren partilarin içindedirler hepsinde bir kürt kardeşliği tutturulmuş gidiyor herifler sizi kabul etmiyor siz hala onlar bizden diye yırtınıyorsunuz o kadar çok begeniyorsan git cem evine git" .Sen herhalde kafasını ön yargılarına sıkıştırmış bir zatı muhteremsin.Git anadolunun alevi köylerini gezbakalım,bir tane kürt dostu bir tane kendini Türklükten farklı gören alevi görebilecekmisin.

Evet yıllarca aleviler SHP ye CHPye kaydı,biraz düşün bakalım neden.Senin gibi sunniler yıllarca milliyetçiliği,islamı kullanarak alevilere "kızılbaş,mum söndürmeci,pis,kafir,acem,...." diye hakaret etti,aşağıladı,aralarına almayıp dışladı.Aşağı gördü,hakir gördü,ben şahidim "alevi" diye döverek camilerinden kovdu(hemde 13 yaşındaki bir çocuğu).Kurtuluş savaşında hiç düşünmeden Atatürkün arkasında yer alan o yiğitler sabretti,sustu.Sen gibi milliyetçilerin, kendini allahın askerleri sanan kara molaların şerrinden korktukları içinde tam ters cenahta yer aldılar.Ama hiçbir zaman kürtçü olmadılar(kastım çoğunlukla içanadolu köyleri içindir).

Senin gibi sentezci sunni müslümanlarla camiye gireceğime onlar gibi Türklerle cem evine girerim daha iyi.Hiç değilse soydaşlarımla saz dinlerim.Kendi soydaşınıza ettiğiniz hakaretin,zulmün utancındansa huzur içinde soydaşlarımla dertleşirim.

Sen rivayetleri falan boş ver. 1- Alevilerin giyimine 2- İbadet şekline 3-Alevi dokuma-resimlerine 4- Alevi müziklerine 5- Alevi inanışlarına bak.Birde üşenme müslüman olmadan önceki Türklerin inanç yaşam ve sanatlarına bak.Anlarsın o zaman alevi Türklüğün neresindedir,sunni(müslüman olupta kendine müslümanlıktan başka dini sıfat arayan kesim) neresindedir.

Halen daha çamur atmaktan çekinmiyorsunuz.Sunni olmama rağmen size ben bile tahamul edemiyorum.Adamlara attığınız iftiralara katlanamıyorum,o gariplerim naapsım.Gidip sen gibi ülkü ocaklarınamı kaydolsun?Kendine söven sayan,aşağılayan ,hakaret eden,camisine bile sokmayan sentezcileremi katılsın?Akıl var mantık var!!!!Bu kadar dışlanma ve iftira ile ne yapsın bu adam!!!!Daha düne kadar evimin yanındaki camide vaaz veren imam hazretleri bile alevilere söverek,hakaret ederek vaaz veriyordu.Aynı safta dizildiğim alevi komşum/dostum kıpkırmızı dişini sıkarak dinliyor,bense utancımdan yerin dibine giriyordum.Naaapsın bu adam arkadaşım!!!!!!DÖNÜP BİDE KENDİ NUR (?) YÜZÜNE BAKSANA!!!

Aleviler Türkçülüğe sunnilerden çok daha yakındır.10 larcasını tanırım.Hiç kürtlere onlarda müslüman diyen alevi görmedim ama sunnisi gırla.

Aleviler Türktür ve bunu hiçbirzaman saklamazlar.Senin sentezcilerinden daha Türkçüdür!!!

Çevrimdışı GÖK-TÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2006 »
"Ayağı çarıklı, başı kızıl sarıklı Türkmenler, Konya'yı da Oğuzeli'ne kattı. Allah biz Türkmenlerin yardımcısı olsun."- Hacı Bektaş Veli.

Aleviler-Kızılbaşlar Türktür. 40'lar meclisi, Koşuk,sav,sagu,deyiş sanatları ve dedeleri ile Ortaasya Türk kültüründen en renkli izleri barındırır bünyesinde. Ayrıca Alevilere Kürt diyenlere bir hatırlarma, Yavuz Sultan Selim alevileri keserken müttefiki idris-i bitlisi denen Kürt beyi ve diğer kürt aşiretleriydi. O yüzden Aleviler Kürtleri hiç sevmez.
BÜTÜN TÜRKLER BİR ORDU,KATILMAYAN KAÇAKTIR.TÖREMİZDE YAZILI;HARPTEN KAÇAN ALÇAKTIR!!!
:turan:

Çevrimdışı GÖK-TÜRK

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2006 »
Bildiğim kadarı ile kendinbilmez densiz sunniler alevilere kızılbaş diyor,işin içinde birazda aşağılama var...
Halbuki aleviler öp öz Türktür.Hatta benim gördüğüm kadarı ile Türklüğün en insancıl,özgürlükçü,misafir perver ve dürüst insanlarındandırlar.Asıl aşağılık olan kara mollanın ta kendisidir.
Haddinizi bilmenizi öneriyorum cümleler yanlış yerlere gidiyor yada yazında nokta ve virgüllere dikkat et ne demek aşşalık sunniler...
Kızılbaşlık konusuna gelince Alevilik bunların genel adıdır kendi aralarında kızılbaş tahtacı bilmem ne diye ayrılırlar kızılbaşların oluşum rivayetleri çok farklıdır bi rivayete göre savaşın birinde alinin alnına kan lekesi gelir o günden beri aliyi sevenlere kızılbaş denir gibi bir çok farklı rivayetler var.
Benim asıl deginmek istediğim konu hiç kimse Türkçülük bayragı altına sığınıp bu tip konulara giripte bu güzelliğimizi bozmasın bu gün hepimizde çok iyi biliyoruzki alevilerin yada kızılbaşların bir çoğu shp ile seçime giren partilarin içindedirler hepsinde bir kürt kardeşliği tutturulmuş gidiyor herifler sizi kabul etmiyor siz hala onlar bizden diye yırtınıyorsunuz o kadar çok begeniyorsan git cem evine git o partilere kürtlerin haklarınıda savun yazılarımdan kimse farklı şeyler cıkartmasın alevilerin yada kızılbaşların yada başkalarının içinde mutlakakı Türkçüler vardır ama bunların oranı oldukça dusuktur eger bi genelleme yapacak isek onların bizim gibi dusundugune degil tam tersine bizim gibi dusunmediklerine dair genelleme yapabiliriz...
esenlikle kalın...
Arkadaşım ben şimdi sana ne diyeyim.Mutlu olacaksan kendini bilmez bazı sunniler diyeyim.Zaten bunu söylemeyi amaçlamıştım.Diğer yazılarımla beraber ard niyetsiz okursan anlarsın.Ben haddimi bilirim.Senden haddimi öğrenecek halim yok.Ailem sunnidir ve yaşadığımız coğrafyanın 1/3 ü alevidir.Sunni bir ailenin çocuğu olarak sunnilerdense alevileri daha çok severim.Bolca karşılaştırma yapma imkanımda oldu.

"hepimizde çok iyi biliyoruzki alevilerin yada kızılbaşların bir çoğu shp ile seçime giren partilarin içindedirler hepsinde bir kürt kardeşliği tutturulmuş gidiyor herifler sizi kabul etmiyor siz hala onlar bizden diye yırtınıyorsunuz o kadar çok begeniyorsan git cem evine git" .Sen herhalde kafasını ön yargılarına sıkıştırmış bir zatı muhteremsin.Git anadolunun alevi köylerini gezbakalım,bir tane kürt dostu bir tane kendini Türklükten farklı gören alevi görebilecekmisin.

Evet yıllarca aleviler SHP ye CHPye kaydı,biraz düşün bakalım neden.Senin gibi sunniler yıllarca milliyetçiliği,islamı kullanarak alevilere "kızılbaş,mum söndürmeci,pis,kafir,acem,...." diye hakaret etti,aşağıladı,aralarına almayıp dışladı.Aşağı gördü,hakir gördü,ben şahidim "alevi" diye döverek camilerinden kovdu(hemde 13 yaşındaki bir çocuğu).Kurtuluş savaşında hiç düşünmeden Atatürkün arkasında yer alan o yiğitler sabretti,sustu.Sen gibi milliyetçilerin, kendini allahın askerleri sanan kara molaların şerrinden korktukları içinde tam ters cenahta yer aldılar.Ama hiçbir zaman kürtçü olmadılar(kastım çoğunlukla içanadolu köyleri içindir).

Senin gibi sentezci sunni müslümanlarla camiye gireceğime onlar gibi Türklerle cem evine girerim daha iyi.Hiç değilse soydaşlarımla saz dinlerim.Kendi soydaşınıza ettiğiniz hakaretin,zulmün utancındansa huzur içinde soydaşlarımla dertleşirim.

Sen rivayetleri falan boş ver. 1- Alevilerin giyimine 2- İbadet şekline 3-Alevi dokuma-resimlerine 4- Alevi müziklerine 5- Alevi inanışlarına bak.Birde üşenme müslüman olmadan önceki Türklerin inanç yaşam ve sanatlarına bak.Anlarsın o zaman alevi Türklüğün neresindedir,sunni(müslüman olupta kendine müslümanlıktan başka dini sıfat arayan kesim) neresindedir.

Halen daha çamur atmaktan çekinmiyorsunuz.Sunni olmama rağmen size ben bile tahamul edemiyorum.Adamlara attığınız iftiralara katlanamıyorum,o gariplerim naapsım.Gidip sen gibi ülkü ocaklarınamı kaydolsun?Kendine söven sayan,aşağılayan ,hakaret eden,camisine bile sokmayan sentezcileremi katılsın?Akıl var mantık var!!!!Bu kadar dışlanma ve iftira ile ne yapsın bu adam!!!!Daha düne kadar evimin yanındaki camide vaaz veren imam hazretleri bile alevilere söverek,hakaret ederek vaaz veriyordu.Aynı safta dizildiğim alevi komşum/dostum kıpkırmızı dişini sıkarak dinliyor,bense utancımdan yerin dibine giriyordum.Naaapsın bu adam arkadaşım!!!!!!DÖNÜP BİDE KENDİ NUR (?) YÜZÜNE BAKSANA!!!

Aleviler Türkçülüğe sunnilerden çok daha yakındır.10 larcasını tanırım.Hiç kürtlere onlarda müslüman diyen alevi görmedim ama sunnisi gırla.

Aleviler Türktür ve bunu hiçbirzaman saklamazlar.Senin sentezcilerinden daha Türkçüdür!!!

Yüce Allah senin gibileri başımızdan eksik etmesin TeknikTürk kandaşım. Bende Aleviyim, bende Türkmenim. Ve kendini milliyetçi zanneden bu aşağılık mollaların saldırılarından İllallah etmiş biriyim. Her fırsatta bize saldırdılar, dövdüler, aşağıladılar. Ama biz kültürümüzü, Ortaasya Türk kültürünün en güzel en seçme ürünlerini bu şerefsizleri umursamadan yaşatmayı başardık. Ve şimdi dönün bakın, kim Türklüğe daha yakın. Bizler safkan Türküz. Gözlerimdeki çekiklik ise dedelerimden kalmadır. Siz yobazlara ise hiçbir şey söylemiyorum. Allah sizi bildiği gibi yapsın sayın Hasta_kurt. Siz arabesk dinleyip Arap kültürünü yaşatırken, bizler semahımızla, koşuklarımızla, deyişlerimizle Türklüğün en güzel sanatlarını yaşatmaya ve sizin gibi mollalara papuç bırakmamaya devam edeceğiz.
BÜTÜN TÜRKLER BİR ORDU,KATILMAYAN KAÇAKTIR.TÖREMİZDE YAZILI;HARPTEN KAÇAN ALÇAKTIR!!!
:turan:

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2006 »
MÜSLÜMANLIĞIN ARAPÇA YORUMUNA SUNNİLİK DENİR(SUNNİLİĞİ SEÇEN KANDAŞLARIM ALINMASIN HERKESİN KENDİ GÖRÜŞÜ)
MÜSLÜMANLIĞIN TÜRKÇE YORUMUNA ALEVİLİK DENİR MESELA
ALEVİLER İBADETLERİNİ CEM EVİNDE YAPARLAR ŞİMDİLERDE ORALARI HEP PKK'NIN BAZI YERLER HARİÇ CEM EVİ ARAPÇA CAMİİ DEMEKTİR YANİ TOPLANMA YERİ

KIZILBAŞLIK İSE BİR SAVAŞ SIRASINDA HZ.ALİ TARAFTARLARININ DÜŞMANLA BİRBİRLERİNE KARIŞMAMAK İÇİN BAŞLARINA KIZIL BİR ÖRTÜ BAĞLAMALARINDAN GELİYOR

ALEVİLERİN CAMİİLERİ YOKTUR ÇÜNKÜ ONLAR ESKİDEN BERİ GÖÇEBE YAŞARLAR ŞİMDİDE YAYLA VAR BİLİYORSUNUZ

BEN TÜRKMENİM ALEVİYİM FAKAT KESİNLİKLE ALEVİLİĞİ SAVUNMAK AMACINDA DEĞİLİM BİZLERİNDE ZAMANINDA YAPTIĞI BÜYÜK HATALAR VAR FAKAT ŞİMDİLERDE SUYUN YAVAŞ YAVAŞ YATAĞINI BULDUĞUNU SÖYLEMELİYİM BİZ DE BU  AŞAMYA KATKI YAPARAK HIZLANDIRMALIYIZ BÖLEREK YIKARAK DEĞİL SADECE BİLDİKLERİMİ AÇIKLADIM BENCE BU BAŞLIĞIN TÜRKÇÜLÜKLE BİR İLGİSİ YOK FAKAT AÇILMASININ BİZLERE ÇOK YARARI VAR

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #14 : 08 Kasım 2006 »
esenlikle kalın...
SENİN YAPTIĞIN APAÇIK TÜRKLERİ AYIRMAKTIR .UNUTMA YARIN VATAN ZOR DURUMA DÜŞTÜĞÜNDE  SEN NASIL VURUŞACAKSAN BEN DE SENİN YANINDA VURUŞACAĞIMI  MİLYONLARCA TÜRKMEN YİĞİDİ GİBİ

Çevrimdışı adembeg

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #15 : 15 Kasım 2006 »
TÜRK TÜRKTÜR. GAYRISIDA AYRINTIDAN BAŞKA BİŞEY OLMAZ Kİ AYRINTI BİZİ İLGİLENDİRMEMELİ. TÜRK İSEK KENDİMİZİ BAŞKA ETİKETLERE, SARMALLARA, ÇIKMAZLARA SOKMAMIZIN MANASI YOKTUR. TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!!

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 15 Kasım 2006 »
ÇOK DOĞRU SEN SUNNİSİN SEN ALEVİSİN DİYE BİR AYRIM TÜRK ARASINDA OLMAMALIDIR VE DE KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE EVREN HAKİMİ KILSIN

Çevrimdışı esasturk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #17 : 04 Aralık 2006 »
benim bildigim kadariyle , kizilbaslar alevidir

Alıntı
Kızılbaş adı Şiiliğin bu koluna mensup olanların ilk zamanlarda kızıl taç ve hırka giymelerinden dolayı verilmiştir. Sasaniler çağında Zerdüşt dinine bağlı Mazdek taraftarlarının benimsediği bu kıyafet, İslâmiyetten sonra Bâtıniler tarafından kabul edilmişti. Bâtınilere bundan dolayı muhammere (kırmızı elbise giyenler) adı verilir. Şiiliğin imamiye mezhebini benimseyen ve Safevi devletini kuran Erdebil safilerinin 12 dilimli kızıl taç giymeleri bu geleneğin devamıdır. Safiyeddin Erdebili'nin torunlarından şeyh Cüneyd (öl. 1460) Suriye, Anadolu ve Azerbaycan'daki Şii-Bâtıni boyları ile Sımavna kadısı oğlu Bedreddin taraftarlarını kendi çevresinde toplayarak giriştiği dini-siyasi hareket sırasında öldürüldükten sonra Erdebil sufileri Cüneyd'in oğlu şeyh Haydar'a pir olarak bağlandılar

http://www.dunyadinleri.com/kizilbaslik.html
yildiz bir aya bbirde bayraga yakisir

Çevrimdışı esasturk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #18 : 04 Aralık 2006 »

Alıntı
ÇOK DOĞRU SEN SUNNİSİN SEN ALEVİSİN DİYE BİR AYRIM TÜRK ARASINDA OLMAMALIDIR VE DE KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR

aleviler turk degildir!!!

irandan gelmeldir, askiden atesperes olan bu insanlar , Hz muhammed zamaninda ikicilik cikartmak icin boyle bir din uydurmuslardir!!!
yildiz bir aya bbirde bayraga yakisir

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 06 Aralık 2006 »
insanın asabını çıkartma
senin gibiler bizleri Türkten saymaz ama hainlerle din kardeşi olursunuz