Gönderen Konu: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!  (Okunma sayısı 328043 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hablemitoglu

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 22
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #290 : 08 Mayıs 2016 »
benim sözüm:
Alıntı
Bu tür yahudi düsmanligi yapilmasina karsiyim.  Siz dünyaya gelirken secebildinizmi ne olarak geleceginizi? 
bu sözümü anliyamamissin ve bunu yazmissin

Alıntı
Yukarda sen bu sözü yazdiginda dünyaya gelirken ne oldugunu seçebiliyor musun demistin, bunu hangi soy olarak gelmeyi seçebildin mi gibi anlasiliyordu. Halbuki simdi hangi dine ait olarak dünyaya gelmekten diye degistiriyorsun sözlerini. Demekki hangi inanç üzere geldigini seçemiyorsun yzmak istemistin ve ilk yazarken yanlis yazmissin. Kendi eksik yazmani sorgulayacagina, bizi kalayliyorsun.  :kahkaha01:

hic bir sey degistirmedim, ayni sözümün arkasindayim ama senin sorunun sözlerimin sadece yarim okuman ve anladagin bir seye kendi kendine gülmen.  Kalaylamak kelimesinin tam anlamini bilmiyordum Türk Dil Kurumuna baktim orada söyle yaziyor "Eksiklikleri, kusurlari görünüste gizlemeye çalismak"
Cümlelerimi anlayamadigin gibi birde gizlemeye calistigimi mi iddia ediyorsun?

Alıntı
Burada da iyi birsey söylemeye çalisirken yine karistirmissin. Ben senin söyleyemedigini yine dogrusuyla anladim ki, sen musevi inancindan olmak ile yahudi olmak ayni sey degil diyorsun, musevilik inancin ismi ve dahi yahudilik irk bagi da gerektiren musevi toplulugudur diyorsun.
Fakat dogru gibi görünse de bu dedigin de malesef o kadar basit bir izah ile geçistirilecek meselelerden degil, çok çetrefilli konu.

Senin dini bu kadar ön planda tutman ve "Gerekirse kürtle arapla farsla düsmanligimizi erteler geçici rafa kaldiririz ve yine Ingilizle Vatikan'la Roma'yla Fransizla yahudi ile savasiriz." demen, senin sadece "genis" ufkunu gösteriyor.
Kiminle savasacaksin ingilizle, Vatikan la yahudiyle?  yan sokaginda pkk bayragi asili dururken, sen düsmanligi birakip bisikletinle sefere mi cikacaksin?


Alıntı
Budizmi ve Budistleri komik buldum hayatim boyunca, hristiyanlik denilen inanci da hiçbirzaman sevmedim, Sii'ligi de senin hayal edemeyecegin kadar derin arastirdim, hiç fena bir çorba olmadigi içinde yok yok denilecek kadar sentezlemelerden olustugunu gördüm Sii'ligin. Yahudileri de hiç sevmedim hayatim boyunca.
Yani ben Gagavuz görsem ona da hristiyanligin içine düstügü saçmaligi zevkle anlatirim, yine benim kandasimdir fakat inancinin yanlis oldugunu ve Türklere uymadigini zevkle saklamadan söylerim. Musevi Türk'e de söylerim.
Senin ufkun dincilikle basliyor ve burnunun ucunda dincilikle bitiyor, Türkcüyüm deme baska yerlerde, bu kelimeyi lekelemekten baska bir sey yapmiyorsun.
Turan eger bir gün kurulacaksa, senin gibi dincilerle bu mümkün degil! Sen bisikletine binip Vatikana karsi savasmaya git.


Alıntı
Her Türkçü ülkücüdür, fakat sen bu açiklamadan sonra halen Ülkü sözcügünü siyasi bir olusuma indirgiyorsan, bu da senin cehaletin olur.
 
Anlasilan sen bir konu hakkinda tartisirken, sözlerin anlamini kanitlayacak aciklamalari yazacagina kisisel saldirislara gecmeyi, kendi kendine gülmeyi adet edinmissin.  Bir konu hakkinda tartismada bu tür sayiklamalari olan bir insan herhalde kendi cehaletini karsisindakinde ariyor.
"Ülkücülük" kelimesi TDK: "Bir ülküyle belirlenmis olan, bu ülküye çikar gütmeden bagli kalan yasama biçimi ve dünya görüsü, idealizm" bu kelime Türkes'le beraber ünlendi ve temellerini Türk + Islam üzerine kurdu, senin anladigin "Ülkücülük" eger farkliysa, o zaman bir kelimeyi kullanirken ardindan da yazmalisin "benim icin ülkücülük farkli anlam tasir ama anlatmaya calissam zor anlatamiyorum" deki senin ülkücülük anlayisina anlayis göstereyim!

Çevrimdışı Hablemitoglu

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 22
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #291 : 08 Mayıs 2016 »Bu otağ ve otağın resmi kuruluşu olan Gökbörü Türkçüler Derneği soy, kan, dil, tarih, coğrafya, kültür, medeniyet ve töre olarak Türkçü bir anlayışa sahip olduğundan ve Türkçülüğü kısım kısım bölmeden bir bütün olarak gördüğünden Türk'e uymayan, Türk'e ters düşen, Türk'e zarar veren ve düşman olan her şeye karşı duruş sergilemektedir.
...

Diğer başlıklarda çerkezler, kürtler, masonlar, siyasal İslamcılar, mezhepçiler, marksistler, kozmopolitler, hümanistler... vs. ne kadar Türklük karşıtı ve düşmanı etnik yapı ve fikir sistemi varsa hepsi ayrı ayrı yerilerek açık ve gizli yüzleri ve niyetleri ortaya dökülmüştür.


bu bakistan zaten karsi geldigim bir nokta yok!

Peki uygulamada nasil?

Çirkin ama gerçek olan bir durum var ki tarihe yalan söyletmek haysiyetsizligi hemen her devirde basvurulan bir yöntemdir.
Yavuz Sultan Selim Iran Safeviler'iyle giristigi mücadelede mezhep tarafgirligi yaparak Sii olan Iran Türk Devletine karsi  sözüm ona Sünni olan kürt asiretlerini yanina çekerek Sah Ismail'e karsi dogu ve güneydogu Anadolu'da bir tompon bölge olusturma taktigine girismistir. Ne yazik ki dogu ve güneydogu Anadolu'ya ilk defa kürdistan diyerek oradaki kürt asiret ileri gelenlerini kürt beyi ve olusturulan yönetimi de kürt beyligi ilan eden Yavuz Sultan Selim'dir. Yani Yavuz Sultan Selim Sah Ismail'e karsi güvenli bir koridor olusturmak için politik, askeri ve stratejik bir tavirla kürtlerle isbirligi yapmis ve kürtlerden aldigi bu hizmet(!) karsiliginda da o bölgeyi kürdistan olarak ilan etmistir. Yani "dedesi koruk yemis torununun disi kamasmis" atasözünün tanimladigi gibi bu gün disimizin kamasiyor olmasi Yavuz Sultan Selim'in o zamanki tercihleridir.   
Burada
https://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=6615.msg44601#msg44601
Öz Türk kültürünü, dilini, töresini bugünlere kadar tasiyan 40 000 Alevi/Bektasi Canimiza kiyan arap yalakasina siirler düzenleniyor bir Türkcü forumunda ve aklanmaya calisiliyor. Siir de siir olsa, sanki corba, böyle arap yalakasi ümmetci padisahlari öven sahis, anlasilan Alevi Bektasi katilami umrunda degil, tabi, burun ucunda biten ufkunda sadece dincilik isigi yaniyor!Çevrimdışı 4_hilal

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 401
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #292 : 08 Mayıs 2016 »
Burada
https://www.hunturk.net/forum/index.php?topic=6615.msg44601#msg44601
Öz Türk kültürünü, dilini, töresini bugünlere kadar tasiyan 40 000 Alevi/Bektasi Canimiza kiyan arap yalakasina siirler düzenleniyor bir Türkcü forumunda ve aklanmaya calisiliyor. Siir de siir olsa, sanki corba, böyle arap yalakasi ümmetci padisahlari öven sahis, anlasilan Alevi Bektasi katilami umrunda degil, tabi, burun ucunda biten ufkunda sadece dincilik isigi yaniyor!


Siir düzenlenmez, ona siir düzmek denilir. Ne kadar güzel Türkçen var senin, öz Türk dilini siz mi koruyorsunuz.

Hah bak simdi oldu, öncelikle sadede gelmene sevindim. Derdini kivirmadan direk dogrudan anlatmak yakisir bir Türk'e.
(Bu arada senin Türk olduguna emin degilim, ben Türk oldugun farzedildiginde meramini derdini direk anlatmanin dogru oldugunu ifade etmek istedim)

Senin baska bir konu basliginda, "halk" kelimesini fazla kullanman zaten sol tandanstan oldugunu anlamama yetmisti.
Türk Milliyetçileri 60'larda 70'lerde ve hatta 80'lerde Millet yerine Halk diyenlere söverlerdi, çünkü bu solcularla özdes olmustu.

Türk Milleti yerine Türk Halki diyeni duydugumda benimde heryerime kramp giriyor hala, büyüklerimizin rahle'i tedrisinden geçmisiz demekki.

Alevi Türklerin sünni Türklere karsi hiçbir üstünlügü yok, sünni Türkler 10 hataya düsüyorsa ortalama alevi Türkler'de en az 10 belkide 20 hataya düsüyorlardir, hiç ukalalik yapip alevi/bektasilerin Türk kültürünü bugünlere tasiyanlar oldugunu iddia etme.
Bu iddianin altinda kalirsin, ezilirsin. Yeni bir baslik aç istersen.

Ha dur ben senin kafani duvara vurmani gerektirecek bir gol atayim önce, senin niyetin nasil olsa belli.

Sah Ismail'in annesi de nenesi de Rum/Gürcü prensesleri. Yavuz Sultan Selim Han'in annesi de Türk Dulkadiroglu Bozkurt bey'in kizi, babasi II.Bayazit dedesi de Fatih Sultan Mehmet.  Bu 1-0, simdi baslama vurusu ile top sende.
TTK

Çevrimdışı Hablemitoglu

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 22
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #293 : 08 Mayıs 2016 »
Alıntı
Siir düzenlenmez, ona siir düzmek denilir. Ne kadar güzel Türkçen var senin, öz Türk dilini siz mi koruyorsunuz.

benim Türkceme laf atarken kendi Türkcen cok mu güzel ?
"sadede" degil sadete denir
merami ney?
direk?  dogurdan gibi Türkce kelime varken niye direk diyorsun? yabanci kelime kullaninca daha mi güzel oluyor Türkcen?
hem "direk dogurdan" arasinda ne gibi fark var?
"tandastan" ne demek?
halk kelimsini beyenmiyorsun ama milliyet kelimesini kullaniyorsun, madem Türkcemize o kadar deger veriyorsun, niye Türkce kelime kurup ulus demiyorsun?

Alıntı
heryerime kramp giriyor
her yerine ne giriyor?
Alıntı
Ha dur ben senin kafani duvara vurmani gerektirecek bir gol atayim önce, senin niyetin nasil olsa belli.
ilginc düsünce seklin var, bir cevaba karsi cevap veririken önce pembe rüyalar görüyorsun sonra bu rüyalari tartistigin insan ait diyorsun, uyansan da biraz konuda kalsan?

Çevrimdışı 4_hilal

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 401
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #294 : 08 Mayıs 2016 »
Sen benim yazdigim bir siirin baglantisini veriyorsun, ekledigin baglanti Yavuz Sultan Selim hakkindaki bir siir ve sonrasinda ileti içerisinde Alevi/Bektasi savunuculugu yapiyorsun, sonra da ne hikmetse ben senin konuyu getirdigin yerden cevap yazinca bana konuda kal diyorsun.

Hablemitoglu seni pek gözüm tutmadi, Türkçü olmak bir yana, Türk olduguna bile emin degilim. Sen yazdikça, yumurtladikça görecegiz nesin necisin.
Sen forumlari konulari Otagi iyice gez dolas oku yaz.


Ha bu arada birdaha Yavuz Sultan Selim Han'a rencide edici ifadeler kullanirsan ben de sizin Sah'larin ne menem olduklarini anlatirim. Sah Ismail'in mesela 1 gram Türk olmadigini söylemistim, onun gibi.
Yavuz Sultan Selim Han'a arap yalakasi iftirasini derken, Sah'larin da nasil ermeni fars zaza yalakasi oldugunu da söyle.
TTK

Çevrimdışı o.öcal

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 556
 • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #295 : 08 Mayıs 2016 »
Bu tartışma biraz fazla uzamamış mı? Fikirlerin çarpışmasından doğrular ortaya çıkabilir ama burada fikirler çarpışmıyor; hakaret ve aşağılamalar sınırı aşmış durumda.

Türkçü gençlik yaftalama hastalığından bir türlü kurtulamadı.

Türkiye Cumhuriyeti bir Türk devletidir ama gençlik yapılanmalarına baktığımız zaman sayısal olarak en az gençliğe Türkçüler sahiptir. Hep başkasına kusur bulmak ne derece gerçekçidir. Türçüyüm diyen herhangi bir gençle tartışma ortamına girmekten kaçınır olduk ki sebepleri herkesçe malumdur. Bireyleri sadece ben diyen bir gençlik yapılanmasıyla Turanı düşünmek hayalden de öteye.

Sahiplenilmeyen her değer başkalarının elinden öper, bozkurt gibi ülkü gibi.


UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Hablemitoglu

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 22
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #296 : 08 Mayıs 2016 »
Alıntı
Sen benim yazdigim bir siirin baglantisini veriyorsun, ekledigin baglanti Yavuz Sultan Selim hakkindaki bir siir ve sonrasinda ileti içerisinde Alevi/Bektasi savunuculugu yapiyorsun, sonra da ne hikmetse ben senin konuyu getirdigin yerden cevap yazinca bana konuda kal diyorsun.

Evet, ama verdigim cevap sana degildi, yukaridaki arkadas verdigi cevabinda irk ayrimi yapiyor ve bende bunu destekliyorum soru olarakda neden din ayrimina izin verildigini soruyorum. Senin bir konuyu anlaman icin her zaman 3 kere mi cevaplamam lazim? Her verdigim cevaba cekirge gibi niye hopluyorsun? yoksa sende, Türkcesini bilmiyorum "paranoid disease" mi var?

Alıntı
Hablemitoglu seni pek gözüm tutmadi, Türkçü olmak bir yana, Türk olduguna bile emin degilim. Sen yazdikça, yumurtladikça görecegiz nesin necisin.

Eger arap dinci gözlügünü cikartabilirsen belki daha kolay anlarsin?
"yumurtladikça görecegiz nesin necisin."
tavuklarla ic icesin anlasilan, Tavuklara yakinligin sözlerini etkilemis, yumurtladiklarinda cikardiklari sesleri bir sekil zaten uyguluyorsun yazilarinda.

Sen forumlari konulari Otagi iyice gez dolas oku yaz.


Alıntı
Ha bu arada birdaha Yavuz Sultan Selim Han'a rencide edici ifadeler kullanirsan ben de sizin Sah'larin ne menem olduklarini anlatirim. Sah Ismail'in mesela 1 gram Türk olmadigini söylemistim, onun gibi.

kendisi gibi yobaz olmayan Türkleri katleden bir yobazi savunmak icin sah Ismail'i mi karalayacaksin? Benim Sahim Haci Bektasi Veliyimi karalayacaksin?  bunu yaparsan gözümde insan degilsin!
Alıntı
Yavuz Sultan Selim Han'a arap yalakasi iftirasini derken, Sah'larin da nasil ermeni fars zaza yalakasi oldugunu da söyle.

Hangi sahim benim Ermeni Fars Zaza?

Çevrimdışı Hablemitoglu

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 22
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #297 : 08 Mayıs 2016 »
Bireyleri sadece ben diyen bir gençlik yapilanmasiyla Turani düsünmek hayalden de öteye.
Turan'in temeli Türkcülüktür, ve her seyden üstündür. Dini öne cikartip, Türkcülük arkaya itilirse, Turan hic bir zaman kurulamaz. Turan'in önündeki en büyük engel dinciliktir. Arap saplantiligidir. Arabin yazisini, sarigini, timisini, girtlagini, yasamini benimseyen osmanli yalaka padisah takimi, Türk kültürüne Türk diline Türk halkina en büyük kötülügü yapmistir. Islam dininden diye her domuza, dini farkli olan Türkten daha cok önem vermis, topraklarimiza farkli hayvanlari doldurmustur. Bu hayvanlarin dinleri azaldikca, gercekten hayvan olduklarini anlamaya basladilar ve hayvan Bayraktan ne anlar, bayragimi yakar, üzerine basar, tükürür...!


Alıntı
Budizmi ve Budistleri komik buldum hayatim boyunca, hristiyanlik denilen inanci da hiçbirzaman sevmedim, Sii'ligi de senin hayal edemeyecegin kadar derin arastirdim, hiç fena bir çorba olmadigi içinde yok yok denilecek kadar sentezlemelerden olustugunu gördüm Sii'ligin. Yahudileri de hiç sevmedim hayatim boyunca.
Yani ben Gagavuz görsem ona da hristiyanligin içine düstügü saçmaligi zevkle anlatirim

Inanci saglam olan farkli inanclardan korkmaz. Bu kafaylada Türkcülük olmaz!

Çevrimdışı o.öcal

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 556
 • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #298 : 08 Mayıs 2016 »
Bireyleri sadece ben diyen bir gençlik yapilanmasiyla Turani düsünmek hayalden de öteye.
Turan'in temeli Türkcülüktür, ve her seyden üstündür. Dini öne cikartip, Türkcülük arkaya itilirse, Turan hic bir zaman kurulamaz. Turan'in önündeki en büyük engel dinciliktir. Arap saplantiligidir. Arabin yazisini, sarigini, timisini, girtlagini, yasamini benimseyen osmanli yalaka padisah takimi, Türk kültürüne Türk diline Türk halkina en büyük kötülügü yapmistir. Islam dininden diye her domuza, dini farkli olan Türkten daha cok önem vermis, topraklarimiza farkli hayvanlari doldurmustur. Bu hayvanlarin dinleri azaldikca, gercekten hayvan olduklarini anlamaya basladilar ve hayvan Bayraktan ne anlar, bayragimi yakar, üzerine basar, tükürür...!


Alıntı
Budizmi ve Budistleri komik buldum hayatim boyunca, hristiyanlik denilen inanci da hiçbirzaman sevmedim, Sii'ligi de senin hayal edemeyecegin kadar derin arastirdim, hiç fena bir çorba olmadigi içinde yok yok denilecek kadar sentezlemelerden olustugunu gördüm Sii'ligin. Yahudileri de hiç sevmedim hayatim boyunca.
Yani ben Gagavuz görsem ona da hristiyanligin içine düstügü saçmaligi zevkle anlatirim

Inanci saglam olan farkli inanclardan korkmaz. Bu kafaylada Türkcülük olmaz!

Hamlemitoğlu bu otağda dincilik yapılmaz. Sünni, Alevi, Bektaşi, Şii ayrımcılığı ve reklamı da yapılmaz. Sen yaptığın reklamla nereye varmak istiyorsun? Türklerin kadim dininin Alevilik Bektaşilik veya Şiilik olmadığını bildiğini biliyorum.  Reklamını yaptığın kültürün de bir kısmının Çölden geldiğini biliyorsun. İslamın özüyüz diyen Cemcilerden mi yoksa Pir Sultan Abdal'a Pir Silvanus diyen Çınarcılardan mısın?

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Hablemitoglu

 • Yasakli
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 22
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #299 : 09 Mayıs 2016 »
Alıntı
Hamlemitoğlu bu otağda dincilik yapılmaz. Sünni, Alevi, Bektaşi, Şii ayrımcılığı ve reklamı da yapılmaz. Sen yaptığın reklamla nereye varmak istiyorsun?


Ben mi reklam yapiyorum? Tüm yazilarimda inanctan olursa olsun, ayrimina karsiyim, bu Türkcülügün temeli olamaz diyorum inanc ayrimi yapan sahisla tartisiyorum!
Isteyen istedigine inanabilir, agaca tapsin böcege tapsin, önemli olan Türkcülüktür.  Ama islam dininden olmayanlarin dinini kücümsek din ayrimcilgidir, be bu ayrimcilik bu forumda yapiliyor, din ayriminin Türkcülükle ne alakasi var?