Gönderen Konu: İslamcı sitelerden Sözcü Gazetesine büyük tehdit  (Okunma sayısı 34468 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Sayın Türkistan ordusu,benim deist olmam,seni ne derece rahatsız ediyor bilemiyorum ama,senin müslüman yada hristiyan olman beni zerre kadar ilgilendirmiyor.O bakımdan,fikirleri tartışacaksak,daha akıllıca ve tutarlı yazmanı öneririm.Yeryüzünde tek bir canlı yokturki ahireti yaşayıp aramıza dönmüş olsun.Bunun tüm çıplaklığı ortadayken niçin inanç esaslarına dem vurup inkar ediyorsun?Kaldıki;öbür dünya diye bir yerin gerçekten var olup olmadığını,ölmeden asla öğrenme ve emin olma lüksümüz yok!.Sadece öyle söylenegeldi,öyle inandık.Bir insanın öbür dünyayı yaşamış gibi konuşmaşı sana mantıklı gelebilir.Dini inançlarının gereği olabilir.O zaman düşünme.İnan sadece.Cennete inanmana dair tek bir sözüm olmadıki cennete inanmak yasakmı diye hazımsızlık çekiyorsun?Hayat imtihan adlı konuya da tahammülsüzlük göstermedim.Düşüncelerimi yazdım.Başkalarının yada başka felsefist yaklaşımların etkisiyle yaşamaktansa,kendi akıl,mantık ve vicdan süzgecimden geçirdiğim kurallara göre yaşarım.Hepsi bu.Başkaları gibi düşünenler ,ancak zeka ve beyin gücünü kullanamayan sırdanlardırki,onlarıda etkisizleştirmenin tek metodu ''din'' dir.Aslına bakarsanız,bana göre insanın içine düştüğü en büyük zaaf,kainatın kendisi için yaratılmış olduğunu düşünmesidir...Tanrının onca ululuğu ve büyüklüğüne zıt giden bir anlayışla.Dünyada dinler gerçektende zor durumda...Kabul etsende etmesende.Dine ve emirlerine ilişkin her geçen gün yeni bir yorum,emir ve yasakları insanların anlayabileceği ve uygulayabileceği asgarilere indirgemek için ,din adamlarının nasıl çırpındıklarını gözlüyoruz hergün.En bariz örneğide nur cemaati dir.Müslümanlar son din islam der.Hristiyanlar kabul etmez.Yahudiler Tanrının seçilmişleri olduğunu iddia eder.Ama islam hepsine hak din der.Hangisi doğru?Ya Hristiyan bir ailenin çocuğu olarak doğsaydın?Yinede Kur anı okuyup müslüman olurmuydun?Bu sorulara verecek cevabınız bile yok.O bakımdan fikir tartışmasına gireceksek,daha tutarlıolmanızda fayda var.Komünist bile olabileceğim gibi sadece kelimelerle ifade edilebilecek bir durumdan bahsetmişsiniz.Türkçü nün tek ideolojisi Türkçülüktür.Komünizm ne alaka?

''
Milliyetçilik kendini anti-teist, din düşmanı olarak konumlandıran bir fikir sistemi olarak görmek yanlış. Tarihi süreçte bunu gösterir, hedeflenen ideal toplumda. Milliyetçilik ve din, çeşitli kombinasyonlarla topluma renk verir. 1930 Almanyasındada böyleydi, bugün Abd'deki Protestan KKK'de dahi öyle.''

Din, topluma renk vermez.Yön verir.Türkiye Cumhuriyetine  AKP iktidarı sayesinde verdiği yönden sanırım çok hoşnutsunuz.Şimdi diyeceksinizki,din bu değil, akp sömürüyorsa insanlardaki dini duyguları bu islamın suçumu?Evet.İslamın suçu.Dinin gerçekte ne olduğunu düşünmekten ve yargılamaktan korkan her toplum,adı ne olursa olsun,her istismarcı siyaset odaklarının oyuncağı olur.Bunun sizin için bir sakıncası yoksa işte hendek işte deve  demiş atalarımız.Atlatın bizde  görelim.

Atalarımız yüzlerce yıl islama inandı,güvendi.En keskin kılıcı oldu.Niçin?Atalarımızın iman ettiği dine saygı göstermek boynumuzun borcudur.Ama Atalarımızın tarih boyunca yaptığı hataları sorgulamayalımmı?Araştımayalımmı?Din değiştirip,ulusal hedeflerimizden nasıl uzaklaştığımızı görmek için kaç numara gözlük gerekiyor?Dikkat ediniz;Selçukludan sonra Türk dünyası,ciddi bir kültürel erozyona uğramıştır.Aksini iddia edecek varsa buyursun.Savaşçı,idealist,bozkır yasasına dayalı kati kurallar terkedilip,islamın sevgi,saygı hoşgörü,kardeşlik öğütleri ile koca imparatorlukları yitirdik.Bugün, emperyalizmin boyunduruğunda,kendi kararlarını veremeyen,kendi hedeflerine yürüyemeyen,düşünemeyen bir toplum olduk.Tv lerdeki yetenek sizsinizlerde kazananları,bilgi yarışmalarında ve tv lerin canlı sokak söyleşilerindeki sonuçları izlerseniz beni daha doğru anlayabilirsiniz.Müslümanlar,defalarca yıkılıp insan eli ile tekrar yapılmış Kabe nin etrafında dönüp,taşına ağzını yüzünü sürmekten,Hacer ül esvet denen taşa dokunmak için birbirini ezmekten vazgeçtiği gün tek tanrıya inanmış olur ve putperestlikten gerçekten vazgeçmiş olurlar.Konuyu çok dağıtmadan,bitirmek istiyorumki,bunlar benim şahsi görüşlerimdir.Kimsenin imanına tesir etmek niyetinde değilim.Sen,benim iletilerimde ne gördüğünü söyledin,bende senin sözlerinden içinde neyin olduğunu gördüm.Ha unutmadan,deist yada ateist,yada herhangi bir dine mensup olmak,Türkçülüğe ve milliyetçiliğe engel bir durum değildir.O yüzden Türkçüyüz.Onun için :
                                  HER ŞEY,TÜRK İÇİN,TÜRK E GÖRE VE TÜRK TARAFINDAN .
                                                                                                          Diyoruz.TTK!

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
Sayın Türkistan ordusu,benim deist olmam,seni ne derece rahatsız ediyor bilemiyorum ama,senin müslüman yada hristiyan olman beni zerre kadar ilgilendirmiyor.O bakımdan,fikirleri tartışacaksak,daha akıllıca ve tutarlı yazmanı öneririm.Yeryüzünde tek bir canlı yokturki ahireti yaşayıp aramıza dönmüş olsun.Bunun tüm çıplaklığı ortadayken niçin inanç esaslarına dem vurup inkar ediyorsun?Kaldıki;öbür dünya diye bir yerin gerçekten var olup olmadığını,ölmeden asla öğrenme ve emin olma lüksümüz yok!.Sadece öyle söylenegeldi,öyle inandık.Bir insanın öbür dünyayı yaşamış gibi konuşmaşı sana mantıklı gelebilir.Dini inançlarının gereği olabilir.O zaman düşünme.İnan sadece.Cennete inanmana dair tek bir sözüm olmadıki cennete inanmak yasakmı diye hazımsızlık çekiyorsun?Hayat imtihan adlı konuya da tahammülsüzlük göstermedim.Düşüncelerimi yazdım.Başkalarının yada başka felsefist yaklaşımların etkisiyle yaşamaktansa,kendi akıl,mantık ve vicdan süzgecimden geçirdiğim kurallara göre yaşarım.Hepsi bu.Başkaları gibi düşünenler ,ancak zeka ve beyin gücünü kullanamayan sırdanlardırki,onlarıda etkisizleştirmenin tek metodu ''din'' dir.Aslına bakarsanız,bana göre insanın içine düştüğü en büyük zaaf,kainatın kendisi için yaratılmış olduğunu düşünmesidir...Tanrının onca ululuğu ve büyüklüğüne zıt giden bir anlayışla.Dünyada dinler gerçektende zor durumda...Kabul etsende etmesende.Dine ve emirlerine ilişkin her geçen gün yeni bir yorum,emir ve yasakları insanların anlayabileceği ve uygulayabileceği asgarilere indirgemek için ,din adamlarının nasıl çırpındıklarını gözlüyoruz hergün.En bariz örneğide nur cemaati dir.Müslümanlar son din islam der.Hristiyanlar kabul etmez.Yahudiler Tanrının seçilmişleri olduğunu iddia eder.Ama islam hepsine hak din der.Hangisi doğru?Ya Hristiyan bir ailenin çocuğu olarak doğsaydın?Yinede Kur anı okuyup müslüman olurmuydun?Bu sorulara verecek cevabınız bile yok.O bakımdan fikir tartışmasına gireceksek,daha tutarlıolmanızda fayda var.Komünist bile olabileceğim gibi sadece kelimelerle ifade edilebilecek bir durumdan bahsetmişsiniz.Türkçü nün tek ideolojisi Türkçülüktür.Komünizm ne alaka?

''
Milliyetçilik kendini anti-teist, din düşmanı olarak konumlandıran bir fikir sistemi olarak görmek yanlış. Tarihi süreçte bunu gösterir, hedeflenen ideal toplumda. Milliyetçilik ve din, çeşitli kombinasyonlarla topluma renk verir. 1930 Almanyasındada böyleydi, bugün Abd'deki Protestan KKK'de dahi öyle.''

Din, topluma renk vermez.Yön verir.Türkiye Cumhuriyetine  AKP iktidarı sayesinde verdiği yönden sanırım çok hoşnutsunuz.Şimdi diyeceksinizki,din bu değil, akp sömürüyorsa insanlardaki dini duyguları bu islamın suçumu?Evet.İslamın suçu.Dinin gerçekte ne olduğunu düşünmekten ve yargılamaktan korkan her toplum,adı ne olursa olsun,her istismarcı siyaset odaklarının oyuncağı olur.Bunun sizin için bir sakıncası yoksa işte hendek işte deve  demiş atalarımız.Atlatın bizde  görelim.

Atalarımız yüzlerce yıl islama inandı,güvendi.En keskin kılıcı oldu.Niçin?Atalarımızın iman ettiği dine saygı göstermek boynumuzun borcudur.Ama Atalarımızın tarih boyunca yaptığı hataları sorgulamayalımmı?Araştımayalımmı?Din değiştirip,ulusal hedeflerimizden nasıl uzaklaştığımızı görmek için kaç numara gözlük gerekiyor?Dikkat ediniz;Selçukludan sonra Türk dünyası,ciddi bir kültürel erozyona uğramıştır.Aksini iddia edecek varsa buyursun.Savaşçı,idealist,bozkır yasasına dayalı kati kurallar terkedilip,islamın sevgi,saygı hoşgörü,kardeşlik öğütleri ile koca imparatorlukları yitirdik.Bugün, emperyalizmin boyunduruğunda,kendi kararlarını veremeyen,kendi hedeflerine yürüyemeyen,düşünemeyen bir toplum olduk.Tv lerdeki yetenek sizsinizlerde kazananları,bilgi yarışmalarında ve tv lerin canlı sokak söyleşilerindeki sonuçları izlerseniz beni daha doğru anlayabilirsiniz.Müslümanlar,defalarca yıkılıp insan eli ile tekrar yapılmış Kabe nin etrafında dönüp,taşına ağzını yüzünü sürmekten,Hacer ül esvet denen taşa dokunmak için birbirini ezmekten vazgeçtiği gün tek tanrıya inanmış olur ve putperestlikten gerçekten vazgeçmiş olurlar.Konuyu çok dağıtmadan,bitirmek istiyorumki,bunlar benim şahsi görüşlerimdir.Kimsenin imanına tesir etmek niyetinde değilim.Sen,benim iletilerimde ne gördüğünü söyledin,bende senin sözlerinden içinde neyin olduğunu gördüm.Ha unutmadan,deist yada ateist,yada herhangi bir dine mensup olmak,Türkçülüğe ve milliyetçiliğe engel bir durum değildir.O yüzden Türkçüyüz.Onun için :
                                  HER ŞEY,TÜRK İÇİN,TÜRK E GÖRE VE TÜRK TARAFINDAN .
                                                                                                          Diyoruz.TTK!

Harika bir yazı. Her harfine imzamı atarım eline sağlık kandaşım.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Tipik ülkücü kafa yapısı. Sırf kızıllar için gider amerikayı destekler, amerikancı olur. Abdnin yaptıkları ortada. Türkiyede bir sürü amerikan üssü var, daha kürt yuvası olan kandile giremiyoruz. Ekonomimizi baltaladılar. Sen halen ölmüş gitmiş komünizm için onları destekliyorsun. Türkçü biri ne abdye karşı rusyayı, ne de rusyaya karşı abdyi destekler. Türkçülük bir bütündür. Türkçülük ne anti amerikancılıktan ne de anti rusçuluktan, anti komünizmden ibaret değildir.

Ben bütün sorularınıza açık açık cevap verdim. Sıra sizde.
Mhp'ye oy vermiş olmama içerlediniz: sizin tercihiniz nedir?
Asya-Pasifik'te abd'yi çin'e tercih ediyorum... acaba siz çin'i mi destekliyorsunuz... Uygurları ezen çin'i?
Veya Tatar illerini işgal altında tutan rusları mı destekliyorsunuz?

Bu otağda MHP ye oy verdiği için kimse kimseye  içerlemez.Herkes bilirki herşeye ,tüm yanlışlara rağmen MHP, Türkiyede milliyetçiliğin kalesidir.Bende oyumu MHP ye veririm.Aynı zamanda da resmi üyeliğim vardır.Bunda çekinilecek bir şey yoktur.Şahsi tercihimdir.Arkadaşlar sizin Türk islam esaslı görüşünüzü sorgulamışlar.Tıpkı sizin benim yerime düşünüp,konuştuğunuz gibi.Asya pasifikte  abd yi çin e tercih ediyorsunuz...Fethullah ve Erdoğanda sizinle aynı görüşte.Eğer ölümü görünce vereme razı olmayı kendinize yedirebiliyorsanız ne diyelim....Afiyet şeker olsun.

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Senin inancını umursamıyorum, inanç meselesini sen kaşıyorsun forumda ve bu iletindede, aynı tavrın devam ediyor.
Bu tavrın, senin şüphe, güvensizlik ve korkuyla dünyaya baktıgını gösteriyor. Kendi fikrine güvenmiyorsun sen bir kere.

Dünyada din, son 200 senelik süreçte, hiç görülmemiş derecede güçlü ve güçlenmeye devam ediyor. Müslümanlık; onunla beraber kısmen Hristiyanlık ve, Müslümanlık kadar, Yahudilikte.
Kendi aklından bahsediyorsun birde sonra :)
Oysa, ortaya olmayan bir durumu atıyorsun (dinler zor durumda), aklın sıra, sonrada sende o çogunlukla beraber kendi akıntıya bırakıyorsun.
Sen, psikolojik olarak rahat olmak için kendini böyle inanmaya zorluyorsun.

Hem ben inanmıyorum.
"Buz dolabında kaktüs var, açınca göreceksin" meselesi sanmak yanlış.
Ya yoksa? Bu açıdan inanç (sendeki gibi) çılgınlıktır.
Ben inanmıyorum, inanmakta istemiyorum; ben bilmek istiyorum.
Ve ben biliyorum.
Kanıtlarım var. 1+1'in 2 olması nasıl inançsa, benimkiside öyle.
Senin durumun inanmak, benim durumum bilmek.

Alıntı

Atalarımız yüzlerce yıl islama inandı,güvendi.En keskin kılıcı oldu.Niçin?Atalarımızın iman ettiği dine saygı göstermek boynumuzun borcudur.Ama Atalarımızın tarih boyunca yaptığı hataları sorgulamayalımmı?Araştımayalımmı?Din değiştirip,ulusal hedeflerimizden nasıl uzaklaştığımızı görmek için kaç numara gözlük gerekiyor?Dikkat ediniz;Selçukludan sonra Türk dünyası,ciddi bir kültürel erozyona uğramıştır.Aksini iddia edecek varsa buyursun.Savaşçı,idealist,bozkır yasasına dayalı kati kurallar terkedilip,islamın sevgi,saygı hoşgörü,kardeşlik öğütleri ile koca imparatorlukları yitirdik.Bugün, emperyalizmin boyunduruğunda,kendi kararlarını veremeyen,kendi hedeflerine yürüyemeyen,düşünemeyen bir toplum olduk.Tv lerdeki yetenek sizsinizlerde kazananları,bilgi yarışmalarında ve tv lerin canlı sokak söyleşilerindeki sonuçları izlerseniz beni daha doğru anlayabilirsiniz.Müslümanlar,defalarca yıkılıp insan eli ile tekrar yapılmış Kabe nin etrafında dönüp,taşına ağzını yüzünü sürmekten,Hacer ül esvet denen taşa dokunmak için birbirini ezmekten vazgeçtiği gün tek tanrıya inanmış olur ve putperestlikten gerçekten vazgeçmiş olurlar.Konuyu çok dağıtmadan,bitirmek istiyorumki,bunlar benim şahsi görüşlerimdir.Kimsenin imanına tesir etmek niyetinde değilim.Sen,benim iletilerimde ne gördüğünü söyledin,bende senin sözlerinden içinde neyin olduğunu gördüm.Ha unutmadan,deist yada ateist,yada herhangi bir dine mensup olmak,Türkçülüğe ve milliyetçiliğe engel bir durum değildir.O yüzden Türkçüyüz

Din, sömürü, dinci, of offf..
Başlıktaki ilk iletimdeki iddialarımda haklıyım. Sen dini Marksist gözlüklerle yorumluyorsun.
Senin için inancın öncelik; oda seni rahat bırakmıyor. "Bozkır yasası" derken, ahlaktan veya töreden çok, sanki daha çok orman yasasından bahsediyorsun gibisin.

Din nedir? Ayda yarım saat akla gelen bir olgudan bahsetmiyoruz.
Din; ideolojidir, yaşam tarzıdır, inançtır.
Bu açıdan, Türk milliyetçisi olmak, benim dinimin bir parçası. Öteki unsurlarla beraber; ve arada çelişki yok.

Öte yandan, Ateistten Türkçü olmaz.
Ensesti, Eşcinsel ilişkiyi, zinayı ahlaki ve felsefi olarak eleştiremeyen biri, özel mülkiyeti (evlilikk buna dahil) tanımayan biri Türkçüde olamaz, Türkte olamaz.
Ormandan gelen gelişmiş maymunuz diyen biri Türkçü olamaz.
Bu meseleyi tartıştık daha önce: https://www.hunturk.net/forum/biri-ateistti-biri-dinciydi-5226.html

Mahir'le Deniz'de Türktü ona bakarsak, ama Türk olmaları onların bize düşman olmalarını engellemiyor.
Adamın dini/ideolojisi bizden farklıydı; oysa inanç herşey. Benim gibi inanmayanı (Türkçülük, Ahlak anlayışı, Yaratılış, vs..) kardeş olarak görmem.

Musevi Karay Türkleri kardeşimdir, ama solcu-ateist-vs.. Türkler, isterse Mete Han'a direkt secereleri olsun, kardeşim olamazlar.

İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı Börü Budun Eri

• Türkçü-Turancı
Burada bilinçaltına yönelik propagandada var; çünkü ateizm'in karşıtı dinci olmaz.
Teisttir. Yani Tanrı'ya inanan herkes, ateistin karşıtıdır.

Oysa ki buradaki vahim propaganda diyor ki... şayet Erbakan gibi olmak istemiyorsan, Aziz gibi olacaksın.
Sübliminal mesaj bu.

Bu yol, Marksizm'e çıkıyor.

Türkistan Ordusu,

Sen gördüğüm en uçuk şizofreni hastasısın.İlkokuldan bir arkadaşım psikolog oldu.Çok samimiyizdir.İstersen senin için randevu alabilirim kendisinden.Faydalı olacağını düşünüyorum.

Her yerde ortalığı karıştıran,mandacı,ruh hastası bir kişiliksin.Yahu nedense karşı geldiğin adamların hepsi gerçek hayatta var olan ve kendini kanıtlamış adamlar.Seni kaale almak bile senin saçma sapan tezlerini adam yerine koymak olur.

Ya Türkçülük nedir tam manasıyla öğren öyle gel,ya da git mason kulüplerine üye ol.Bizi yanlış tanıtıyorsun.

Esenlikle.

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Andalar enerjinizi yılların ısıtılmış konularına fazla kaptırıyorsunuz. Bunu defalarca tartışsakta bir çoğumuzun bu konuyla ilgili ortak bakış açısı bir olmayabiliyor. HunTürk Otağında bugüne kadar ne din düşmanı tavırlar içine girdik ne de tam tersi ateist bir bakış açısı ile dini yerle bir eden bakış açına girdik. Zaten bu tür konularına bol bol girip atıp tutanların sonu malum. Bu felsefi konuyu günler boyunca istediğiniz kadar tartışabilirsiniz. Zira adı üstünde farklı bakışlar barındıran bir olgu. Kimse dinini yaşıyor diye mankurtlaşamaz. Ya da yaşamıyor diye dinsiz olamaz. Bunun yeri de zaten burası değil.

MHP konusuda devamlı tartışılıyor. Türkçü biri kalkıpta CHP ya da türevi başka bir oluşumu savunmaz. Bu tür mevzularla eskiden bir yere varamadık. Şuan ileriye doğru bir atılım yapacağınızı düşünüyorsanız buyrun.

Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Börü Budun Eri

• Türkçü-Turancı
Sn.Hun Türk,

Konuyu açan kişi olarak konunun silinmesini istiyorum.Otağımız için dışardan bakanlarda antipati uyandıracaktır.Açtığıma pişman etti Türkistan Ordusu.

Esenlikle.

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
Her Müslüman olmayan veya ateist olan komünizme mi yakın oluyor? Solcu mu olmak zorunda? Veya enternasyonalizm sadece komünizmde mi var?

Bunları demen bile bilgisizliğinin nişanesi. Sen kendini dincilik batağına kaptırmış birisin bu kadar basit.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Din, sömürü, dinci, of offf..
Başlıktaki ilk iletimdeki iddialarımda haklıyım. Sen dini Marksist gözlüklerle yorumluyorsun.
Senin için inancın öncelik; oda seni rahat bırakmıyor. "Bozkır yasası" derken, ahlaktan veya töreden çok, sanki daha çok orman yasasından bahsediyorsun gibisin.

Gözlerimin arkasına ne zaman geçtinde benim gözlerimle bakıyor,görüyor ve düşünüyorsun?Söylediklerin kendi sözlerin olsun.Benimkileri inançlarına ters diye reddedip çamur atma.Sanada bulaşır.

Türkistan ordusu;kimsenin inançları kaşıdığı yok.Ama sen,daha doğru dürüst tartışıp taraftarlığını yaptığın malumda elle tutulur,gözle görülür tek bir örnekleme yapamadığın,kopuk mantık zincirinde sağlam bir halka seçemediğin için,kendi kendine hakkımızda yakıştırmalar yapıyorsun.Bir kere,ateist değilim.DEİST im.Bu bir.İkincisi,ateistten Türkçü olmaz,Soyu Mete Han dan gelse bile Türk sayılmaz gibi ipe sapa gelmez bir düşünce bile,senin ne kadar acizleştiğini gösterir.Türk tarihinin,islam tarihinden ve hatta dinler tarihinden bile eski olduğu gerçeği senin gibi dünyaya karınca gözü ile bakan birisi için sanırım hiçbirşey ifade etmiyor.Gönül isterdiki,seninle bu konuyu iki kandaş gibi tartışıp, karşılıklı olarak birbirimize fayda sağlayalım.Ama sen öylesine sığ düşünüyorsunki,marksizmden girdin,komünizmden çıktın.

Hem ben inanmıyorum.
"Buz dolabında kaktüs var, açınca göreceksin" meselesi sanmak yanlış.
Ya yoksa? Bu açıdan inanç (sendeki gibi) çılgınlıktır.
Ben inanmıyorum, inanmakta istemiyorum; ben bilmek istiyorum.
Ve ben biliyorum.
Kanıtlarım var. 1+1'in 2 olması nasıl inançsa, benimkiside öyle.
Senin durumun inanmak, benim durumum bilmek.

Komik olma Tanrı aşkına.Ortaçağ felsefesi ile şekillendirilmiş insan aklı ürünü inançlara inanmak zorunda değilim.Kimsenin benim yerime düşünmesine ihtiyaç duymadığım gibi,kimsenin düşündüğü gibi de inanmak gibi bir zaruriyetim olamaz.Ama ortaçağın sofistik menkıbeleri ile yetinip düşünce gücünü kullanmak istemeyişinin sonu;bu gün islam coğrafyasının malum durumuna düşmekten farklı değildir.Senin gibiler, uzaya çıkılacağının,maddenin yapısının,atomun,hücrenin Kur anda var olduğunu söylerler ama bu durum İslam medeniyetinden, keşifleri ve bugünün insanının kullandığı tek bir argümanı bulan  bir tek kişinin çıkmaması ile nasıl açıklanabilir?Atomu, hücreyi,klimayı, roketi,bilgisayarı dindar ve mazbut şahsiyetler keşfetti değilmi sayın Türkistan ordusu?Kısacası bence klendine başka bir saçmalama yolu bul,ve otağı provoke etmekten vazgeç.Bildiğin bir öngörün varsa yaz konuşalım, dinleyelim katılalım.Ama gülmekten.

Musevi Karay Türkleri kardeşimdir, ama solcu-ateist-vs.. Türkler, isterse Mete Han'a direkt secereleri olsun, kardeşim olamazlar.
Kesinlikle normal değilsin.Dilinin altındaki baklayı çıkarman çok uzun sürmedi.Biz kandaşlarımızı dini inançlarına göre değil,soylarına göre belirliyor ve benimsiyoruz.Hata beş vakit namazını kılan orucunu tutan kandaşlarımızla bu tip konuları aramızda tartışıyoruz.Kimse de kimseye gücenmiyor.Çünkü,göz teması ve vücut dili sözkonusu olduğu için,herkes omuz omuza yürüdüğü ve Türk lüğü,Türkçülüğü ortak payda kabul ettiği için en ufak kırgınlık bile yaşanmıyor.Sadece sen çıktın kur a dan.Ama herhalikarda, biz her Türk soyluya  saygı ve sevgimizden ödün vermeyiz.KALLEŞLİĞİNİ GÖRMEDİĞİMİZ SÜRECE.Sen sen ol,donanımlı olmadığın konularda tartışırken,saygı ve adab ı muaşeret ten ödün verme.Yoksa alacağın cevaplar daha yıkıcı olur.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Her Müslüman olmayan veya ateist olan komünizme mi yakın oluyor? Solcu mu olmak zorunda? Veya enternasyonalizm sadece komünizmde mi var?

Bunları demen bile bilgisizliğinin nişanesi. Sen kendini dincilik batağına kaptırmış birisin bu kadar basit.

Konu silinmemeli.Düşüncelerin konuşulmadığı,tartışılmadı yer fikir meydanı olamaz.Bu ve benzeri konuları konuşmazsak,Atalarımızın fikir ve öngörülerinin üzerine tek bir tuğla koyamayız.Saygı ve sevgi çerçevesinde her konuyu konuşuruz..
                                                                                                                  TTK!