Gönderen Konu: kürtçe yayın başlıyor  (Okunma sayısı 7141 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baybars

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
kürtçe yayın başlıyor
« : 17 Mart 2006 »
Kürtçe yayın yapacak olan Gün TV, Söz TV ve Medya FM yöneticileri, bugün Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda (RTÜK), yayınlarla ilgili taahhütname imzaladılar.

RTÜK, Türk vatandaşlarının günlük yaşamlarında geleneksel olarak kullandıkları farklı dil ve lehçelerde yayın yapmak üzere başvuran Söz TV (Diyarbakır), Gün TV (Diyarbakır) ve Medya FM'e (Şanlıurfa) yönetmelik kapsamında gerekli izni verdi.

Her 3 yayın kuruluşu da Kırmançi lehçesinde yayın yapacaklar. Yayınlar, 23 Mart Perşembe günü başlayacak. İlk yayını 16.30-17.00 saatleri arasında ''Örf ve Adetlerimiz'' adlı program ile Söz TV gerçekleştirecek. Aynı gün, Medya FM saat 19.00'da beş dakika süreyle Kırmançi lehçesinde haber yayınlayacak, 21.00-21.30 saatleri arasında müzik yayını yapacak. Gün TV ise 21.00-21.45 saatleri arasında Kırmançi lehçesinde ''Kültür Beşiği'' adlı programı yayınlayacak.

BUGÜNLERİ GÖRECEĞİME ÖLSEYDİM DAHA İYİYDİ..................

Çevrimdışı AtillaKaan

• Üyeliği İptal Edilmiş
  • Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2006 »
Bizim Vatan, adamlari zamandi türklestirir iken, simdi de adamlarin milli duygusallarini daha da fazla uyandiriyor. Böyle devam ederse mutlak bir savas cikacak, ama teröristlere karsi degil, tüm kürdolara karsi. Hepsi ayaklanacak bunlarin.

kerim

• Ziyaretçi
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2006 »
bu kurtlerde cok  fazla oldu simdide yayin yapilacak   bir olkede iki dil eee  sonra  da  iki bayrak    ondan sonra iki devlet olur bir ulke icin de bu gun ku  devletin basin dakiler atamizin  yaptigini yap madilar  eger  boyle  olmasi gerekiyorsa  ata turk bastan yola koymustu bunlari  yakin bu devlet kuracagiz diyecek ler  cok fazla degil 5 saene sonra en  fazla sonra turkleri  guc suz gorecekler  sonra  ermeni dogudan  yunan da batidan  saldiracak   sonra bide icten kutrler saldirilarsa olzaman halimiz nice olur  ictende kan kaybeder sek turkun turk ten baska dostu yok tur bu lafi kim soylemise  cok guzel soylemis  eger bu ulke sonun boyle bir hale gelirse  bu ulkenin basinda olan sayin  bakan larimiz neyapacak lar acaba  zaten ulkeyi  batirip kaciyorlar  bunlarda bunu yaparlar bizler atilla nin evlatlariyiz  oguz larin evlatlariyiz  bize  bun lar islemez  cezasini cekecekler

Çevrimdışı alperhan

• Türkçü-Turancı
  • **
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2006 »
ESEF VE ÖFKEYLE GELISMELERI IZLIYORUM EVET BENDE DIYORUM BUGÜNLERI GÖRECEGIME ÖLSEYDIM..IRKDASLARIM NE YAZIKKI DOGUDA VE HATTA HERYERDE INSIYATIF BU KÖPEKLERIN ELINE GECMISTIR..DEVLETIN BASIRETSIZLIGI VE DISARDAN ALDIKLARI DESTEKLE BU KÖPEKLER TÜRKIYENIN IC VE DIS SIYASETINE DEVLET ISLERINE MÜDAHALE EDER DURUMA GELMISLERDIR..HIC KENDIMIZI AVUTMAYALIM DEMOKRASI FILAN HIKAYE..SUNU BILELIM; KÜRDÜM DIYEN HERKEZ POTANSIYEL ppk LIDIR.BUNLRIN NIYETI BAGIMSIZ KÜRDISTANDIR..BENI CILDIRTAN DEVLETIN BÜTÜN KURUMLARIYLA BITAP DURUMUDUR ÜLKE VE REJIM ARTIK EN TEMEL ILKELERINI SAVUNAMAZ HALE GETIRILDI..EVET BUNUN SONU SAVASTIR..TÜRKÜN ATESLE IMTIHANI YAKINDIR..AMA BUNA NEKADAR HAZIRIZ IRKDASLARIM..CIDDI BIR YAPILANMANIN ZAMANI [email protected]

KARTALBALKAN

• Ziyaretçi
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2006 »
EVET ARKADAŞLAR HEPİNİZ GÖRÜYORSUNUZ ÇOK ULUSLU ÜLKELERDE DEMOKRASİ O ÜLKENİN SONUNU GETİRİYOR.BAKIN 2. MEŞRUTİYETİN ARDINDA OSMANLI YIKILMIŞTI.O ZAMAN TÜRKLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ MEŞRUTİYETİ DESTEKLİ VE BUNUN İÇİN MÜCADELE VERDİ.FAKAT AÇILAN MECLİSE TÜRKTEN ÇOK TÜRK OLMAYAN GİRMİŞ VEDE İMPARATORLUĞUN ÇÖKÜŞÜNDE BÜYÜK ROL OYNAMIŞLARDI.YANİ DEMEM OKİ ŞUAN TÜRKİYE DEMOKRASİYİ TAŞIYAMAZ.FAKAT NÜFUSUMUZ NE ZAMAN %100 TÜRKLERDEN OLUŞUR HALE GELİR İŞTE O ZAMAN DEMOKRASİ TÜRK IRKINA BÜYÜK FAYDALAR SAĞLAR. YARIN BAŞKA MİLLETLERDE BU YOLA BAŞVURACAK VE VİLKAYETLERE AYRILMALAR BAŞLAYACAKTIR.BU GİDİŞE ANCAK FAŞİZM DUR DİYEBİLİR.HEPİNİZİN GERÇEKLERİ KAVRAMASINI İSTİYORUM.UNUTMAYIN DEVLETLERİN DUYGULARI OLMAZ BUGÜN SİZE KATLİAM GİBİ GELEBİLECEK OLAN OLAYLAR ASLINDA TÜRK IRKINI YOK OLMAKTAN KURTARACAK VE DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN ÜLKELERİNDEN BİRİ YAPACAKTIR.

Çevrimdışı KayraKagan

• Türkçü-Turancı
  • **
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2006 »
Yok yok Gardaşlarım şimdi ölme zamanı değil eskisinden daha cok güçlü ve ayakta olmalıyız bizi yöneten şerefsizler yüzünden bu günleri de gördük onun bunun cocukları p... kuruları asıl bölücüler içimizde onları temizlemeden kürtleri yok etmek neye yarar
Canımızdır, kanımızdır her şeyimiz bu vatan
Bastığın yerleri tanı altında Türk'tür yatan
VUR BOZKURDUM...

kerim

• Ziyaretçi
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2006 »
evet evet   oyle yap maliyiz yav  su turk cu bir parti iktidara gelmesmi yav   avrupa avrupa diye olecegiz yav yakinda avrupa  bizi soyuk don gom lek birakacak  ne boyle kibrista el den gidiyor   giiti   yakin da turkiyede gitde bilir  evet bu  bizi yonetten seref sizleri temiz lemek lazim

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #7 : 20 Mart 2006 »
KARDEŞLERİM KINLARDAN SIYRILMA ZAMANINA AZ KALDI BİLEYİN KİNİNİZİ
BİLEYİN AKLINIZI,BİR DAHA BU HALLERE TORUNLARIMIZ DÜŞMESİN DİYE
O KUTLU ZAFER GÜNÜNE BİLENİN
ASLINDA BU BİZİM İÇİN BİR KURTULUŞ
TANRININ BİR LÜTFU OLARAK BAKIN
NEDEN Mİ?
SÖZDE KÜRDİSTANIN LİDERLERİ IRAKTAN NE DEDİ,
HATIRLAYIN! 3 KASIM SEÇİMLERİ SONRASI EDİLMİŞ BİR LAF
SİZİN MECLİSİNİZDE BENİM 175 TANE VEKİLİM VAR DİYENLERİ VE MECLİSTEKİ 2 PARTİDENDE SEN KİMSİN LEN DİYEMEYENLERİ
BUNU YALANLAYAMAYANLARI UNUTMAYIN
BUNLARDAN VE BUNLARIN KÖPEKLERİNDEN KURTULMA ZAMANINI İYİ HAZIRLANIN BEN Mİ
 ZATEN HAZIRIM DA ZAMANI BEKLEMEK BENİ ÖLDÜRÜYOR SABRET MESİNİ BEKLEMEYİ BİR TÜRLÜ ÖĞRENEMEDİM GİTTİ..
UYUDUKÇA UYUMAZ DÜŞMAN
SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ
NEDE GÜZEL DEMİŞ ATALARIMIZ..
AHLAR DA ÇEKSEK VAHLARDA,PAYE BULUNMAZ
SONU GÖREMEYENİ
YAŞAMAK OLAMAZ
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2006 »
bu izini veren tum yoneticiler SİZLERE HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ!
BU DUNYA VE AHRETTE İKİ ELİMİZ YAKANIZDADIR!
ALLAH TOPUNUZUN VE TUM KÜRT PİÇLERİNİN BELASINI VERSİN!
AMA UNUTMAYIN GUN GELİR BU MİLLET SİZİ BASUSTUNDE TUTMAYI BİLDİĞİ GİBİ İNDİRMESİNİDE BİLİR!
HESAP GUNU YAKLAŞIYOR!
UMARIM ELİMİZE DUSMEZSİNİZ!
HEPİNİZ HAKLISINIZ KARDESLERİM;
BUGUNLERİ GORECEGİMİZE ÖLSEYDİK DAHA İYİYDİ!

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...

aksakal04

• Ziyaretçi
kürtçe yayın başlıyor
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2006 »
heyecan elbette bir dava adamında bulunması gereken bir özelliktir. ama bilmeliyiz ki akılla birleşmeyen heyecan fayda yerine zarar getirir.  ittihatçıları hatırlayın. onlarda heyecanlıydı ama uzağı göremedikleri için kendilerini de ülkeyi de mahvettiler. şimdi her zamankinden daha çok aklı selim lazım bize. ölen değil yaşayan Türk'e ihtiyacımız var. yaşayan ve türklüğü yaşatan Türk'e