Gönderen Konu: İslamcı sitelerden Sözcü Gazetesine büyük tehdit  (Okunma sayısı 34463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Börü Budun Eri

• Türkçü-Turancı
Sözcü Gazetesi "Tokmak" adlı imzasız başyazısında "Cennet Genelev mi?" başlığıyla bir yazı yayınladı. Aslında "cennet" kavramına sahip çıkan ve Ömer hayyam'ın yüz yıllar önce dile getirdiği sorunun izini süren bu yazı islamcı internet sitelerinde saldırgan bir kışkırtmayla, "Alçaklığın Sözcü'sünden İslam'a hakaret!", "Sözcü Gazetesi'nden İslam'a Büyük Hakaret!", "Özür dileyin alçaklar! Cennete genelev dediler!", "Sözcü İslam'ın kutsal değerine küfretti!", "Alçaklığın Sözcü'sünden İslam'a hakaret!" gibi tehdit kokan başlıklarla verildi.

İşte "Tokmlak"taki o yazı:

Aşağıdaki derin(!) bilgiler, AKP'li Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın, imam ve hatip olan babası Ali Rıza Demircan'ın "İslama Göre Cinsel Hayat" adlı kitabından alınmıştır:

Cennette bekar kişi kalmayacaktır.

Cennetliklerin en alt derecesine günde 72 kadın verilecektir. Tam mümin ise günde 100 bakire ile cinsi münasebette bulunacaktır. Cennette kadınlar cinsi münasebette bulunduktan sonra yine bakire olacaklardır.

Cennette erkeğe 100 erkek kuvveti verilecektir.

Cennete girenler 33 yaşına döndürülecektir.

Cennettelik erkekler, cennette vücutları kılsız, yüzleri sakalsız, gözleri sürmeli olarak gireceklerdir.

Cennete giden kadın, dünyada din uğruna şehit olan erkeklere verilecek, fakat kadın orada beş erkek isteyemeyecek, sadece bir erkek isteyecek ama o adamın beş erkek gücü olacak, ona her türlü zevki tattıracak.

Cennete giden erkeklerin cinsel uzuvları eğilmez, hep dik kalır.

Erkek, hem karısıyla, hem de hurileriyle sabahtan akşama kadar sürekli cima (seks) yapabilecek.'

Ali Rıza Demircan adlı imam ve hatibin (!) bu ilmi (!) açıklamalarına göre cennet son derece iyi organize olmuş modern bir genelev.

Ali Rıza Demircan gibi din hocaları, dini işte böyle berbat ediyor ama ne yazık ki, insanlarımız da garip bir şekilde bunların peşinden gidiyor."

*

İslamcılar Ali Rıza Demircan'a, "Bu yazdıkların doğru mudur?" diye sorup bu küfür niyetine sözleri sorgulayacak yerde, bunu sorgulayan Sözcü'ye sataşmaları İslamcı denen kişilerin nasıl bir düşünce silsilesine ve ruh dünyasına sahip olduklarını da gösteriyor.

Ömer Hayyam 800 yıl önce şöyle başlayan bir şiir yazmıştı:

"Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun

Cennet-i ala meyhane midir?

Her mümin'e iki huri diyorsun

Cennet-i ala kerhane midir?

Alıntıdır

Esenlikle.

Çevrimdışı TARDU KAĞAN

• Türkçü-Turancı
Embesil herif sanki cennete gitmiş, yaşamış dönmüş.Hadis kitaplarında yazan her saçmalığa inandıkları ve uygulamaya koydukları için ,bu gün tüm müslümanlar ,dünyanın gözünde terörist.Dikkat edin hiçbir programda islamın erkeğe 4 kadın hakkı tanıdığı konusu tartışılmaz...Neden?

Çevrimdışı Türkistan Ordusu

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Embesil herif sanki cennete gitmiş, yaşamış dönmüş.Hadis kitaplarında yazan her saçmalığa inandıkları ve uygulamaya koydukları için ,bu gün tüm müslümanlar ,dünyanın gözünde terörist.Dikkat edin hiçbir programda islamın erkeğe 4 kadın hakkı tanıdığı konusu tartışılmaz...Neden?

Adam inanıyorsa inanır. Bende kendi şahsıma, dinin söylediklerini "balık atadan türeme" efsanesine nazaran son derece gerçekçi ve mantıklı buluyorum.
Bende cennete inanıyorum, ne yani yasak mı?
Burası Stalinist Rusya'mı?
Milleti maddi olarak, vücutlarını ortadan kaldırabilirsiniz; ama insanların ruhlarına pranga vurulamaz.

Siz daha önce deistim demiştiniz.
Ve iletilerinizi okuyunca; Türk Milliyetçisi bir tavırdan daha çok Monoteizmi eleştiren bir tavrınız var.
Geçenlerde bir üye "hayat imtihan" diye bir şiir eklemişti, ona dahi tahammül edememiştiniz.
Başka bir başlık altındada "dünyada dinler zor durumda, aşırı milliyetçiler din düşmanı oluyor" türü tuhaf bir tepkiniz vardı yine.
Sizin için Milliyetçilik bir öncelik mi gerçekten, şüphe içindeyim.
Bu tür karaktere sahip insanlar, zamanla nefretleri körelince, rahatlıkla komünist olurlar.

Sizde bu felsefi altyapı hazır. "Kürtle karşılaşınca midem bulanıyor" olgusu geçici oluyor maalesef.
Bugün Kürtten miden bulanır; yarın bu tür konularda senin gibi düşünen bir başkasını görürsün; kim bilir, yelkenler suya inebilir.

Milliyetçilik kendini anti-teist, din düşmanı olarak konumlandıran bir fikir sistemi olarak görmek yanlış. Tarihi süreçte bunu gösterir, hedeflenen ideal toplumda. Milliyetçilik ve din, çeşitli kombinasyonlarla topluma renk verir. 1930 Almanyasındada böyleydi, bugün Abd'deki Protestan KKK'de dahi öyle.

Neyse,
Hayretle iletilirinizi okumaya devam ediyor.
Turan Dursun veya Aziz Nesin'den ne zaman alıntı yapacaksınız merakla bekliyorum.
İleri! İleri! Türkistan erleri!
Senin için ölürüz Türkistan illeri...

(Türkistan Lejyonu'nun anısına atfendir).

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
Alıntı

Adam inanıyorsa inanır. Bende kendi şahsıma, dinin söylediklerini "balık atadan türeme" efsanesine nazaran son derece gerçekçi ve mantıklı buluyorum.
Bende cennete inanıyorum, ne yani yasak mı?
Burası Stalinist Rusya'mı?
Milleti maddi olarak, vücutlarını ortadan kaldırabilirsiniz; ama insanların ruhlarına pranga vurulamaz.

Siz daha önce deistim demiştiniz.
Ve iletilerinizi okuyunca; Türk Milliyetçisi bir tavırdan daha çok Monoteizmi eleştiren bir tavrınız var.
Geçenlerde bir üye "hayat imtihan" diye bir şiir eklemişti, ona dahi tahammül edememiştiniz.
Başka bir başlık altındada "dünyada dinler zor durumda, aşırı milliyetçiler din düşmanı oluyor" türü tuhaf bir tepkiniz vardı yine.
Sizin için Milliyetçilik bir öncelik mi gerçekten, şüphe içindeyim.
Bu tür karaktere sahip insanlar, zamanla nefretleri körelince, rahatlıkla komünist olurlar.

Sizde bu felsefi altyapı hazır. "Kürtle karşılaşınca midem bulanıyor" olgusu geçici oluyor maalesef.
Bugün Kürtten miden bulanır; yarın bu tür konularda senin gibi düşünen bir başkasını görürsün; kim bilir, yelkenler suya inebilir.

Milliyetçilik kendini anti-teist, din düşmanı olarak konumlandıran bir fikir sistemi olarak görmek yanlış. Tarihi süreçte bunu gösterir, hedeflenen ideal toplumda. Milliyetçilik ve din, çeşitli kombinasyonlarla topluma renk verir. 1930 Almanyasındada böyleydi, bugün Abd'deki Protestan KKK'de dahi öyle.

Neyse,
Hayretle iletilirinizi okumaya devam ediyor.
Turan Dursun veya Aziz Nesin'den ne zaman alıntı yapacaksınız merakla bekliyorum.

Görülüyor ki sen de sırf anti-komünizm için, islam için amerikancı olursun, hatta da olmuşsun. Komünizme falan da ırkı reddettiği için değil, islamı reddediyor diye karşı çıkıyorsundur.

Senin temel kabulün ne? Türkçü müsün, yoksa abdnin güdümünde sokakları tekbir nidalarıyla dolduran, çapulculuk yapan mhplilerden misin? Sana ne oluyor da amerikayı eleştiren veyahut dincilere yönelik konularda kandaşlarına atarlanıyorsun?

Türkçü değil misin sen? Türkçülüğün temeli Türk ırkçılığıdır. Ha Rusya ha Çin ha Abd hepsi aynı emperyal güçler. Türkçü biri için üçü de aynıdır. Senin yaklaşımını ümmetçi ülkücüler yapar.

Millete laf yetiştireceğine önce git aynaya bak, kendi Türkçülüğünü sorgula.

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Görülüyor ki sen de sırf anti-komünizm için, islam için amerikancı olursun, hatta da olmuşsun. Komünizme falan da ırkı reddettiği için değil, islamı reddediyor diye karşı çıkıyorsundur.

Senin temel kabulün ne? Türkçü müsün, yoksa abdnin güdümünde sokakları tekbir nidalarıyla dolduran, çapulculuk yapan mhplilerden misin? Sana ne oluyor da amerikayı eleştiren veyahut dincilere yönelik konularda kandaşlarına atarlanıyorsun?

Türkçü değil misin sen? Türkçülüğün temeli Türk ırkçılığıdır. Ha Rusya ha Çin ha Abd hepsi aynı emperyal güçler. Türkçü biri için üçü de aynıdır. Senin yaklaşımını ümmetçi ülkücüler yapar.

Ben açık sözlüyüm; bu forumdaki ilk iletimden itibarende hep öyle oldum.
Bu başlıkta, millete kendi inancını empoze etmek isteyen ben miyim, yoksa yukarıdaki arkadaş mı?
Sanki herhangi birşeye inanmak için, ondan izin almak gerekiyor gibi bir durum çıkıyor ortaya.

Türkçülük benim için bir önceliktir zirâ Türk Devletinin ve Türk Milletinin Kıyamete kadar (Gök çöküp, yer batana kadar) yaşamasını istiyorum.
Mhp'ye veya ocaklara üye değilim ancak seçimlerde Mhp'yi destekliyorum. Oy verirkende tercihim Mhp oluyor genelde.

'Dincilere yönelik konularda kardeşlerine atarlıyorsun"
demişsin.
Ben burada 'Müslüman olmayanı Türk kabul etmem' demedim. Dememde. Gagauzları vesair seviyorum.
Ancak benim neye inanacağımı, geceleri kendine kabus konusu edinen, forumları takip edip her fırsata baskı uygulamaya çalışan biriyle kardeş olabileceğimi zannetmiyorum. Böyle biri Milliyetçide olamaz.
Adam inanç temelli hareket ediyor.
Ve denklemde, benden çok Komüniste yakın.

"4 kadınla evlenme izni" konusundan dem vuruyor. Eşitlik... Böyle biri için hayattaki öncelik bellidir. Böyle bir üslup takınanlar, sokakta üç tane kıroyla karşılaşınca, "zaten bu din yüzünden siz ikinci sınıf vatandaşsınız; bu din yüzünden toplumda sosyal sınıflar var" türü söylemlerle devam ediyorlar.
Gerçek bu, ve bu iletileri okuyan herkeste bunu biliyor. Dillendirmese bile.

Gerçekçi olmak gerek.
Burada kimse çocuk kandırmıyor.

Önceki iletide söylediğim gibi; etnik milliyetçilik ve din, belirli oranlarla kombinasyon oluşturur ve topluma şekil verir.
Teori farklı olsada, pratikte bu böyledir. 1930'lardaki 'Gott mit uns' diyen nazilerden tutunda (imzamdaki apolet oradan geliyor zaten), 'white christian' diyen Abd'deki KKK'ye kadar.

Çevrimdışı Börü Budun Eri

• Türkçü-Turancı
Sn.Türkistan Ordusu,

Dünden beri iletilerine cevap yazıp yazıp siliyorum.Sırf otağda tatsızlık çıkmasın diye.Fakat bu kadarını da hazmedemem.Öncelikle sözlerine dikkat et.Bu otağda kimseye 'bu adam' diye hitap edemezsin.Hele ki Tardu Kağan'a asla.

Ayrıca dinin topluma verdiği şekil ortadadır.Mankurtlaşmış bir toplum olduk çok şükür.Bak burada bile milleti birbirine düşürebiliyor.Bu inanç meselesini kendi içinde yaşamadıkça insanlar,dünyaya yön verenler hep aynı kalacaktır.Ki artık bu din meseleleri mide bulandırıcı bir hal almaya başladı.Burada kimse din düşmanlığı yapmıyor ve yapamaz.Sadece görüş bildirmek ve eleştirmekten ibaret burada olan.Ha sen çok eşliliği kabul ediyorum,bunun kültürümüze zararı olmaz diyorsan asıl ben senin Türkçülüğünü sorgularım.Sana dokunan sanki burasıymış gibi geldi bana.

Esenlikle.

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
Alıntı

Ben açık sözlüyüm; bu forumdaki ilk iletimden itibarende hep öyle oldum.
Bu başlıkta, millete kendi inancını empoze etmek isteyen ben miyim, yoksa yukarıdaki arkadaş mı?
Sanki herhangi birşeye inanmak için, ondan izin almak gerekiyor gibi bir durum çıkıyor ortaya.

Türkçülük benim için bir önceliktir zirâ Türk Devletinin ve Türk Milletinin Kıyamete kadar (Gök çöküp, yer batana kadar) yaşamasını istiyorum.
Mhp'ye veya ocaklara üye değilim ancak seçimlerde Mhp'yi destekliyorum. Oy verirkende tercihim Mhp oluyor genelde.

'Dincilere yönelik konularda kardeşlerine atarlıyorsun"
demişsin.
Ben burada 'Müslüman olmayanı Türk kabul etmem' demedim. Dememde. Gagauzları vesair seviyorum.
Ancak benim neye inanacağımı, geceleri kendine kabus konusu edinen, forumları takip edip her fırsata baskı uygulamaya çalışan biriyle kardeş olabileceğimi zannetmiyorum. Böyle biri Milliyetçide olamaz.
Ve denklemde, benden çok Komüniste yakın.

"4 kadınla evlenme izni" konusundan dem vuruyor. Eşitlik... Böyle biri için hayattaki öncelik bellidir. Böyle bir üslup takınanlar, sokakta üç tane kıroyla karşılaşınca, "zaten bu din yüzünden siz ikinci sınıf vatandaşsınız; bu din yüzünden toplumda sosyal sınıflar var" türü söylemlerle devam ediyorlar.
Gerçek bu, ve bu iletileri okuyan herkeste bunu biliyor. Dillendirmese bile.

Gerçekçi olmak gerek.
Burada kimse çocuk kandırmıyor.

Önceki iletide söylediğim gibi; etnik milliyetçilik ve din, belirli oranlarla kombinasyon oluşturur ve topluma şekil verir.
Teori farklı olsada, pratikte bu böyledir. 1930'lardaki 'Gott mit uns' diyen nazilerden tutunda (imzamdaki apolet oradan geliyor zaten), 'white christian' diyen Abd'deki KKK'ye kadar.

Masal mı anlatıyorsun?

"Oy verirkende tercihim Mhp oluyor genelde."

Ümmet kardeşlerine oy vermeye devam et.

"Ancak benim neye inanacağımı, geceleri kendine kabus konusu edinen, forumları takip edip her fırsata baskı uygulamaya çalışan biriyle kardeş olabileceğimi zannetmiyorum. Böyle biri Milliyetçide olamaz.
Ve denklemde, benden çok Komüniste yakın."

Kim inanç temelli hareket ediyor görüyoruz. Ayrıca Komünizm ne alaka? Her Müslüman olmayan komünizme mi yakın oluyor? 

Gerçek bu, ve bu iletileri okuyan herkeste bunu biliyor. Dillendirmese bile."

Yukarıda yazdığım gibi. Irkçılığın dinle ne alakası var? Irkçılık genden gelen bir olgu, kandan gelen bir olgu. Sadece kürtlere karşı yapılmaz. Sadece kürtler için ırkçı olan adam, ırkçı değildir zaten. Müslüman olsun, gayrimüslim olsun hiç fark etmez. Kandaşını bunla itham etmen ayrı bir terbiyesizlik. Şu yazının yorumunu itham ettiğin kandaşım yapmıştır zaten.

Otağdaki yazıların belli. Ne zaman konusu açılsa amerikancılık oynuyorsun, hemen abdyi savunuyorsun. Sana ne amerikadan? Neden sana bu kadar batıyor?

• Türkçü-Turancı
Biraz dünyayı bilen, okumuş biri bilir. Onun için laf bükmeye gerek yok diyorum. Burada çocuk yok.
Her iletide kendi inancını öne çıkaran birinden bahsediyoruz.
Millet böyle baltalanır. Ve böyle biri için, bu meselelerdeki inanç herşeyden önce gelir.
Bu gün gibi açık.
Abiden izin alalım o zaman inanmak için.

Amerikancılık? Ben daha önce açık açık söyledim; avrasya'da ruslara karşı, asya-pasifik'te çin'e karşı abd'yi destekliyorum.

Mhp'ye oy vermeme içerlemişsiniz.
Siz söyleyin, kime oy veriyorsunuz? Chp'mi, Akp'mi? :)

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
Biraz dünyayı bilen, okumuş biri bilir. Onun için laf bükmeye gerek yok diyorum. Burada çocuk yok.
Her iletide kendi inancını öne çıkaran birinden bahsediyoruz.
Millet böyle baltalanır. Ve böyle biri için, bu meselelerdeki inanç herşeyden önce gelir.
Bu gün gibi açık.
Abiden izin alalım o zaman inanmak için.

Amerikancılık? Ben daha önce açık açık söyledim; avrasya'da ruslara karşı, asya-pasifik'te çin'e karşı abd'yi destekliyorum.

Mhp'ye oy vermeme içerlemişsiniz.
Siz söyleyin, kime oy veriyorsunuz? Chp'mi, Akp'mi? :)

Tipik ülkücü kafa yapısı. Sırf kızıllar için gider amerikayı destekler, amerikancı olur. Abdnin yaptıkları ortada. Türkiyede bir sürü amerikan üssü var, daha kürt yuvası olan kandile giremiyoruz. Ekonomimizi baltaladılar. Sen halen ölmüş gitmiş komünizm için onları destekliyorsun. Türkçü biri ne abdye karşı rusyayı, ne de rusyaya karşı abdyi destekler. Türkçülük bir bütündür. Türkçülük ne anti amerikancılıktan ne de anti rusçuluktan, anti komünizmden ibaret değildir.

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Tipik ülkücü kafa yapısı. Sırf kızıllar için gider amerikayı destekler, amerikancı olur. Abdnin yaptıkları ortada. Türkiyede bir sürü amerikan üssü var, daha kürt yuvası olan kandile giremiyoruz. Ekonomimizi baltaladılar. Sen halen ölmüş gitmiş komünizm için onları destekliyorsun. Türkçü biri ne abdye karşı rusyayı, ne de rusyaya karşı abdyi destekler. Türkçülük bir bütündür. Türkçülük ne anti amerikancılıktan ne de anti rusçuluktan, anti komünizmden ibaret değildir.

Ben bütün sorularınıza açık açık cevap verdim. Sıra sizde.
Mhp'ye oy vermiş olmama içerlediniz: sizin tercihiniz nedir?
Asya-Pasifik'te abd'yi çin'e tercih ediyorum... acaba siz çin'i mi destekliyorsunuz... Uygurları ezen çin'i?
Veya Tatar illerini işgal altında tutan rusları mı destekliyorsunuz?