Gönderen Konu: MHP MİTİNGLERİYLE MORALİMİZ YERİNE GELDİ!  (Okunma sayısı 32549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Ynt: MHP MİTİNGLERİYLE MORALİMİZ YERİNE GELDİ!
« Yanıtla #40 : 29 Mart 2013 »
Sayın Yanlızkurt burada particilik yapılmadığı gibi adı geçen etnikleri öven de yok. MHP nin yapmış olduğu bir mitingin tartışması yapılıyor sadece. Tartışmayı başka yöne çekip kısırlaştırmanın bir anlamı yok.

Madem ki tartışmanın seyri değişmeye başlıyor ben daha ateşli bir konu ile yardımcı olayım. Ben şuyum diyerek bencillik yapmak bizi hiçbir yere götüremeyeceği gibi ayağa kaldırmadan debelenip durdurur taki son nefesi verene kadar.

Çağı yakalamadan, teknoloji kullanmadan, haberleşme organlarını yönetmeden, modern silahlara sahip olmadan, kalemimizi silah ve aydınlatma aracı olarak kullanır duruma gelmeden hiçbir işi başaramayacağımızı bilmemiz lazım.

Şayet Kür ŞAD o günün şartlarında hava tahminini yapabilse veya haberdar olsa idi büyük olasılıkla ihtilal girişimini erteleyecekti ve uygun günü seçecekti.

Değiştiriyorum Türk Turan davasının gerçekleşmesi için yukarıda saydığım hangi imkanlara sahip olduğunu öleyise tartışalım buyurun.

Zamana uygun fikirler mi üretiyoruz binlerce yıl öncesine takılıp kalıyor muyuz?
Kaç gazetemiz, kaç televizyonumuz, kaç dergimiz var?
Kaç okulumuz, kaç ders hanemiz, kaç öğrenci yurdumuz var?
Dışarıdan gelen Türk uyruklu öğrencilere ne kadar sahip çıkabiliyoruz, yardımcı olabilecek durumda mıyız?
Kaç yazarımız, kaç gazetecimiz, kaç bilim adamımız kaç, sanatçımız var?
Türkçülük davası eski bir düşünce olmasına rağmen oy potansiyelimiz ne kadardır?
Kaç hakimimiz, kaç savcımız, kaç valimiz var*
Kaç üniversitemiz var? Kaç özel okulumuz var?
Kaç derneğimiz, kaç şubemiz kaç sivil toplum kuruluşumuz var?
Bunlar ve bunlar gibi bulunması gerekenleri halletmeden hayalimiz gerçekleşmeyecektir demokratik yoldan.

Yok biz demokratik yolla değil başka yollarla hayalimizi gerçekleştireceğiz dersek, kaç militanımız, kaç silahımız, kaç kampımız, kaç eğitim verenimiz, kaç gönüllü destekçimiz var? Yine yukarıda saydıklarımın da çoğu gerekmektedir.

Hadi buyurun derin derin bunları tartışalım. Hal çareleri bulalım. Sanal alemden kuru sıkı patlatmak ancak ve ancak henüz dünyaya gelmemiş neslimizin de hayal batağında ölmesinden başka bir işe yaramayacaktır.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #41 : 29 Mart 2013 »
Sayın Yanlızkurt burada particilik yapılmadığı gibi adı geçen etnikleri öven de yok. MHP nin yapmış olduğu bir mitingin tartışması yapılıyor sadece. Tartışmayı başka yöne çekip kısırlaştırmanın bir anlamı yok.

Madem ki tartışmanın seyri değişmeye başlıyor ben daha ateşli bir konu ile yardımcı olayım. Ben şuyum diyerek bencillik yapmak bizi hiçbir yere götüremeyeceği gibi ayağa kaldırmadan debelenip durdurur taki son nefesi verene kadar.

Çağı yakalamadan, teknoloji kullanmadan, haberleşme organlarını yönetmeden, modern silahlara sahip olmadan, kalemimizi silah ve aydınlatma aracı olarak kullanır duruma gelmeden hiçbir işi başaramayacağımızı bilmemiz lazım.

Şayet Kür ŞAD o günün şartlarında hava tahminini yapabilse veya haberdar olsa idi büyük olasılıkla ihtilal girişimini erteleyecekti ve uygun günü seçecekti.

Değiştiriyorum Türk Turan davasının gerçekleşmesi için yukarıda saydığım hangi imkanlara sahip olduğunu öleyise tartışalım buyurun.

Zamana uygun fikirler mi üretiyoruz binlerce yıl öncesine takılıp kalıyor muyuz?
Kaç gazetemiz, kaç televizyonumuz, kaç dergimiz var?
Kaç okulumuz, kaç ders hanemiz, kaç öğrenci yurdumuz var?
Dışarıdan gelen Türk uyruklu öğrencilere ne kadar sahip çıkabiliyoruz, yardımcı olabilecek durumda mıyız?
Kaç yazarımız, kaç gazetecimiz, kaç bilim adamımız kaç, sanatçımız var?
Türkçülük davası eski bir düşünce olmasına rağmen oy potansiyelimiz ne kadardır?
Kaç hakimimiz, kaç savcımız, kaç valimiz var*
Kaç üniversitemiz var? Kaç özel okulumuz var?
Kaç derneğimiz, kaç şubemiz kaç sivil toplum kuruluşumuz var?
Bunlar ve bunlar gibi bulunması gerekenleri halletmeden hayalimiz gerçekleşmeyecektir demokratik yoldan.

Yok biz demokratik yolla değil başka yollarla hayalimizi gerçekleştireceğiz dersek, kaç militanımız, kaç silahımız, kaç kampımız, kaç eğitim verenimiz, kaç gönüllü destekçimiz var? Yine yukarıda saydıklarımın da çoğu gerekmektedir.

Hadi buyurun derin derin bunları tartışalım. Hal çareleri bulalım. Sanal alemden kuru sıkı patlatmak ancak ve ancak henüz dünyaya gelmemiş neslimizin de hayal batağında ölmesinden başka bir işe yaramayacaktır.

Bu yazının altına imzamı atıyorum ve noktasına, virgülüne kadar yazının bütününün vermek istediği iletiye katılıyorum.
İşte bizim Türkçüler olarak anlamakta zorlandığımız mı deyim yoksa göremediğimiz mi deyim gerçekler sayın Osman Hocamızın yukarıdaki saptamalarıdır.
Bunlar canımızı acıtsa da içinde bulunduğumuz ve eksikliği nedeniyle içimizden geçenleri yapamadığımız gerçeklerimizdir.
Gerçekler çoğu zaman kişioğlunun canını yakar. Tıpkı şu günlerde olduğu gibi.

Yalnizkurt andayı anlamakta zorlanmıyorum. Aynı his ve heyecana sahip kişileriz. Lakin hayatın işleyişi çok farklı. Hayatın işleyişini kendi isteğimizce şekillendirmek şu an için neredeyse olanaksız. En azından bu açıkları kapatmak için hemen yola koyulsak onlarca yılımızı alır ki o zamana kadar da atı alan Üsküdar'ı çoktan geçer. Bu nedenle başkaca yol ve yöntemler aramak gerektiği kanısındayım.
Başkaca yol ve yöntemler nelerdir diye sorulacak olursa doğrusunu söylemek gerekirse şu an için ben de bilmiyorum ve hiç düşünmedim. Düşünülüp, kafa yorulduğunda kesinlikle bir çıkış yolu bulunabileceğine inanıyorum.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #42 : 29 Mart 2013 »
Osman Hocamız önceki iletilerde güzel şekilde açıklamasına rağmen yanlızkurt arkadaşımız anlamamakta ısrar edip, konuyu farklı yerlere çekerek MHP'yi ameliyat masasına yatırmıştır, biz burda MHP'nin fikri yapısını tartışmak için konu açmadık, olayı dallandırmanın budaklandırmanın anlamı yok!!! mesele şu: son günlerdeki Türk Milletine yapılan saldırıdan dolayı MHP mitingindeki yüreğimize su serpen slogan ve verilen cevab, bizi bir nebze olsun rahatlatmış memnun etmiştir.

Dün birisi çıkmış Bayrağın ismi değişsin diyor, geldiğimiz noktaya bak! başkası bilmem ne söylüyor, sabah saldırı! hakaret, akşam saldırı! hakaret, gece Türk'e saldırı, gündüz saldırı, bu durumda sinirlerimiz tavan yapmışken! ortaya MHP çıkıp bizi umutlandırmıştır. şimdi milyonlarca insan vatan Millet için harekete geçse MHP önderliğinde parti militanımı olacak???

Başka alternatifiniz varsa söyleyin! 3-5 kişi ile ne yapacaksınız yapılabilirsa buyrun yapalım. Ülkenin Ordunun içi oyulmuş memleketin bütün kaleleri işgal edilmiş, hala sen ben kavgasındayız. Bunları aşıp aklı selim davranmak en isabetlisi olacaktır.

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #43 : 29 Mart 2013 »
Yalnızkurt üslubunu düzelt. Kimsenin burda Atsız Beğ'in fikirlerini sorguladığı yok.

Aynı şekilde bazı arkadaşlarda bir miting ile gaza gelip parti partizanlığı yapmasınlar. MHP'nin geçmişteki yanlışlarını yamuklarını bir Bursa Mitingi silmez!

Bizim MHP ye karşı özel bir tavrımız yok. Bu duruşumuz sadece MHP için değildir. Buna diğerleri de dahildir.
Yalnız Sayın TÜRK-KAN Bey'in ifade ettiği gibi MHP nin geçmişe dönük onlarca hata ve günahını bir tek mitingle aklamaya çalışmak ancak parti taassubuyla hareket etmekle olanaklıdır ki KÜR ŞAD 2023 kandaşımız bunu hep yapıyor ve yaptığını da açık açık söylüyor. Bu tutum ve davranışı kendisini bağlar ve bizim genel bakış ve yaklaşımımız Türklüğün hayrına olanı alkışlamak; zararına olanı karğışlamak olduğundan kendisine olan bakış ve yaklaşımımız da bu cümledendir. Kendisine önerimiz parti taassubunun (tutuculuk) Türkçülük ülküsünü körelttiği gerçeğini dikkate almasıdır. Yoksa kimsenin kişisel seçimlerine karışmak kastımız yoktur.

MHP'nin içindeki etnik kırıntılar dediğin şey, Atsız Atanın "Türk ırkından gelen ve kafasında soru işareti kalmaksızın Türkleşenler Türktür." düşüncesinden başka bir şey değildir. Türklüğe hizmet etmiş insanları Türklükten çıkaracak değiliz. Kardeşimiz denilmesi de siyasi manevradan başka bir şey değildir. Genel merkezin siyasi hamlelerinin sorumluluğu teşkilatlara yüklenemez.

MHP nin içindeki etnik kırıntıların Atsız Bey'in tanımladığı Türkleşmiş kişiler olmadığını ve en azından etnik kırıntıdan Türkleşmiş kişiler kastedilmediğini siz de biliyorsunuz, biz de biliyoruz sayın KÜR ŞAD 2023.
MHP ve Ülkü Ocaklarında bol miktarda kürt, çerkez, arnavut, gürcü vb kırıntı vardır ve hiç birisi de etnik kimliğinden vazgeçerek MHP ve Ülkü Ocaklarının içinde bulunuyor değillerdir. Ne yazık ki MHP ve Ülkü Ocakları yıllar önce çizgisini Osmanlıcı, ümmetçi, sentezci çizgiye çekerek sünni merkezli bir yol benimsemiş ve böylece de sünni olmak kaydıyla bilcümle etnik döküntüye kapı aralamıştır. Şu an MHP ve Ülkü Ocaklarında özbeöz Türk olan alevi neredeyse yok gibidir. Ama 1975 li yıllarda MHP ve Ülkü Ocaklarında en yoğun olarak alevi Türkler bulunuyordu. MHP ve Ülkü Ocakları sünni mezhepçiliği yaparak Türk oğlu Türk alevileri kaybetmiştir.
Sadece bu manzara bile MHP ve Ülkü Ocaklarını anlamaya yeterde artar bile.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #44 : 29 Mart 2013 »
Mhp mitinginde atılan sloganlar bazı kandaşlarımın yüreğine su serpmiş rahatlatmış olabilir ama benim yüreğimin yangınını mitinglerde atılan sloganlar söndürmez. Mhp'nin yeni bir değişim ile Türkçülüğe sarılmasını canı gönülden istiyoruz, bizlerin sorunu Mhp değil içinde ki Türkümsülerdir. Ya bileğin gücüyle saldıracaksın, ya beyin gücünle susturacaksın. Hiç bir şey yapamıyorsan köşene çekilip susacaksın.  Bilinmelidir ki bu millet kurduğu sayısız devletin hiçbirini "parti" ile kurmamıştır.   Akacak Kan damarda durmaz, Türk'e Türk ten gayri yar ve yoldaş olmaz.

KAHROLSUN TÜRK DÜŞMANI VATAN HAİNİ AKP. KAHROLSUN KÜRT POSTUNA BÜRÜNMÜŞ YALANCI KUZU MHP. KAHROLSUN İŞBİRLİKÇİ BÖLÜCÜ ŞEREFSİZ CHP. KAHROLSUN SEFİL ESARET. YAŞASIN ŞANLI VE GÜZEL ÖLÜM YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ !!!

Söylemlerim bazı yumuşaklara sert gelebilir, gelsin umrumda değil. Yıkılsın artık bu ülke yok olsun. Yok olsun da, Tanrı yeni bir Ergenekon yaratsın..  Benim de sunumum budur. Esenlikle..
Ülkücüyüm ama Ümmetçi değilim, Ülkücüyüm ama Türkeşçi değilim, Ülkücüyüm ama kürdofil değilim, Ülkücüyüm ama fettoscu değilim, Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atsız Atamın yoluma tuttuğu ısıkla, Kızilelma'ya ve Turan'a en kısa yoldan ulaşmaktır...

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #45 : 29 Mart 2013 »
 Bizim isteğimiz dileğimiz Devletin yeniden yapılanıp Milletimizin hizmetine girmesi bulutlu havayı dağıtması düşmanları bertaraf etmesi, sloganlarla Kahroluyor ise, Düşmanlar! "Durmadan söyleyelim kahrolsunlar" çıkış yolu için somut bir öneriniz varmı demiştim! siz Tanrıya Bağladınız, Tanrıya bağlayalım tamam! fakat Tanrı olaylara meselelere direk müdahale etmez aracılar vesileler kullanır.

Bizde aracıları bulmak için çıkış yolu arıyoruz, ismi şunusu, bunusu, önemli değil yeterki Türk Milletine önderlik edilsin ayaga kaldırılsın.

Hatırlatma yapalım burda yumuşak ne arar?  Burası Bozkurtların otağıdır, üslübunuza dikkat edin Yanlızkurt Arkadaşım.

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #46 : 29 Mart 2013 »
Adalet duygusu asaletten gelir. Ben düşmana adalet ve merhamet göstermem,  Hasmı olan vuracak buna inanırım !!!     Yaşasın Irkımın Türkçülük - Turancılık - Irkçılık ülküsü!!  Neyleyim Türk Olmayan Müslümanı!

Tamam Sayın yöneticim sustum.   :trbayrak
Ülkücüyüm ama Ümmetçi değilim, Ülkücüyüm ama Türkeşçi değilim, Ülkücüyüm ama kürdofil değilim, Ülkücüyüm ama fettoscu değilim, Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atsız Atamın yoluma tuttuğu ısıkla, Kızilelma'ya ve Turan'a en kısa yoldan ulaşmaktır...

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #47 : 29 Mart 2013 »
Bizler yanlışı yerdiğimiz gibi Türk'ün yararına yapılan her hareketi de övmekte ve alkışlamaktayız.

Üçbuçuk soysuz ve bu üçbuçuk soysuza hamilik yapanlar hesaplarını yeni baştan gözden geçirmek zorunda kalacaktır.

İmza olarak kullandığım:

Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Sözünü yineleyerek MHP'yi alkışlıyor ve kutluyorum!

TTK.

Biz MHP mitinglerini başkanımızın, alıntı yaptığım, yukarıdaki ifadeleri çerçevesinde değerlendirmekteyiz.
Gökbörü Türkçüler Derneğini kimsenin bir partiye angaje etmeye ve bir partiyle bağı olduğu şeklinde şaibeli duruma sokmaya hakkı yoktur.
Gökbörü Türkçüler Derneğinin özgün ve siyasete bulaşmamış katışıksız Türkçü duruşuyla Türk Milletine daha iyi hizmet edeceğinden kimse kuşku duymasın. Bu nedenle kimse Gökbörü Türkçüler Derneğini siyasi partiyle ilişkilendirmeye gayret etmesin. Etse bile muvaffak olamaz ama gereksiz yere bir sürü laf söz çoğalıp lüzumsuz işlerle zamanımız kaybolur.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı KÜR ŞAD 2023

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #48 : 29 Mart 2013 »
Bakın siyasi parti, adı üzerinde siyasi partidir. Lazıyla Çerkeziyle kurduk diyecektir, bunu demek zorundadır. Başbuğ Atatürk de bizler gibi ırkçı olduğu halde, etnik kırıntıları da Türk vatandaşı sayan bir anayasayı hazırlamak durumunda kalmıştır. Bu siyasettir, bizim konumuzun dışındadır. MHP içinde çok az sayıda Kürt vardır, onlar da bozkürtler diye anılan kişilerdir ve biz Kürdüz ama MHP'liyiz demezler. Oktay Vural'ın ben arabım dediğini duyan olmamıştır. Tıpkı Mehmet Akif Ersoy'un ben arnavudum demediği gibi. Kimse laflarımı çarpıtmasın. Bu etnik kırıntılar vaktini bulduklarında ihanet etmeye programlanmıştır. Hakan Şükür gibi... Ancak ben Türküm diyerek Türk milliyetçiliğine kendi çapında hizmet eden insanları Türklükten çıkarmak bence iyi bir şey değildir. Yüzde 90 aynı görüşteyiz ama yüzde 10luk ayrılıklar için kavga ediyoruz. Hepimiz Türk olduğumuz halde birbirimize hakaret ediyor, sonra Türk Birliği diyoruz. Hassas bir dönem ve birlikte olmak zorundayız. Bir avuç kişi bile olsak birlikte olmak zorundayız. Üsluplarımıza dikkat edelim.
TÜRK'E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR!

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #49 : 29 Mart 2013 »
Yüzde 90 aynı görüşteyiz sözünüze katılmıyorum. Kendilerini ''Ülkücü'' kisvesi altında pazarlamaya çalışan ümmetçi çapulcuları ile bir Türkçü arasında gece ile gündüz arşındaki fark kadar fark vardır. Mhp'yi Türkçü saymak içindeki bir sürü p.çe Türk demektir. Kardeşlik masallarını yutmak demektir. Ummmetçiliğin ihya olması demektir. Bir Bozkurtu ehlileştirmek ne ise Türk çocuğuna dizgin vurmakta o dur. Mhp hakkında  Söyleyecek çok şey var susayım diyorum ama mazur görün susamıyorum. Sayın yöneticim yorum yapmamı engelleyin yoksa bu yürek yangını sönmüyecek.

Ben Türküm: ne dinim nede imanım kimseyi ilgilendirmez. ben öz be öz Türküm!! bir gagauz yani gökoğuz Türkünü! bin tane kanı bozuk tayyibe değişmem..

Ben Türküm!! bu güne kadar benim ırkıma giydirilmiş olan arap kültürüne ait ne varsa reddediyorum. çünkü ben Türküm!!!

Benim 7000 yıllık tarihimi silenlerden, inkar eden müslümanlıkla Türklüğü aynı kalıba sokanlardan, nefret ediyorum iğreniyorum kin besliyorum!! çünkü ben Türküm!!

Ben Türküm, Türk oğlu Türküm, adamın dinine değil soyuna bakarım. Ben Türküm Türk soyunun üstünlüğüne inanır, Türke göre Türkçe yaşarım.

Ben Türküm Başbuğ olarak Atayı tanır, Atsızın izinden giderim Ben Türküm Ne mutlu Türk doğana der, Türk olanın uğruna ölmeyi şeref bilirim. çünkü ben Türküm!!!

Türküm deme, Türk ol! Ne Mutlu TÜRK Doğana!..