Gönderen Konu: Popülerizm Uğruna Türkçüyüm Diyen İnsanlar  (Okunma sayısı 6899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Başbuğ Türk Han

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 8
TÜRKÇÜLÜK davası güddüğünü zanneden saygıdan, ülküden, Atsız'dan, Mustafa Kemal Başbuğ'dan, Turan kavramından, ırk ve tarih bilincinden yoksun kibir yuvaları oluşmaya başlamış durumda... Türkçülüğü sadece ben TÜRKÜM diye böbürlenmek zanneden bunun devamı olan TURAN ve ırkın korunması kavramlarından bir haber olan, hümanizm denilen vasat eşitlilik düşüncesini savunan fakat bunlara rağmen TÜRKÇÜYÜM diyen insanlar görmek gerçekten kötü... TÜRKÇÜLÜK sadece Türk Irkçısı demek değildir neden ırkçı olduğunu tartmaktır. Başka bir ırkı sevmeme nedenlerini bilmektir. Ya o kürt ben sevmiyorum değilde dağdaki örgütü besleyen, birinci acun harbi sonrası TÜRK evlerini işaretleyip ermenilere yem eden, biz Kurtuluş Mücadelesi verirken ülkeyi bölmeye çalışan, asker, polis ve sivil öldüren bunlar olduğu için sevmiyorum demek önemli. Arap sevmiyorum dediğinde Talkan'dan bahsetmek, TÜRK'ün katli vaciptir diyen Muaviyeden bahsetmek önemli. Ermeni sevmiyorum derken Hocalı'dan bahsetmek, Türk köylerini yaktıkları zamanlardan bahsetmek önemli. Irkçılık bir sebebe oturtulmalıdır, her TÜRKÇÜYÜM ve ırkçıyım diyenin en azından sebepleri olmalıdır ve bu sebeplerin en basiretlisi "TÜRK IRKINI KORUMAK, HAKETTİĞİ DEĞERİ VERMEK VE YÜCELTMEK" olmak zorunda. TÜRKÇÜ'lük davası güdüyorsan çıkış kaynaklarını bilmek, bu ülkeyi kuran düşüncenin o olduğunu benimsemek, en azından Gökbilge Nihal Atsız Ata'yı okumak zorundasın... Yoksa o davanın bir değeri kalmaz, kuru kalabalık olarak bakarsın. TÜRKMEN'ler katlediliyor derken klavyeden kalkmayıp sadece izlersen o TÜRKÇÜLÜK değil showenizm olur... Kendi ırkın için çabalamak kutlu TURAN ülküsünün önünü açacak en büyük yardımdır. Turan deyip o Azeri, o Kırgız, o Özbek dersen bu senin en büyük cahiliyetin ve geri kalmışlığındır... Gazze diye zırlarsan, Somali diye ölüp bitersen ve bunlar olurken senin ırkını sefil Çin ve komunist Rusya katlederse bu senin ırkçılığını değil şeref yoksunluğunu gösterir. Tanrı Türkü Korusun, Türk Irkı Kutlu Olsun...
TÜRK ve TÜRKÇÜLÜK aleyhinde bulunanları ezeceğiz...

Çevrimdışı TÜRK-KAN

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 2182
 • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
Ynt: Popülerizm Uğruna Türkçüyüm Diyen İnsanlar
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2015 »
ATSIZ ATA; bir yazısında Solculuğun gelip geçici bir moda olduğuu ve bu yüzden zaman zaman toplumdaki bazı unsurlar tarafından beimsenerek yayıldığıı bildirmişti.

Türkçülüğün günden güne yaygınlık kazanması, elbetteki belli yığınların ona yaklaşmasınıda beraberinde getirmektedir. Ancak bu yönelim, özellikle sosyal medya kanalıyla yoğun tahribatlara sebeb olmaya başlamıştır.

Türkçülüğün tam manasıyla topluma anlatılmasını ve onu benimsetmenin farklı yollarını arayarak uygulamaktan başka çare gözükmemektedir.

 
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı alkanaga

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 68
Ynt: Popülerizm Uğruna Türkçüyüm Diyen İnsanlar
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2015 »
Türkçülük bir gönül bağıdır, ortak kültür, ortak dil ve felsefedir. Türkler, tarihlerinin hiç bir döneminde sadece tek bir yerde, belirli sınırlar içinde, ortak bir buyruk altında olmamışlardır. Kurdukları imparatorluklar ile kendilerinden bile daha kalabalık topluluklara hükmetmişler, gittikleri yörelere ayak uydurmuşlar, karşılıklı kültür ve inanç etkileşimlerinde bulunmuşlardır. Özellikle Anadolu ve ortadoğu coğrafyasında ise Tükler- Müslümanlık ile bağdaştırılmış, araplaştırılmaya çalışılmıştır. Böylelikle Türk örfü ve dili de yıpratılmıştır. Türk dilini bir çok arapça ve Farsça kelimeler istila etmiştir. Son Osmanlı Şeyhüslamı Mustafa Sabri de Türkleri Araplaştıramadığına yanmaktadır. Böylece ortada O na göre bir sorun kalmayacaktır.
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Çevrimdışı Irkçı Türk

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 2
Ynt: Popülerizm Uğruna Türkçüyüm Diyen İnsanlar
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2015 »
Bu akım yüzünden Türkçülüğü sadece k*rtlere düşmanlık için kullanıp diğer etniklere karşı ırkçı olmayan sözde Türkçüler var bir de. Irkçı olmayan Türkçü olamaz. Tengri Türk'ü korusun.

Çevrimdışı MehmetHan

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 1
Ynt: Popülerizm Uğruna Türkçüyüm Diyen İnsanlar
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2016 »
Çok haklısın andam. Türkçülük gibi kutsal bir davayı sıradan bir üstünlük olarak görüp de çevrede Türkçüyüm diye gezinen o kadar yarım akıllı var ki... Sorsan Türk kelimesinin kökenini bilemezler, çıkarları için Türkçüyüm diye gezinip dururlar.

Bir de takım elbise giyip, eline tesbih alıp, Hilal sancak altında fotoğraf çekinen gösteriş meraklısı arkadaşlar da bulunuyor. İşte bu tip cahilleri engellemenin yolu davamızı siyasi, sosyal ve kültürel olarak yaşatmak, ilerletmektir. Bu da biz Bozkurtlara düşüyor.

Çevrimdışı Sencer Atmaca

 • Türkçü-Turancı
 • ***
 • İleti: 102
Ynt: Popülerizm Uğruna Türkçüyüm Diyen İnsanlar
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2016 »
Başbuğ Türk Han kandaşım.Kalemin keskin olsun.

Tengri Biz Menen.
Bütün yazılarımın, fikirlerimin ve yaptıklarımın sorumluluğunu üzerime almaktan bir an bile çekinmem.. Fikir ve kanaatlerimde samimiyim.. Olayların pundunu bularak yaşamadım.. Esen rüzgara göre dönmedim... Yalnızlıktan korkmadım..Namert köprüsünden geçmemek için selde boğulmayı tercih ettim..