Anket

MHP Türkçü bir parti midir?

Evet
30 (52.6%)
Hayır
27 (47.4%)

Toplam Oy Verenler: 31

Oylama kapandı: 23 Ocak 2006

Gönderen Konu: MHP gerçeği  (Okunma sayısı 38501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dengizik Borçu

• Türkçü-Turancı
  • **
MHP gerçeği
« Yanıtla #30 : 05 Şubat 2006 »
GERÇEK TÜRK MİLLİYETÇİLERİ HER ZAMAN PARTİNİN VE BAŞKANIN YANINDA OLANLAR DEĞİL HER ZAMAN MİLLETİN YANINDA OLANLARDIR. PARTİNİZ BUGÜN KÜRTLERİ BİZİMLE KARDEŞ İLAN EDERKEN, ÜMMETÇİLİĞE KAYARKEN BU YAZDIKLARINIZA ANLAM VEREMİYORUM. BİZLER TÜRKÇÜYÜZ SENTEZCİ DEĞİL.
Büyük Hun Kağanı İdil'in (Attila) oğlu...

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Re: ayıp yaaaa
« Yanıtla #31 : 05 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: bahadir716
bana bak arkadaşım sen her kimsen belli ki milliyeçiliin ne olduunu bilmiosun
Türk milletini avrupa birliği die kendinden geçip vatanını ve milletini 2. plana attıı bu dönemde Türk halkındaki milliyetçi duyguyu uyandıracak daimi ve tek parti MHP;tek siyaset adamıda( şu an için )Devlet Bahçelidir
Ve şu konuda hiç şüphen olmasın ki gerçek Türk milliyetçileri her zaman partisinin ve genel başkanın arkasındadır ve her ikisinede olan güveni sonsuzdur

Asıl sen kimsin? Kimliğin ne?? Otağın yapısını anlayamacak kadar sorunlumusun??

Mesajı silmiyorum..Örnek olsun sitede.. Açıklamaya gerek yok sanırım. Otağ girişi iptal..
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

KURTSOYLU

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #32 : 08 Şubat 2006 »
ben "Albay " arkadaşı anlamakta güçlük çekiyorum.Bazı insanların Türkçüleri birbirine düşürmek maksadıyla sitede olduklarını rahatlıkla anlayabiliyorum.Size bir hikaye anlatayım, TAHAMMÜLÜNÜZE SIĞINARAK.
   Kurt yavrularına sürüden nasıl koyun avlanacağını öğretirken yavrulardan biri çobanı işaret eder:-herhalde düşmanımız şu iki ayaklı.
 - onu ciddiye almayın, der baba kurt.
 -şu bize benzeyen dört ayaklı kim?der yavru,çoban köpeğini göstererek
 -Asıl dikkat edilmesi gereken o.Bize benzer ama asla bizden değildir.
  Burdan çıkacak sonuç sanırım asıl bize benzeyenlerden çekinmemiz gerektiğidir.Ben hem MHP'liyim aynı zamanda MHP içinde Türkçülük yapıyorum.Türk'ün çıkarları için savaşıyorum diye bana ( defol)diyecek MHP'li daha anasından doğmadı.Sonuç olarak; siz Türkçülerin mhp siz olmayacaklarının farkında bile değilsiniz.Ya da bu ayrımı özellikle yapıyorsunuz.Eğer Türkçülüğü inançlardan yoksun kuru bir hareket olarak görmek istiyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Saygılarımla...

Çevrimdışı Dengizik Borçu

• Türkçü-Turancı
  • **
MHP gerçeği
« Yanıtla #33 : 08 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: KURTSOYLU
ben "Albay " arkadaşı anlamakta güçlük çekiyorum.Bazı insanların Türkçüleri birbirine düşürmek maksadıyla sitede olduklarını rahatlıkla anlayabiliyorum.Size bir hikaye anlatayım, TAHAMMÜLÜNÜZE SIĞINARAK.
   Kurt yavrularına sürüden nasıl koyun avlanacağını öğretirken yavrulardan biri çobanı işaret eder:-herhalde düşmanımız şu iki ayaklı.
 - onu ciddiye almayın, der baba kurt.
 -şu bize benzeyen dört ayaklı kim?der yavru,çoban köpeğini göstererek
 -Asıl dikkat edilmesi gereken o.Bize benzer ama asla bizden değildir.
  Burdan çıkacak sonuç sanırım asıl bize benzeyenlerden çekinmemiz gerektiğidir.Ben hem MHP'liyim aynı zamanda MHP içinde Türkçülük yapıyorum.Türk'ün çıkarları için savaşıyorum diye bana ( defol)diyecek MHP'li daha anasından doğmadı.Sonuç olarak; siz Türkçülerin mhp siz olmayacaklarının farkında bile değilsiniz.Ya da bu ayrımı özellikle yapıyorsunuz.Eğer Türkçülüğü inançlardan yoksun kuru bir hareket olarak görmek istiyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Saygılarımla...

Bu yazıya sadece gülüyorum. Mhp su mu, aş mı ki onsuz olmasın. Bu arada hikayeyi de ben tam ters açıdan düşünüyorum... Ayrıca kim Türkçülüğü inançlardan yoksun görüyorsa bana göre Türkçü değildir. Çünkü Türkçülükte herkes istediğine inanır. Buna da hiç bir Türkçü karışmaz. Yani inançlardan yoksun değiliz, her inanca saygılıyız. Zaten inançsız Türk olamaz...
Büyük Hun Kağanı İdil'in (Attila) oğlu...

KURTSOYLU

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #34 : 09 Şubat 2006 »
Albay'a provakatörsün demedim.Sadece şunu belirtmek istiyorum.Eğer "Türkçüler" bir siyasi organizasyon içinde olamazlarsa savaşımızın sahasını belirtin ki bileyim.Ş u anda ( benim bile tam olarak Türkçü bir partidir diyemediğim ancak) Türk Milliyetçiliğini savunan tek siyasi organizasyon MHP'dir.Hal böyleyken, değerli ırkdaşlarımın sanki başka konu yokmuş veya eleştirecek başka şey yokmuş gibi sürekli MHP' den duydukları rahatsızlıkları gündeme getirmeleri bana sanki bilinçli yapılıyor gibi geliyor.Ben sizin bir ırkdaşınızım.genlerimde katışıksız "TÜRK KANI" dolaşıyor.En büyük iftiharım da budur.Bu size yetmiyorsa "turan" dan nasıl bahsedebileceksiniz.Diğer Türk Cumhuriyetlerinde yarı yarıya asimile olmuş, ya da karışmış olan Türk' leri nereye koyacağız.Yoksa onları da mı bu duruma düştükleri için suçlayacaksınız.
 Sözümün özü şu: Yarın  bir Türkçü nün burnu kanasa yardımına koşacak olanların CHP'liler olacağını mı sanıyorsunuz? Zaten bu Türkçü- ülkücü ayrımınıda anlamıyorum.Türkçü olmayan birinin nasıl ülkücü olacağını da biri bana anlatsın lütfen.Türk milletlerine yapılan saldırılara ya birlikte cevap vereceğiz ve sırt sırta savaşacağız, ya da sanal alemde kürşatçılık oynayacağız.tercih bizim. her ırkdaşımız birbirine biraz tahammüllü olmak zorundadır. Yoksa bu savaş başlamadan biter. mevcut durumda "Türkçü" bir parti kuracak yiğitlere ilk yoldaş ben olacağım, bunu bilesiniz.Fakat şu anda MHP' deki herkesi aynı kefeye koymak bu savaşa vurulacak darbelerden biri olacaktır.Böylece bu sohbetin de bitirilmesi taraftarıyım. Tanrı Türk'ü korusun! ve asıl bundan sonra korusun! Çünkü bu savaş çetin geçecek.Tanrı adına yemin ediyorum ben bu savaşta Kürşad'ım ve Oğuzhan'ımla safların en önünde olacağım.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
MHP gerçeği
« Yanıtla #35 : 09 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: KURTSOYLU
Albay'a provakatörsün demedim.Sadece şunu belirtmek istiyorum.Eğer "Türkçüler" bir siyasi organizasyon içinde olamazlarsa savaşımızın sahasını belirtin ki bileyim.Ş u anda ( benim bile tam olarak Türkçü bir partidir diyemediğim ancak) Türk Milliyetçiliğini savunan tek siyasi organizasyon MHP'dir.Hal böyleyken, değerli ırkdaşlarımın sanki başka konu yokmuş veya eleştirecek başka şey yokmuş gibi sürekli MHP' den duydukları rahatsızlıkları gündeme getirmeleri bana sanki bilinçli yapılıyor gibi geliyor.Ben sizin bir ırkdaşınızım.genlerimde katışıksız "TÜRK KANI" dolaşıyor.En büyük iftiharım da budur.Bu size yetmiyorsa "turan" dan nasıl bahsedebileceksiniz.Diğer Türk Cumhuriyetlerinde yarı yarıya asimile olmuş, ya da karışmış olan Türk' leri nereye koyacağız.Yoksa onları da mı bu duruma düştükleri için suçlayacaksınız.
 Sözümün özü şu: Yarın  bir Türkçü nün burnu kanasa yardımına koşacak olanların CHP'liler olacağını mı sanıyorsunuz? Zaten bu Türkçü- ülkücü ayrımınıda anlamıyorum.Türkçü olmayan birinin nasıl ülkücü olacağını da biri bana anlatsın lütfen.Türk milletlerine yapılan saldırılara ya birlikte cevap vereceğiz ve sırt sırta savaşacağız, ya da sanal alemde kürşatçılık oynayacağız.tercih bizim. her ırkdaşımız birbirine biraz tahammüllü olmak zorundadır. Yoksa bu savaş başlamadan biter. mevcut durumda "Türkçü" bir parti kuracak yiğitlere ilk yoldaş ben olacağım, bunu bilesiniz.Fakat şu anda MHP' deki herkesi aynı kefeye koymak bu savaşa vurulacak darbelerden biri olacaktır.Böylece bu sohbetin de bitirilmesi taraftarıyım. Tanrı Türk'ü korusun! ve asıl bundan sonra korusun! Çünkü bu savaş çetin geçecek.Tanrı adına yemin ediyorum ben bu savaşta Kürşad'ım ve Oğuzhan'ımla safların en önünde olacağım.

Kurtsoylu,

Bende seni anlamakta güclük cekiyorum. Mhp icinde Türkcülük yaptıgını söylüyorsun, mhp icinde Türkcüluk yapmak mümkünmü? Yapıpta barınmak mümkünmü? Bana bir örnek göster, deki su adam Türkcü olup suan su kademede de, yok gösteremezsin, cünkü yok. Son birkac Türkcü abimiz partiden zorla istifa ettirildi, üstündende seneler gecti, önceki hükümetin koalisyon dönemiydi istifa ettirildiklerinde.

mhp'de ses getirin, basbas bagırın kürtlerle aynı safta olmak istemiyoruz, islamcılıgı seriata dökmeyin diye mhp'yi özüne cagırın, bende düzelecek olduguna inanayım, bugün yine mhp'deyim. Ama nafile, yok artık mhp bitti, bitiyor, bunu idrak etme zamanı simdi.

mhp'yi suan itibarı ile yine azda olsa ayakta tutan, ülkü ocaklarındaki daha mevzuları kavrayamamıs gencler.

cerkezler ülkücü safta, kürtler ülkücü safta, araplar, tarikatcılar, fettoscular hepsi var, mhp'de hersey var, vallaha hersey var, tek olmayan Türkcü'ler. Attınız yada sattınız Türkcüleri, son direnenleride zorla istifa ettirdiniz.

Vatanın durumunu hepimiz görüyoruz, milli uyanısın kıpırdadıgınıda görüyoruz, ama en iyi gördügümüz şudur ki, mhp Türk milliyetcilerini aynı safta toplayamayacak. mhp icin Türk'lerimi toplamak kolay, yoksa arap, kürt,laz cerkez ve digerlerinimi sorusunun cevabı, digerleridir.

Gram inancım olsa mhp'nin Türk milliyetcilerine ev sahipligi yapacagına, bir kac iyi adım görsem, yine düsünürüm ama nafile, mhp gittikce yolunu daha cok kaybediyor, emisyon hacmi gibi, borsa gibi düstükce düsüyor hata üstüne hata....ve en kötüsü bu hatalarda ısrar ediyor.

Ben yeni bir olusumun(partinin) dogacagına inanıyorum, sabırla sebatla bekliyorum.
TTK

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #36 : 09 Şubat 2006 »
Türkçü tüzük diyorki ;

MADDE 3- Türkçüler Derneğinin hiç bir siyasî parti ile bağlantısı yoktur. Üyeleri diledikleri siyasî partide çalışabilirler. Ancak Dernek ve Parti çalışmalarını birbirine karıştırmazlar.

Albay sen nasıl Kurtsoylu ve diğer insanları bir siyasi partiye üye olduğu için bu siteden gitmeleri konusunda ikaz ediyosun ben bunu anlamadım. Sen tek başına ne olabileceğini sanıyosun. Birlikten kuvvet doğacağını unutuyosun ve cevap veremediğin konularda bilgi paylaşımına değil insanları siteden kovma yolunu seçiyosun.

Madde 2

g - Yurttaki bütün milliyetçi davranışlara destek olmak; Türklük için faydalı her teşebbüse yardım etmek; milliyetçiliğe faydalı bir iş için özel bir dernek veya iktisadî bir kurum gerektiğinde bunlara önayak olmak.

e - Toplum içinde dayanışmanın gelişmesi, sevgi ve acıma duygularının güçlenmesi için çalışıp her Türkün acısına ortak olmak

Albay arkadaşım önce vazifemizi öğrenelim bu bizden bu bizden değil diye insanları seçmek kimsenin tekelinde değil. Tüzük bu yüzden yazılmıştır. Ve ne kadar çok sevgi ve hoşgörü ile paylaşıma gidersek bu fikrin yayılmasını sağlarız. Sevgiler...

KURTSOYLU

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #37 : 09 Şubat 2006 »
sayın albay; sorularınızın muhatabı ben olmamalıyım.O zaman bende size soruyorum:Türkçülük şuurunu Ülkü Ocakları ve MHP saflarında öğrenmiş,100/100 TÜRK ve Kanında Türk kanı dolaşıyor olmaktan büyük  övünç kaynağı olmadığını söyleyen beni kandaşlığa kabul ediyormusunuz, etmiyormusunuz?
 Ediyorsanız neyin tartışmasını yapıyoruz.Etmiyorsanız zaten bu sohbetin ne sana ne de bana faydası var.
 Bir ikinci husus ben Fikirlerimi eyleme dönüştürdüğüm için İlçe başkanlığı görevimden istifa ettirildim.Yani bölücü kürtlerle olan mücadelemden dolayı görevden alındım.Birileri ile Mhp karıştırılmamalı.Ben genel merkezdeki birilerinin haksızlığına uğradığım için Kalkıp Mhp'ye mi söveyim.Bunu yapsam bile  Mhp de Türkçülerin olduğu gerçeğini değiştiremem.Siz de değiştiremezsiniz.

• Ziyaretçi
MHP gerçeği
« Yanıtla #38 : 09 Şubat 2006 »
Kimsenin seni Türkçü Düşünceye kabul etmeme şansı yok kardeşim ancak bu siteye kabul etmezlerse bilemem site farklı Türkçülük farklı. Türkçülük kimsenin tekelinde değil albayın hiç değil . Baksana albay milleti siteden kovuyor. Site yöneticileri yazdıklarımı okusun tüzük neler söylüyor. Sevgiler saygılar...

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
MHP gerçeği
« Yanıtla #39 : 10 Şubat 2006 »
Alıntı yapılan: HuN
Kimsenin seni Türkçü Düşünceye kabul etmeme şansı yok kardeşim ancak bu siteye kabul etmezlerse bilemem site farklı Türkçülük farklı. Türkçülük kimsenin tekelinde değil albayın hiç değil . Baksana albay milleti siteden kovuyor. Site yöneticileri yazdıklarımı okusun tüzük neler söylüyor. Sevgiler saygılar...

Türkçülükle Irkçılığı ayrı kefelere koydunuz. Örnek olarakta dernek tüzüğünü gösterdiniz. Siz şimdi bir dernek açıp tüzüğünde kürdoları kovacağız bu vatan sadece özbe öz Türklere aittir diyebilirmisiniz.. Yapsanız bile içişleri bakanlığındaki müfettişler sizi hemen kara listeye alır.Dernek kurulmadan kapanır..

Atsız Ata'nın makaleleri ve Irçılığı daha iyi anlayabilmeniz için savunmasını daha çok okuyun.!!

http://www.hunturk.net/hunturk.html?name=HunTurk_Sayfalar&sec=sayfa_goster&sayfa_nu=63

Sitemizin Türkçülükle farklı olduğundan bahsettiniz,ozaman hala otağda neden duruyorsunuz..Madem farklı başka sitelere gidin..

Otağ girişiniz iptal edildi..

HunTürk.Net Irkçı Bir Sitedir...!
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !