Gönderen Konu: !!!TURAN NEDİR !!!!  (Okunma sayısı 80430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: !!!TURAN NEDİR !!!!
« Yanıtla #20 : 30 Mayıs 2007 »
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #21 : 08 Haziran 2007 »
"VATAN NE TÜRKİYEDİR TÜRKLERE, NE TÜRKİSTAN
VATAN, BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR: TURAN."
                                              Uluğ Bilge Ziya Gökalp

Turan kavramı hem gerçeklik anlamında coğrafyayı ve hemde soy anlamında Türk Irkını ve Türk Irkına akraba olan diğer milletleri kapsamaktadır.
Teorik anlamda Turan ,Türk Irkını ve Türk Irkına akraba olan diğer milletlerin birlikteliğini ifade ederken ,siyasi ve ideolojik anlamda Türk Irkına ait tarihi ve güncel coğrafyayı ve Türk Irkının bu coğrafya üzerindeki birliğini ifade etmektedir.
Çağdaş Türkçülüğün ideal edindiği Turan kavramı ;Türk coğrafyası üzerinde bütün Türklerin tek bayrak ve tek devlet olarak yaşamalarıdır.
TTK.

Çevrimdışı Dr.Bilge

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #22 : 08 Haziran 2007 »
Konu başlığını açan arkadaşımız TURAN NEDİR ! demiş ve bu gün uluslararası literatürde kabul gören tanımını oldukça açık ve net bir şekilde anlatmış.
Devamında ise arkadaşlarımızın TURAN'ı kendi fikri değerlendirmelerine göre ifade ettiğini gözlemledim.
Dikkat ederseniz konu başlığı bize bir soru sormuyor.
TURAN NEDİR ? (soru işareti yok). Tam aksine, bir ünlem,bir dikkat çekme, bir uyarı niteliğinde (!) işareti var. (önünde ve sonunda toplan 7 tane)
Arkadaşımız bize bir bilgi aktarıyor. Ve bu bilginin TURAN kelimesinin dünyadaki tam karşılığı olduğundan haberdar ediyor. Neden?
İleride bu davayı temsilen bir uluslararası komite veya kongreye katılırsanız (Türkiyeden katılanlar -bilim adamları dahil- genellikle o duruma düşüyorlar) cahil durumuna düşmemeniz için.
İlk tanımlama doğrudur. Bizlerin şahsi fikirleri ve/veya bu gibi şahsi fikir sahiplerinin görüşlerini benimsememiz, TURAN'ın evrensel anlamını değiştirmez.
Bir ek bilgi vermek gerekirse TURAN farsça bir kelime olarak "Türklerin Yaşadığı Bölge" anlamındadır (Eryan=İran=Aryanların yaşadığı bölge gibi) ve Hazar denizinin doğusunda bu gün Türkistan olarak da bilinen bölgeyi tanımlar.Bu bölgeye denk düşen bir diğer ismin Fergana=Kurtlar ülkesi olduğunuda ek bir bilgi olarak vermek isterim.
Elbette tüm ırkdaşlarımızın şahsi fikirleri önemlidir.Ama Türkçülük ve Turancılık ideolojisinin temel kavram ve doktrinleri şahsi fikir ve yoruma açık değildir. Ancak ve ancak gerçek verilere dayanan, bilimsel araştırma ürünü olarak bu temel kavramlar üzerine bilgi zenginliği ve derinliği konusunda katkı yapabiliriz.
Unutmayalım ki yazdığımız her cümle sadece bizi değil tüm Turan halklarını ilgilendirir. Ve yine unutmayalım ki ne Turan ne de Türkçülük Türkiye Türklerinin tekelinde ve keyfiyetinde değildir.
Çok yanlış ve çok tahripkar olduğu için "Diğer Türk Cumhuriyetleri Türkçülükten anlamıyor, onlar Türk nedir bilmiyor, Turan gibi bir kaygıları yok" benzeri yorumlarınızı kendinize saklayınız. Aynı söylemleri ciddi örnekleri ile (yöneticilerimizin beyanatları, gazetelerimizin içeriği ve yaşam tarzımız) karşı tarafında (Türk Cumhuriyetleri ve diğer Turan ülkelerinde konu ile ilgili kişi ve kuruluşlar) düşündüğünden haberdar olalım.
Bilgi bizim en büyük silahımızdır. O silahı elde etmek için çaba sarf edelim. O silaha sahip olduğumuzda da hem kendimize, hem de yakınlarımıza zarar vermeyecek şekilde kullanalım.
Saygılarımla.

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 09 Haziran 2007 »
Dr.Bilge,

İletiniz için çok teşekkür ederim..Arkadaşlarımız yavaş yavaş bilgileniyor...Okunanı  anlasalar  herşey çok daha güzel olacak..

Esenlikler...

Çevrimdışı İgdirhan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #24 : 09 Haziran 2007 »
Alıntı
Aslını gönderen gönderen: Dr.Bilge
 Konu başlığını açan arkadaşımız TURAN NEDİR ! demiş ve bu gün uluslararası literatürde kabul gören tanımını oldukça açık ve net bir şekilde anlatmış.
Devamında ise arkadaşlarımızın TURAN'ı kendi fikri değerlendirmelerine göre ifade ettiğini gözlemledim.
Dikkat ederseniz konu başlığı bize bir soru sormuyor.
TURAN NEDİR ? (soru işareti yok). Tam aksine, bir ünlem,bir dikkat çekme, bir uyarı niteliğinde (!) işareti var. (önünde ve sonunda toplan 7 tane)
Arkadaşımız bize bir bilgi aktarıyor. Ve bu bilginin TURAN kelimesinin dünyadaki tam karşılığı olduğundan haberdar ediyor.
Bazı kavramlar üzerinde yazmanın ne sakıncası olabilir ki ?
Bu tutumu ,anlayabilmiş değilim.
Bu iletileri okuyarak faydalandığımız gibi ,yazarak da katkıda bulunmaya çalışıyoruz.
Tarifler doğma değildir. Herkesin kendi anlayış ve ifade ediş biçimleri de farklı farklıdır.
Önemli olan bütün anlatım veya tarif biçimlerinin aynı şeyi ortaya çıkartmış olmasıdır.
Anlatılmak istenen aynı olduktan sonra ne farkeder ?
Kanımca başlık altına eklene iletiler ,ana tariften ne anlaşıldığını ifade etmek amacını gütmektedir.
Eleştirinin konusu şahsıma ait iletiyse eğer ,ben kafamda tasavvur ettiğim şekli ,kendime has üslubumla yazıya döktürm...
Onun içinde ,ünlem veya soru işaretinin amacını ,dikkate bile almadım...
TTK.

Çevrimdışı ayhun

• Yeni Üye
  • *
  • Tanrima Sükkürler olsun ki Anam Atam Türktür..
« Yanıtla #25 : 28 Haziran 2007 »
Çok kısa,açık ve net olarak Turan  nedir?

Turan halkları bilinen ilk büyük birligini -TURAN- Hunlar zamanında sağlamışlardır ve Pasifikten orta Avrupaya kadar uzanan bir coğrafyaya hakim olmuşlardır. Hunlar Türk, Fin, Macar, Ugur, Mancur, Mogol, Tunguz, Kore halklarından oluşan bir konfederasyondan oluşuyordu.

Sonrasında Macaristanda 17.yydan itibaren hız kazanan Turan İdeali 1938de bu ülkede yönetime kadar yükselmiştir!Aynı zaman diliminde Finlandiyada da güç kazanan Turan ideali;Yüz yıllık bir gecikme ile Osmanlı'nın son dönemlerine yani bugünün Türkiyesine ulaşmıştır!   

Bu günkü Turan ideolojisi bu temellere dayanır. Bu ülkünün amacı ortak ortak dilleri konuşan bu halkları globalleşen dünya karşısında ayakta tutabilmek için aynı çatı altında birleştirme ülküsüdür.

Turan kısaca Tüm Dünyada bu şekilde benimsenmiştir!

Esen Kalın! Kavgamız Turan!

Merhaba  Kandasim,
Tanriya sükürler olsun ki ilk defa ilmi olarak  TURAN`in Ne oldugunu,tam olarak
yorumladiniz.
Yorumunuz aynen dogrudur.Tarihi ve Ilmi TURAN iste sizin yorumunuzun aynidir.
Sag olunuz.

Selam ve saygilarimla

ayhun
Kayi Soyundan,Karakecili Boyundan Bir Türkmenim.

ayhun

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 29 Haziran 2007 »
Sayın ayhun,

Öncelikle bizler sanal değil gerçek kişileriz.Kim olduğumuz,yerimiz,yurdumuz bellidir.İlteriş Türkçüler Teşkilatı olarak Adres,telefonlarımız da Otağda mevcuttur.Arama yaparak kolaylıkla bulabilirsiniz.Türkiyede iken bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlk defa doğru yorumlama gördüğünüzü söylüyorsunuz.Otağımızdaki tüm yorumlamaların aslına uygun,belgeli ve doğru olduklarını bilmenizi isterim.

Hülasa;

HunTürk Türk Otağında doğru Türkçü-Turancılık öğretisi geçerlidir!Her başlık bilimsel gerçeklerden yola çıkılarak hazırlanır;Kaynak veya alıntı var ise belirtilir!

İltifatınız için teşekkürler

Esen Kalın

Çevrimdışı ayhun

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 30 Haziran 2007 »
Degerli Kandaslarim,

Günaydin,

TÜRK-TÜRKCÜ-TURANCI

Türk :
Kendini samimi olarak Türk kabul eden .Türk Soy Birliginin suurunu ,Türk Milli Kültürünü
Özümseyen ve kabul eden,Baska bir soyun özlemini duymayan.Türk`ün Milli Heyacanini
Kani icabi hisseden,Türk Milli Hedefini Ükü edinen Türktür.

Bir kisi Türk`üm diyemiyor ise,Türk Milli kültürüne aykiri,kabul etmiyor,baska bir milletin
kültürüne özeniyor,Türk Milli hedefine inanmiyor ise,Milli Hedef(Türk Birligi-Turan) ten
yoksun,habersiz, Milli Heyecansiz kisi Anasi Atasi Türk de olsa Türk degildir.

Türk Tarihi böyle Mankurt-hainlerle doludur.
Dikkatinizi cektiise ;
TÜRK BIRLIGI ve TURAN dedim.Atsiz Ataninda bize bildirdigi gibi.TURAN`in KültürBirligi olarak
Ural Altay Dil Grubundaki Milletlerle kurulmasi gercekci olmaz.
Bunun icindirki Türk`ün önce ,Acunda yasayan 350 milyon Türk`ün Kültür Birligini saglamasi icin
Türkcü-TürkMilliyetcilerinin kendimize Türk Birligi adi altinda Kizil Almamizi Hedef secmeliyiz.
Burada da karsimiza cikacak zorluk sudur:
Ortak alfabe-Ortak Dil
Acunda yasayan Türklerin ,önce Alfabe Meselesi ile baslayip,Ortak Yazi ve Ortak Konusma Dilini
resmi olarak kabul etmeleri gerekir.
Su andada bu tür calismalar vardir.Ama ne yazzikki Alparslan Türkesin ölümünden itibaren,aksamaya
baslamis,sadece sözü edilmekte.Bunun icinde Türk milliyetcilerinin bir an önce Devlet Erkini eline
gecirip Acun Türklügünü Türk Devletinin Milli Politikasi yapmalidir.
Türk birliginin ikinci asamasi.
Alis Veris Birligi:
Acun  Kaynaklarini büyük bir kismi Türk Ellerindedir (Türkeli=Türk Yurdu).Türk`ün elinde
bu denli imkanlar var iken,Bizim Devlet yöneticilerimiz ve Sanayicilerimiz Kandaslarimiza
AB ve ABD li Emperyalistlerin yalakaligini yaparak Günü Kurtarma,kisa zamanda paraya
ulasma Mankurtlugunda bulunurlar.Bu Gavura hizmetlerinden  dolayi ABD ve AB li
Hiristiyan-Kolonist ruhlu Emperyalistlerden Komisiyon alirlar.(Mavi Akim) Bakü-Ceyhan
Boru hatti AB ve ABD li Emperyalistlerin himayesinde olusmaktadir. yani Aslan Payi Gavura.
Bizim is yapiyor gözükenlerde.komisiyon alip Türk Siyasetinin önemli adamlari oluyorlar.
Diger taraftan su anda bile, Kuzey Iraktaki Sirtlanlar (Talabani-barzani) Türk Hükümetinin
sagladigi imkanlarla.Kürt siyasetcileri,Kürt Sosyetesi peydahladik.
Türkiye Kuzey Iraktaki Hainlere Elektrigi, 0,o4 Centten veriyor gözüküyor.Hainlerden
0,08 cent aliyor (0,04 cent AKP lilerin cebine giriyor) ....!!!
Hainlerde kuzey irak ta Elektrigi kendileri 0,10 cente kullaniyor artanida,irak in diger
bölgelerine o,18 Centten satiyor.
yani Türk Hükümetinin eli ile Vatan hainleri para sahibi yapiliyor...!!!
Eger Türkcüler-Türk Milliyetcileri hükümet olsaydi bunu yapabilirlermi idi ?
Iste bunu icindirki Türkcüyüm-Türk Milliyetcisiyim diyenler ayaga kalkmali.
Bu ihanetin cezasi  Siyasi Oarak verilmelidir.
Iste onun icin diyorumki Türkcüler,kayitsiz olamazlar,Milli Konularda  antlasamadiklari,
ama ,Türk  Devletinin,soyulu satilmasi söz konusu oluncakendilerine en yakin
Siyasi Organi desteklemelidirler.
Devletimizin Basin,Türk Icin,Türke göre Türk tarafindan diyenlerin getirilmesi
gereki.
Türk Birliginin önündeki engeller,siyasi Iktidar,elini Devlet mallari ve
Ihalelerinden cekmeli AB-ABD Emperyalist  ittifaka dur demeli.
Kuzey irak Elektirik  satisi durdurulmali.Hainlerin Para kaynaklari kurutulmali.
Habur Sinir Kapisi hemen kapatilmali.
Iste kandaslarim gercegin sadece ufak bir kismi.
Bu hailikler yapilmasa,yaptirilmasa,Casita,UGRUYA giden Türk`ün
Parasi ülkede kalacak.
Bir an önce Türkcülerin kerhende olsa Türk Milliyetciligini Iktidar etmenin yollarini bulmalidir.
Milliyetci Hükümetin yapacagi;
Türk devletini ilk yapacagi Soyguncu.Devlet malini pazarlayan,karsiligindada
Gavurdan ulufe alan carrpik zihniyet(Sarikli  Sahte Dindar Yobazlar) in elinden,
haksiz imkan alinmalidir.
Türk devletleri ile ,Türk devletinin tesviki ile Alis Veris yapilmali,kandaslarimizin
ürettikleri Türkler tarafindan Pazarlanmalidir.
Siyasi Birlik:
Türk devletleri arasinda Siyasi Birlige gidilmelidir.Misal:Ayni Avrupa Parlementosu gibi.
  TÜRK DÜNYASI PARLEMENTOSU kurulusunun temelleri bir an önce atilmalidir.

DILDE- ISDE- SIYASET ve  FIKIRDE Isbirligi projemizin ortaya cikmasi gerek.

Bütün bunlari yaptiktan sonra...??

Dine bagli olmayan,Siyasi antlasmalar yapilmali.Ordularimiz arasinda.
 Ortak Savunma Is Birligine gidilmelidir.

Bu temeller atilabilirse cok kisa zamanda Türk Birligi Güclü bir sekild ortaya cikar.

Bundan sonrada UralAltay Dil grubundaki  Milletlerle,yakinlasma saglanip.
Güclü bir TÜRKELI DEVLETININ Himayeside TURAN`in ilk adimi atilir.

Selam ve saygilarimla

ayhun

ayhun

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 30 Haziran 2007 »
Sayın Ayhun,

Dr.Bilge kandaşımızın da üzerine basa basa vurguladığı gibi;

Bu başlığı özellikle  bu davayı temsilen bir uluslararası komite veya kongreye katılırsanız (Türkiyeden katılanlar -bilim adamları dahil- genellikle o duruma düşüyorlar) cahil durumuna düşmemeniz için ekledim!

Bizlerin yada sizlerin  şahsi fikirleri ve/veya bu gibi şahsi fikir sahiplerinin görüşlerini benimsememiz,TURAN'ın evrensel anlamını değiştirmez.

Sizinki belirttiklerinizde Turan'ın evrensel anlamını değiştirmiyor!Şahsi fikriniz olarak kalıyor.

Turan Dünya Literatüründe aynen aşağıdaki şekilde kabul edilmiştir;

Turan halkları bilinen ilk büyük birligini -TURAN- Hunlar zamanında sağlamışlardır ve Pasifikten orta Avrupaya kadar uzanan bir coğrafyaya hakim olmuşlardır. Hunlar Türk, Fin, Macar, Ugur, Mancur, Mogol, Tunguz, Kore halklarından oluşan bir konfederasyondan oluşuyordu.

Yani Ural-Altay da Turan dahilindedir!

Sonrasında Macaristanda 17.yydan itibaren hız kazanan Turan İdeali 1938de bu ülkede yönetime kadar yükselmiştir!Aynı zaman diliminde Finlandiyada da güç kazanan Turan ideali;Yüz yıllık bir gecikme ile Osmanlı'nın son dönemlerine yani bugünün Türkiyesine ulaşmıştır!   

Bu günkü Turan ideolojisi bu temellere dayanır. Bu ülkünün amacı ortak ortak dilleri konuşan bu halkları globalleşen dünya karşısında ayakta tutabilmek için aynı çatı altında birleştirme ülküsüdür.

Ayrıca;

Evrensel Turan Platformu adında bir çalışma başlattık(Türkiyede bir ilktir!)

Linki inceleyebilirsiniz;

http://www.hunturk.net/forum/index.php/topic,1980.0.html

Çevrimdışı ayhun

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 30 Haziran 2007 »
Sayin
Kök-Börü

merhaba,

Yanitinizi okudum.elestiriniziden ötürü sag olunuz.Yalniz benim icin gercek olan
bir düsturu vurgulamadan gecemeyecegim.
Sizinde bildiginiz gibi,Türk KURT Huyludur,kendisine nasil düsünecegini,nasil
davranacagini dikta ettirmez.
Siz diyorsunuz ki Evrensel anlamda TURAN in benim öz düsünceme uymadigini
belirtmissiniz.Bu düsünce ve varsayimla Milletler arasi bir TURAN Toplantisina
katilir,düsüncelerimi orada aciklarsam.Cahil Duruma(Bilgisiz) düsecegimi
belirtmisiniz.
Degerli Kandasim,
10 yasimda iken Okul kitaplarimin disinda ilk okudugum yazar ATSIZ ATADIR
Atsiz Atanin Ötüken Dergileridir.Hatta bu okuma hastaligimdan dolayi basimdan
gecen bir animi anlatmak isterim:
Orta Okul da iken Okulumuzun müdürü bir Kürt dü,devamli siniflarda arama
yaptirirdi.diger Sinif arkadaslarimda sigara cikar benim siramdanda Ötüken ve Bozkurt
dergisi cikar,bu yüzdende devamli Müdürün odasina cekilir,Müdür tarafindan
cezalandirildigim halde,yine Dergilerimi sinifimiza getiri arkadaslarimin da okumasini
saglardim.
Kürt Müdür bunu ögrenince bütün mesaisini birakip benim pesime düstü.
Yine bir gün aramada ötüken ve Bozkurt Dergisi buldugu icin beni odasina
cekip. bana söyle hakaretlere basladi...
-Pis Yörük  ne olacak,soyunuz asi dedi ..
 Degnekle dövmeye basladi.Iste o zaman elime gecen Küllügü Müdürün
kafasina firlattim.müdürün kafasi yarilmis kanlar akiyordu,masasi kirlenmesin diye
dergilerimi masanin üstüne yaymaya baslayinca,degnegi kaptigim gibi.müdüre
vurmaya basladim,dergilerimi kirletmemesini söyledim,masadan dergilerimi aldim.
Evimizin yolunu tuttum.babam durumu yüzümden alamis ne oldugunu sormustu.
Tabi ki durumu anlattim.
Babami en cok kizdiran Kürt Müdürün  biz Yörüklere hakareti idi.
Derhal Okulun yolunu tuttu.okulu basti,yarali müdürü görünce bir kac tokat atip.
-Sen dögülmeye bile laik degillsin Pis Kürt ,Onbir yasindaki cocuga dövülüyorsun
birde Yörüklere hakaret ediyorsun.
Seni ne ilgilendirir benim oglumun okudugu dergiler,okuyorsa Atalarini okuyor.
Babam Deli Baskan-koca Yörük diye taninir,ayni zamanda da eski DP baskanligi
yaptigindan dolayi ,zamaninin Bilgili insanlarindan idi.
Ama babam Türkese kizardi,aksam ne okudugumu sordu dergileri inceledi.
beni yanina cagirip:
-Oglum Tanriya sükürler olsunki bu Dergileri cikaran Yigit insanlar var bunlar
hangi partiden diye sordu.
bende MHP  ve Alparslan Türkesin ismini söyleyince,yüzü burustu ama cok
degisti.
Demek Alparlan size bu gibi seyleri ögretiyor ?Alah,Alah dedi..
Bu olaydan sonra,okulda Bozkurt diye taninmis,ögretmenlerim bile uzak durur
olmustu.babam ise Ocagimiza gelmeye basladi.ileriki yillarda bütün köyümüz
Yörük oldugu icin MHP li oldu.
1970 öncesi Türk Milliyetciliginin Türkcülügün tek savunucusu Genc Ülkücüler
Dernegi idi.kücük yasta katildik aradan 40Yil gecti yine,ayni ocaga devam
ettik.Tabiki Ocaklarimizda degisik sloganlar üretiliyordu mesela birisi:
Islamiyet Ruhumuz ,Türklük Bedenimizdir,Ruhsuz Beden Ceset olur.
Bu Slogan beni rahatsiz ediyordu.bir gün Frankfurta Alparslan Türkes
gelmis ,toplanti halinde idik bu slogan tartismaya acildi,Türkes bize bu
Slogan hakkinda görüslerimizi sordu bende bu slogandan rahatsiz oldugumu
söyledim.Sebebini sorunca.
Basbugum eger Islamiyetsiz Türklük ceset ise Atalarimiz Oguz Han Cengiz Han
Cesetmidir ?
Birligini savundugumuz Türklerin,bir kismi Samandir,hiristiyandir,hatta yahudi
olan Türkler vardir.bu Slogan onlari yaralamazmi ?
Ruhsuz Beden Ceset olursa,Bedensiz ruh Hayalet olmazmi ?
Deyince ,Alaparslan Türkes yanina gelmemi söyledi,herkez beni azarlayacagini,
tokatlayacagini sandi bende yanina gittim.aynen sunu söyledi.
-Bozkurtlarim arkadasinizin dedigi tamamen dogrudur,yerinde sözdür..!!
-Inanc insanlarin yüreginde olan bir degerdir,ama Milliyet Kan,Soy meselesidir.
Kan ,Soy,Dil,Töre olmadan olusan birlik,dagilmaya mahkumdur...!!
Arkadasinizin ifade ettigi gibi hayalettir..Bizler Hayaletci degil Türkcü Turanciyiz.

sayin Kök Börü simdi size sormak isterim,sayet bede arkadaslarim gibi susup
düsüncemi belirtmesem.türkes Bey bu güzel aciklamayi yaparmiydi ?

Ben sizlere Turanin Ural Altay Dil Grubundaki Milletlerin Birligi oldugunu yazdim.
ve dedimki:Türk Birligi kurulmadan Turan Birligine  gitmemiz iki basamak atlamak
gibidir.
Nasil olurda siz dersinizki: milletler arasi bir Turan Toplantisinda fikrimi aciklarsam
Bilgisizligim ortaya cikar !!
Kendi Bünyemizi saglikli,yapmadan hangi bünyeye yardimci olabiliriz ?
Onun icin diyorum ki:
Önce Türk Birligi ikinci asamada TURAN BIRLIGIDIR...
Tabiki ,bu demek degildirki,Turan Birligine calismayalim,tabiki calisacagiz,her TURAN
Toplantisinda yerimizi almaliyiz.Küreselci Emperyalist Yahudi Usakölarina karsi,bir an
önce TURAN Calismalarini desteklemeliyiz.Ayni zamandada Ülkemizde TÜRKCPLÜGÜN
Türk Devletinin  Milli Ülküsü olmasi icin Devlet Erkini ele gecirmeliyiz.
Bunu yoluda bellidir,MHP  nin su andaki calismalarindan menmun olmayabiliriz ama
eger Degistirmek istiyorsak.MHP icinde hala var olan TÜRKCÜ TURANCI Yigitleri
desteklememiz icin ne yapiyoruz ?
Ben burada düsüncelerimi duyurdum,Yörük inadidir,bu yüzden Osmanli bile bizi hep yanindan
uzak tutmustur,Cünki bildigimizi,her yerde söyleriz.
degerli kandaslarim bu benim hepimize  samimi serzenisimdir.yanlis anlasilmaya.

selam ve saygilarimla

ayhun

ayhun