Gönderen Konu: Sinan ATEŞ silahlı saldırı sonucu vefat etmiştir.  (Okunma sayısı 3628 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Eski Ülkü Ocakları Başkanı akademisyen Sinan Ateş uğradığı silahlı saldırı sonucu vefat etmiş.

Dün izlerken haberi üzüldüm.  2000'li yılların başlarında ülkücü sanal ortamlarda tanışmıştım.

MHP ve ülkücü organların sessiz kalmasıda manidar.

İki dakka delikanlı olunda AKP gölgesinden çıkın...!

https://www.hunturk.net/yollarin-sonu

Bugün yollanıyorken bir gurbete yeniden
Belki bir kişi bile gelmeyecektir bize.
Bir kemiğin ardında saatlerce yol giden
İtler bile gülecek kimsesizliğimize.

Gidiyorum: Gönlümde acısı yanıkların...
Ordularla yenilmez bir gayiz var kanımda.
Dün benimle birlikte gelen tanıdıkların
Yalnız bir hatırası kaldı artık yanımda.

Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağı'na.
Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin
Degişilir topu da bir sokak kaltağına.

İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...
Uzar, uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
Bakarsın aldanmışşın, gördüğün bir seraptır
Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Ey doğunun alnımı serinleten rüzgarı!
Ey karanlıkta bana arkadaşlık eden ay!
Arzularim bir oktur, aşar ulu dağları,
Düştüğü yer uzakta dilek adlı bir saray.

O sarayda bulunca Tanrı'laşan erleri
Artık gözüm arkaya bir daha dönmeyecek.
Hepsi sussa da "Kür Şad" uzatarak elini:
"Hoş geldin oğlu ATSIZ, kutlu olsun" diyecek.
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
Allah rahmet eylesin...

TTK
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı

BU KAN, ÇOK KAN KAYBETTİRECEKTİR!

Türk olmayan herkesin ölümüne üzülenlerin, bir gün Türkler ölürken; nasıl sessiz kaldıklarını görecek ve beni çok daha iyi anlayacaksınız!..

Uluğ Bilge ATSIZ

Maalesef, bunu hep görüyoruz.

Gerçek Türk Milliyetçisini nasıl anlarız?
-Uluyorsa kurt, yalıyorsa ittir!

Bu nasıl bir sessizlik, bu nasıl bir görmezden gelmek, bu nasıl bir kansızlık böyle?
Ortalıkta, Hz. Hamza'yı katletmesi için, Vahşi'yi azmettiren, Ebu Süfyan sessizliği var!
Hz. Hamza, kutlu Nebi Hz. Muhammed'in (sav) en sadık bendesi, kalkanı ve güvencesiydi.
Vahşi'yi azmettiren Ebu Süfyan'ın derdi Hamza değil, Hz. Muhammed'di (sav).
Vahşinin kim olduğu önemli değil !
Süfyan kim? Hind kim?
Ve hedef sadece Sinan Ateş mi?
Bu soruların cevabını kapısının önüne cenaze bırakılan MHP ve AKP iktidarı vermelidir.
Hem de hemen!
Eğer olay çözülmez ve milyonları ikna edecek bir açıklama ile bu cinayet aydınlanmaz ise o zaman ciddi ciddi düşünülmeli!
Ülkü Ocakları genel başkanlığı yapmış olan dağ gibi bir koçyiğit, gerçek bir Gök Yeleli Bozkurt, Doç. Dr. Sinan Ateş, Ankara'nın orta yerinde, güpegündüz katlediliyor...
Sinan Ateş; Türkçü, Atatürkçü, laik bir kişiydi.
Sinan Ateş; Tertemiz bir Müslüman, pırıl pırıl bir Kur'an mü 'miniydi.
Sinan Ateş; Haktan, hakikatten yanaydı.
Sinan Ateş; Türk Milleti için konuşuyordu.
İşte bunun içindir ki,
Sinan Ateş; Birilerini, haddinden çok, rahatsız etti!

Vatan, millet, din ve devlet, Alsancaklar hakkına
Dar günlerin erkek arslan sesiydiler... sustular!

Susturdular!

Bütün bunlar, siyasal İslâmcı kurguyu, devam ettirebilmek için oluyor.
Cinayetin ardından korkunç bir bilgi kirliliği oluşturuldu.
Bilgi kirliliğinin arkasına gizlemeye çalışılan büyük resim çok vahim ve korkunç.
Yıllardan beri yerleşmeye çalışan siyasal İslâmcı zihniyetin yolunu temizleme, muhtemel engelleri ortadan kaldırma ve yoluna devam etmesini güvence altına alma operasyonu olduğunu görmemiz gerekiyor.
2023 yılı, yani cumhuriyetin 100. Yılı, Türk Milletinin olumlu veya olumsuz bir mecraya evirileceği ve kader tercihlerini yapacağı zaman dilimidir.
Bilgi kirliliğiyle bu gerçek perdelenmek isteniyor.
Yıllardır dizilen ihanet halklarının sonuncuları ekleniyor.
Döndürülen ihanet çarkını içerisinde Türk çocukları ya katil, ya da maktul olarak parçalanıp, yok ediliyor.
Zâlime zâlim der ve tescil ederek, yargılayıp, itibarsızlaştırırsak zaten mazlumun öcü alınmış, adâlet tesis edilmiş ve daha da önemlisi yeni zûlümlerin önü alınmış olur.
Vicdanları karartan bir gerçek ise; mazlûm ve mağdur üzerine ağıtlar yakılırken, zâlimler alenen lanetlenmiyor.
Bu davranış da; korkaklık, yüreksizlik ve gerçeği çarpıtma psikolojisinin dışa vurumudur.

Bir diğer can yakıcı gerçek ise, Türk Milliyetçilerini görünce düşman görmüş gibi rahatsız olanlar, milliyetçiler adına ahkam kesip duruyorlar.
Yapılanlara söylenenlere bak!
Hep ülkücülüğü, Türk Milliyetçiliğini, itibarsızlaştırmak üzerine.

MHP ve Ülkü Ocakları bu sessizliğinin açıklamasını yapmak zorundadır.
Kamu vicdanı Ülkü Ocakları ve MHP'sinde bazı isimleri cinayet azmettiricisi olarak görüyor.
Önceden çoğu insan MHP'li değiliz diyordu.
Görünen o ki, artık ülkücüyüz de demeyecek, diyemeyecek.

Bu olay, MHP ve ülkücü hareket için, hem fikren ve hem de bütünlük olarak, çok ciddi bir kırılma noktasıdır.

Ülkücüler, katile katil diyebilirlerse erdemli kalacak, yoksa kubbede kalmış hoş bir sedâ olarak, itibarsız bir geleceğe, yelken açacaktır.
Ülkücüler büyük sınavdadır...
Tahminim bu olay Ülkü Ocaklarının faaliyetlerinin durdurulmasına ve geçici olarak kapatılmasına sebep olacak ve olayın tarafları ve olaya bulaşanlar adalete teslim edilecektir.
Sinan Ateş'e sıkılan bu son kurşun; Türk Milletinin sigortası ve milli refleksi olan Türk Milliyetçilerini, ülkücüleri, sıradanlaştırmak, umut olmaktan çıkarmak için atılmış büyük bir adımdır.
Senaryoyu kimler yazdıysa büyük oynuyorlar.

İçimize kin soktular,
Dinsizliği din soktular!

Ne diyordu rahmetli Sinan Başkan?
Şafağın hiç sökmeyeceğini düşündüğünüz anlarda aklınıza 40 çerisiyle Çin sarayını basan Kürşat, idealleri uğruna dağlara çıkan Enver, İşgal donanmasına bakıp Geldikleri gibi giderler diyen Mustafa Kemal, 30 kişi kalsak da mücadelemiz sürecek diyen Fırat gelsin!
Yani umut veriyordu, ümitvardı.
Yenilmişlik psikolojisinde değildi.
Kuvayı Milliye ruhuna sahipti.

Destanlar şairi Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu'nun dedği gibi:

Gelişleri akıl almaz efsâneler gibiydi,
Destanları kıskandırdı bu dünyadan göçleri

Ruhlarını ihlâs ile devrettiler Allah'a
Kapanırken bizde kaldı gözlerinin uçları.

Şehid, gazi, cümle ecdâd, vatân, bayrak, din, devlet...
Dâvacıdır kıyamette, alınmazsa öçleri.

Hz. Ali'ye (kav) karşı Muaviye'yi tutanlar tarafından şehit edildi, masum Anadolu'nun, mustarip çocuğu, Doç. Dr. Sinan Ateş!

Bağrımıza saplanan hançer,
Şerefsiz saldırıların fahişe zulası
Katlimize ferman taş sarar sırtımıza
Bağrımızda onulmaz yara

Hani bir söz var ya:
Ateş yakından yakar insanı

Katlimize ferman olanlar utansın!

Değerli dava adamı, büyük Türk Milliyetçisi Doç. Dr. Sinan Ateş'in kutlu ruhu şad, durağı; Uçmak olsun!
Yetim kalmış çocuklarının, ailesinin, sevenlerinin, dava arkadaşlarının ve Türk Milletinin başısağolsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Aziz hatırası Türk Milliyetçilerinin onurlu mücadelesinde yaşayacak, yaşatılacaktır.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Adil ÖZTÜRK

• Türkçü-Turancı
SİNAN BAŞKANIN ÖLDÜRÜLMESİ BİR GELENEK Mİ?
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2023 »
SİNAN BAŞKANIN ÖLDÜRÜLMESİ BİR GELENEK Mİ?

İslam Tarihini incelerken gerçekçi ve tarafsız bir gözle incelersek, Asrı Saadet dedikleri dönem ve Türk Yurtlarını kalleşliklerle talan ettikleri dönemler dahil tüm İslam Tarihi Sinan Başkana yapılan suikastlere benzer suikastler ile doludur ve bize sanki zafer gibi anlatırlar bu kalkeşlikleri. Bizlerde tekbirlerle ulularız bu katilleri. 

Sinan başkan Kürşad misali bir başkaldırı başlatacaktı fakat mankurtlaşma sonucu Türklüğümüzü kaybederek Araplaşmamız o denli ilerlemiş ki bu silkinişe bile Sarayın kapısı da bekleyerek Akkurtlaşanlar izin vermediler.

Türk milletinin silkinip dirilerek, Türk kimliği ile yeniden ayağa kalkması için öncelikle Arap Sünni İslam anlayışının kıskacından kurtularak Laik Seküler bir dünya anlayışını benimsemesi şart.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin.

Adil ÖZTÜRK
Adil ÖZTÜRK

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
Taştan ses var, MHP ve Ülkü Ocaklarından ses yok!
Cevabı verilemeyen bir sürü soru var!

Saray bahçesinin kulübesine ram olarak, ülkücülerin, Türk Milliyetçilerinin, izzetini, Türk Milliyetçiliği ayaklarımın altındadır diye böğüren, siyasal İslâmcı rte'ye çiğnettiren, çiçek bahçecisi, bu zamana değin, neyin açıklamasını yaptı ki, bunun açıklamasını yapabilsin?

Kendi ihanetini örtbas etmek için tertemiz Türk çocuklarına; iftiralar atan, itibarsızlaştıran ve öfkesini alamayıp, sokak ortasında dövdürten ve kanını akıtan bu cinayet şebekesinin yöneticileri Ülkücü Hareketin kahrıyla yok olacaktır.

Ülkücü hareket ciddi bir kırılmayla başbaşadır.

Asli görevi ve varlık sebebi; Türk Milletinin ve devletinin bekâsı olan Türk Milliyetçilerini, koynunda haç taşıyan, şeklen Müslüman olan, haçlı uşağı, Türk düşmanı, siyasal İslamcı, bop eşbaşkanı, soysuzlara peşkeş çekenler; hem hu dünyada ve hem de Huzur-u İlahide bunun hesabını verecektir.

MHP ve Ülkü Ocaklarını cinayet şebekesi haline getiren bütün yöneticilerin ve ellerine Ülkücü kanı bulaşmış suç makinelerinin, Türk adaleti önünde, suya düşmüş sıçan yavrusu gibi, titreye titreye, hesap vereceği günler çok uzak değildir.

Bir hareketin hain ilan edileni, sözüm ona, yuvada kalanından onlarca kat daha fazlaysa, ya davada bir sakatlık vardır, ya da davanın amiral gemisini yönetenlerde bir sakatlık vardır.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR!

Şimdi muhasebe zamanıdır.

Zalimler istemesede, Allah, nûrunu tamamlayacaktır.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Fatih Altaylı:
Sinan Ateş'i de tanısaymışım keşke diyorum, ölümünden sonra fotoğraflarda evini gördüm.
"Sıradan bir öğretim üyesinin bile standardının altında bir evin fotoğrafı"

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Ankara'da başından vurularak öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in evine dikkat çekti. Altaylı, İktidara yanaşan veya yapışan herkesin zenginleştiği, ucundan dokunanların Audi'li pudra şekerli ortamlara ilerlediği bir dönemde, iktidara yüz çevirmiş birinin fakirhanesi. Sıradan bir öğretim üyesinin bile standardının altında bir evin fotoğrafı, değerlendirmesini yaptı.

Altaylı yazısında, Ne kötü, Sinan Ateş'i ölümünden sonra tanıdım.Öncesinde bilmek, tanımak isterdim.Ama bunu ne yazık ki, şimdi, arkasından söyleyebiliyorum, şimdi anlıyorum. Üzücü. Şimdi bakınca Sinan Ateş'i de tanısaymışım keşke diyorum.Ölümünden sonra fotoğraflarda evini gördüm. İktidara yanaşan veya yapışan herkesin zenginleştiği, ucundan dokunanların Audi'li pudra şekerli ortamlara ilerlediği bir dönemde, iktidara yüz çevirmiş birinin "fakirhanesi". Sıradan bir öğretim üyesinin bile standardının altında bir evin fotoğrafı. İktidar şarabından koklayanlar villalarda rezidanslarda yaşarken ilkeleri uğruna gönül zenginliğini, günün zenginliğine tercih etmiş birinin tercihindeki asaletin fotoğrafı. Ve tabii hepsinin ötesinde Atatürk'e, Atatürk ilkelerine, bu ülkeyi bu ülke yapan bir büyük ortak değere yaptığı vurgular. Böylelerine siyasette rastlamak giderek zorlaştığı için, kaybı da daha üzücü oluyor.
İfadesini kullandı.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı turania_25

• Türkçü-Turancı
Çok çok acı bir kayıp...
Maalesef ki daha acısı da halen bile süregelen SESSİZLİK!
Binlerce defa rahmet olsun, mağfiret olsun.
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE