Gönderen Konu: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ  (Okunma sayısı 106656 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savaşankurt

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 23
  • İntikam Yemini
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #30 : 29 Haziran 2007 »
Saygıdeğer Gokturkhan, eğer bu başlığın altındaki eski mesajlara göz atarsanız, değerli Dr. Bilge andamızın Türksoyunun genetiğini, fiziki özelliklerini ve ve diğer baskın genlerle karışması sonucunda ortaya çıkan popülasyonları tek tek ifadelendirdiğini görecek, bu notlardan faydalanacaksınız.

Esenlikler dilerim.
Türk'e tuzak kuran kendi mezarına toprak taşır.

http://intikamyemini.blogcu.com

Çevrimdışı Ziya Gökalp

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 135
 • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #31 : 29 Haziran 2007 »
Bakınız sayın Doktor Bilge;

Fikir paylaşımınız ve ırki özelliklere yaklaşım metodunuz bilimsel gerçeklerle paralel olabilir.

Ancak ifadenizde Afşar Türklerinin hepsini zan altında bırakabilmesi muhtemel söylemleriniz var.Afşar Boyu Fars bölgesinde belli bir tarihte yaşamış olabilir.Ancak Afşarların bilinen önemli özelliklerinden birisi en arı Türk boylarından olmasıdır.Arap veya Fars olduğunu düşündüğünüz ama kendisini Afşar olarak nitelendiren kişiler ya sahtekardır,ya da kendilerini en arı Türk boyu olan Afşarlar'a yamamak güdüsündedirler.Bunların soyunu birazcık da olsa araştırmak kafidir.

Ben de Afşar nüfusunun çok yoğun olduğu Güney Ege ve Akdeniz Bölgelerini çok gezdim.Kendim de Isparta Gelendost'luyum.Ancak bu bölgelerde bahsettiğiniz ırki bozulmalar veyahut gen değişimleri katiyen mevzubahis değildir.Bayat Boyuna mensup bir takım aşiretlerin de Anadolu'ya gelmeden önce Suriye bölgesinden göç ettikleri bilinir.Ancak bu bölgede onların yaşamaları,ırki özelliklerini biraz dahi olsun kaybettikleri manasına gelmez.Afşar Türklerinin geneline yüklediğiniz itham düz mantıkla bakarsak diğer Türk boyları için de geçerlidir.Zaten yapılan araştırmalarda kürtleşmiş Türk soylu nüfusun 1 milyon civarında olduğu söyleniyor.Aynı şekilde sizin de bahsettiğiniz üzere kendini Türk olarak tanımlayan ama soy manasında Arap veya Fars olan insanlar çıkabilmektedir.Ancak dedelerini,soyunu sopunu bilen bir kişioğlu zaten ırkından emindir.O sizin bahsettiğiniz,kendini Afşar olarak niteleyenler Afşarların en arı Türk boyu olduğundan ötürü kendilerini yamamak istiyor olabilirler.

Esen kalın.

Çevrimdışı Dr.Bilge

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 27
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #32 : 29 Haziran 2007 »
Sn Gökalp,
Avşar boyunun hepsini zan altında bırakmıyorum.
Böyle bir niyete neden sahip olayım?
Batıda yerleşik Avşarların hızla özgün fenotiplerine kavuştukları ile ilgili gözlemlerimi de iletmişken. Ve sizde buna şahitlik ettiğinizi söylemişken. Avşar boyu ile ne gibi bir alıp veremediğim olabilir uyarıdan gayrı?
Bir milyon Türk'ün kürtleştiği ile ilgili bir haber veriyorsunuz. Yani sadece genetik olarak değil. Dil,örf ve adet olarak kütr olmuşlar diyorsunuz.
Ben de, Avşar boyu Türk boyları içerisinde en fazla oranda ,baskın gen havuzları ile iç içeliği nedeni ile, genotip olarak değil ,fenotip benzeşmiştir diyorum.
Ve bu benzeşme nedeni ile Türkçü ideoloji içerisine sızan pek çok kürt "Avşar" olduğu iddiasındadır diyorum ve uyarıyorum.
Bu çaşıtlar "ben tatarım, kazağım, kayı'yım,alayunt'umTürkmen'im" demezler. Diyemezler. Kar üstünde kömür gibi sırıtırlar.
Konu Türk'ü teşhis etme bilgisi üzerinedir.
Büyükdedem Avşar'dır. En çok incelediğim Türk boylarından birisi Avşarlardır.
Zülfü yare dokunacağını bildiğim halde bu kadar hassas bir konuda yazıyorsam bunun nedenini düşünmenizi öneririm.
Benim vazifem sadece dikkat çekmektir.
Yoksa ırkımın herhangibir boyuna toz kondurmam merak etmeyin.
Yanlış anlayan da öyle anlamak istediğinden yanlış anlar.
İşine gelmediğinden öyle anlar.
Siz onları boş verin Sn Gökalp.
Ne demek istediğimi altımda buzağı aramadan anlayan anlar.
Saygılar...

Çevrimdışı Ziya Gökalp

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 135
 • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #33 : 30 Haziran 2007 »
Sayın Dr. Bilge ; ben Afşarım diyen,Türkçü ideoloji içine sızan pek çok kürtlerden bir örnek rica ediyorum?

Bizde bilelim..


Çevrimdışı gokturkhan

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 132
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #34 : 30 Haziran 2007 »
Sayın Bilge,yorumlarınız sonucunda ülkemizde TÜRK genetiğini  tam olarak koruyan yöreleri bizimle paylaşırmısınız.

Çevrimdışı balabanoğlu

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 30
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #35 : 30 Haziran 2007 »
Sn. Dr. Bilge, Doğuanadoluda ve kısmen Güneydoğuda bölgeyi köy bazında inceleme imkanım oldu. Bu yerlerde kürt nüfusun içinde kendisini kürt olarak tanımlayan fakat Türk ırkının bütün fiziksel ve sosyal özelliklerini eksiksiz olarak taşıyan kardeşlerime rastladım. Türk'ün üstün karakter vasıflarını taşıyan bu insanları gördükçe sevineyim mi üzüleyim mi şaşırdım. Az da olsa öz ırkının farkında olan ırkdaşlarımla (örn. Ağrı-Tutak, Muş Bulanık) gurur duydum. Acaba diyorum Avşar boyu konusunda böyle bir etkileşim,karışım,yanlış tanımlama sözkonusu olabilir mi? Bilgi rica ediyorum. Esenlikler dilerim...
KILICINIZ KESKİN OLSUN...

Çevrimdışı Dr.Bilge

 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 27
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #36 : 30 Haziran 2007 »
Sn Gökalp,
Aynı ortak çevreyi paylaşmadığımızı tahmin ediyorum. Bu nedenle benim çevremde Avşar olduğunu söyleyerek aramıza katılan ve ilerleyen on yıllar içerisinde Türkçülük ideolojisine ihanetlerini gördüğümüz  ve bir çoğu da kürt veya arap olduğunu itiraf eden (bir tanesi sabetaist çıkmıştı) insanların isimlerinin sizin işinize yarayıp yaramayacağını bilemiyorum.
Ama gerçekten ve dürüstçe yardım istiyorsanız: Sizin çevrenizden Avşar olduğunu söyleyen ve şüphelendiğiniz arkadaşlarınız var ise bir fotoğrafını bana göndermeniz yeterlidir. Fenotip olarak tahlilini yapabileceğim zannediyorum. En azından Türk fenotipine sahiptir veya değildir diyebilirim. Eğer baş dışında el ve ayaklarını rahtça ayırt edebileceğim bir fotoğraf olursa daha isabetli karar verebilirim.
Bildiğiniz gibi ben hekimim. 1983 yılından itibaren bu mesleğin içerisindeyim.
İnsan fizyonomisi benim özel bir ilgi alanım.
Irkçıyım. Ama Diğer ırkları yok etme ve onları aşağılama üzerine kurulu olmayanTürk ırkçısıyım.
Hastalarıma hangi ırktan olursa olsun eşit ve insanın hak ettiği tıbbi hizmeti sunarım.
Türk olmam da bunu gerektirir.
Bu güne kadar mesleğimin verdiği bilgi birikimi avantajını ideolojim ile beraber kullandım.
İhtisasa saygı ve güven duyarım.
Ve sizi zorlayan ve merak ettiğiniz genetik ile ilgili her konuda emrinize amadeyim.
Bana bir fotoğraf göndermeniz yeterlidir.
İlginize teşekkür ederim.

Sn Göktürkhan,
Türkiye'de henüz bütün bölgeleri inceleme fırsatım olmadı. Mesleğim gereği 2 yıl Güneydoğuanadolu,13 yıl kıyı ve iç ege, 1yıl güney ve batı marmara,8 yıl batı akdeniz bölgesinde onbinlerce insanı inceleme fırsatım oldu. Bunun dışında artvin hariç tüm karadeniz vilayetlerini gezdim. İç anadolunun doğusu ile Doğu anadolu'nun büyük kısmını görmedim.
Ama görmediğim yörelerimizden binlerce insanı değerlendirme olanağım oldu.
Genetik teşhisin fert bazında olması gerektiği konusundaki ısrarımı sürdürüyorum. Teşhis etmek istediğiniz insanın doğum yeri, seceresi ikincildir.
Ama buna mukabil sorunuza kendi tecrübelerim çerçevesinde yanıt vermemi bekliyorsanız.
Beni en çok şaşırtan Giresun, Eskişehir ve Muğla vilayetleridir diyebilirim.
Burada karşıma çıkan pek çok köyü ve insanlarını ata topraklarımıza nakletmek mümkün olsa idi inanın çevrenin hiç dikkatini çekmeden yaayabilrlerdi.
Genetik yapılarını nasıl muhafaza edebildiler? Nasıl bu denli saf ve temiz kalabildiler? Bilmiyorum.
Bu mutluluğun yanında beni ziyadesi ile üzen yerleşim yerlerine de rastladım.
Bu yerleşim yerlerinde rum (grek), arap, kürt ve fars genetik etkilerini gördüğüm gibi, yoğun batı slav ve hatta habeş genetik havuzları ile de karşılaştım.
Günün birinde görsel ve işitsel sunumlar ile Türkçülere "Teşhis" dersleri verilecektir. Sadece yazı ile tarif ve eğitim mümkün değil.
Bildiğiniz gibi bir üst yazımda iki çarpıcı örnek verdim. Ve Zülfü yare dokunmamak için ülke dışından örnek vermeye özen gösterdim.
Lenin ve Stalin'in fenotipini inceleyin.
İnternette bu iki şahsın çocukluk ve aile fotoğrafları bile var.
İkiside rus-sovyet menşelidir.Ama gerek uygulama da gerekse fikirde ikisi arasındaki uçurum genetik yapılarında gizlidir.
Bu iki örnek konusundaki fikirlerinizi açıkça yazabilirsiniz. En nihayetinde ikiside yabancıdır.Hiç kimse üzerine alınmaz.

Sn Balabanoğlu,
Genetik teşhis bireyseldi.
Siz hiç, organ nakline ihtiyaç duyan bir hasta için aranan organda, "........." boyu böbreği aranıyor diye bir talep duydunuz mu?
Hayatım boyunca Mustafa Kemal'in kopyası olan ama "ben kürdüm" diyen, Cengiz Han veya Timur Han'ın ikizi olan ama "ben kürt'üm, ben çerkez'im" diyen onlarca insanla karşılaştım.
Pek çoğu ile tartıştım. Ve tartışmanın sonucunda pek çoğu gerçeği kabul etti.
Bu gerçeğin kürtler de farkında. Kürt olmayan insanların kürtleşmiş olduklarını onlar da biliyor. PKK kamplarına ait fotoğraflarda bazen "bu kızın bunlar arasında ne işi var? Bu Türk kızı!..dediğim simalar var"
Son yılların modası ile kürtler gerçek kürt'ün sarışın mavi gözlü olduğunu iddia etmeye başladılar. Yakın bir gelecekte aslında biz brakisefal ve badem gözlü, beyaz tenli ve kılsız bir ırkız diyecekler. Ne halt yerlerse yesinler bu bizi Türkleri ilgilendirmez.
Şunu unutmayınız aziz arkadaşlarım .Türk gibi görünen Türk'tür.
Türk'e benzemeyen (çekinik gen fenotipleri hariç) Türk olabilir.Aksini ilk etapta ispat edemeyebilirsiniz. Bu insanları araştırın. Eğer vakit yoksa siz Türk'e benzeyenlerle ilgilenin. Diğeri Türk olduğunu kendisi ispatlasın.
Dışarıda öz be öz Türk fenotipi taşıyan milyonlarca insan varken, Türk'e benzemeyenlerle vakit kaybetmeyin.
"Yerdeki kuşlar bitti de, havadakilerle mi uğraşacaksınız" öz deyişini hatırlatırım.
Not: Ben bir Tatar gördüm zenci idi. Öyle ise bütün Tatarlar zencidir. Yaklaşım şablonunu lütfen yukarıda yazılan her cümle için kullanın
Bütün HunTürk Ailesine saygılarımla...

Çevrimdışı gokturkhan

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 132
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #37 : 30 Haziran 2007 »
SN  BİLGE,çok teşekkürler .

tungatonyukuk

 • Ziyaretçi
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #38 : 01 Temmuz 2007 »
Dr Bilge aramiza hos geldinz Bilgileriniz icin tesskur ederim

Çevrimdışı Ziya Gökalp

 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 135
 • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #39 : 01 Temmuz 2007 »
Sayın Doktor Bilge ;

Uzmanlığınıza saygı duyuyorum.Bu bilimle uğraşan entellektüel bir kandaşımın olması beni gururlandırır.

Ancak tepkimi ve meramımı anladınız.Gereken cevabı da verdiniz zaten.Bir yanlış anlaşılma olmuş.Çalışmalarınızda başarılar.Esen kalın.