Gönderen Konu: MHP MİTİNGLERİYLE MORALİMİZ YERİNE GELDİ!  (Okunma sayısı 32551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DaDaŞ

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkçü-Turancı
Ynt: MHP MİTİNGLERİYLE MORALİMİZ YERİNE GELDİ!
« Yanıtla #60 : 21 Nisan 2013 »
Kandaslarım attıgınız yorumların tamamını okudum,herhangi bir partinin müptelası olmadıgım gercegini kayda düserek fikirlerimi belirtmek isterim.Öncelikle hedefimizin TURAN olması bizim bu hedefe olan inancımızın temsilcilerinin a veya b sahsına indirgenmemesi gerektiği kanaatindeyim.Öyleki herkes ülkücü olur alperenci olur ama bulundugu olusumun içersinde eger kendi fikirleri ile hareket edemiyorsa o zaman boyunduruk altında TÜRK'lük kavgasına girismis olurki bu en büyük yanılgı olur bence.Cünkü eger bir TÜRK,TURAN ülküsünü gütmeden TÜRK'lügü TÜRK'cülüğü savunmaya kalkarsa bu önemli davanın yükü altında ezilir kalır.Bizler bu otagda birbirimizin kandası olarak gecmisimizi bir kenara atmadan ama gecmisede takılı kalmadan bu dava için neler yapabiliriz bunun tartısmasına girmeliyiz.Tabiki gecmisimizden nemalanacagımız görüslerimiz olacaktır,bu demek degildir ki bizler bagnaz düsünen TÜRK'cüleriz.Aksine gecmisin unutan bir TÜRK gelecegine süpheyle bakar.Bizde bunun bilincinde oldugumuz için ÜLKÜ'müzün sarsılmaz düsüncelerini benimseyerek yeni dünya sartlarına uygun hareket edip buna istinaden bu yolda emin adımlarla ilerlemeliyiz.İnancım sudur ki bizler gercek manada birbirimizin fikirlerinden ve görüslerinden istifade edersek ( hergün buraya girip benden byük veya küçük farketmeden her türlü fikrini benimseyerek okudugum kandaslarımın tamamı dahil) herhangi bir partinin veya fanatizmin esiri olmadan kendi ÜLKÜ'müze en kısa zamanda ulasacagımızdan eminim.

Bütün kandaslarıma selamlar olsun.TTK.
Kanlarımızla suladığımız bu aziz vatanın bir karış toprağında gözü olanın ölümü oluruz.Çünkü biz ölümün kardaşı TÜRK oğlu TÜRK'üz.

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #61 : 21 Nisan 2013 »
CHP'de Onur Öymen ve Canan Aritman gibi degerli insanlarin yani sira o partiye yakismayan Sezgin Tanrikulu ve Sinan Aygün gibi insanlar yan yana durdukca CHP sessizligine devam edecektir.
Hüseyin Aygün gibi PKKlı CHPlileri unutmayalım

Çevrimdışı meralodem

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #62 : 21 Nisan 2013 »
Bazı  MHP'li arkadaşlar ne yazık ki şunu göremiyor. MHP Türkçülüğü islamiyet ile karıştırıyor, müslüman olmayan Türk değildir görüşünü ortaya atıyor çoğu zaman ve genelde kendi aralarında da yobaz oranı çok yüksek bu yüzden Trakya-Ege-Akdeniz gibi Türk oranı yüksek olan yerlerden aldıkları oy oranı da haliyle düşük oluyor

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #63 : 21 Nisan 2013 »
Bazı  MHP'li arkadaşlar ne yazık ki şunu göremiyor. MHP Türkçülüğü islamiyet ile karıştırıyor, müslüman olmayan Türk değildir görüşünü ortaya atıyor çoğu zaman ve genelde kendi aralarında da yobaz oranı çok yüksek bu yüzden Trakya-Ege-Akdeniz gibi Türk oranı yüksek olan yerlerden aldıkları oy oranı da haliyle düşük oluyor
MHP'nin vaktinde bu konuda çok yanlışı olmuştur. Alparslan Türkeş, partiyi topluma daha cazip kılmak amacı ile önceden dine mesafeli bir tutumu olan partiye İslami ideolojileri de karıştırmştır. Elbette bu bir ümmetçilik davasına yakın derecede gerçekleşmemişse bile, toplumda var olan İslami değerler üzerinden nemalanma amacı gütmüştür.
Nitekim bunun Trakya-Ege-Akdeniz'den aldığı oy ile pek alakadar olduğunu düşünmemekteyim. Sonuçta MHP asla yobazların partisi olmamıştır. Nitekim bundan ötürü BBP kurulmuştur.
Ama MHP'nin yanlışı şudur ki, hedef ve vizyonu yitirmiştir. Türkçülüğün hedefi Turan'dır. MHP'nin de sağlam bir Türkçü tabanı vardır. Bunların bir çoğu da kendi bünyesindeki ülkü ocaklarında bulunur.
Ama içinde bir sürü "kültür milliyetçisi" tadında takılan insanlar da tanıdım. Bunlarla uzun münakaşalara girdiğim oldu.
Biz MHP'nin  bir Türk partisi ve özellikle Türk milliyetçiliğini savunan bir parti olduğunu biliyoruz. Partinin bünyesindeki çoğu insan da Türk'tür. Ben şahsen şu ana Türk olmayan ve kendini ülkücü sayan bir kimseye rastlamadım. Ülkücü Kürt görmediğim gibi, ülkücü olan çerkes, laz ya da diğer etniklerin de MHP ve ülkü ocakları bünyesinde takıldığını düşünmüyorum. Durum bu iken MHP'nin hala kültür milliyetçiliğini savunması, yani Türkçe konuşan, Türk kültürüne entegre olmuş etnikleri de Türkten kabul etmesi, çok saçmadır. Çünkü tabanında ve bünyesinde böyle insanlar yoktur ya da çok azdır.

MHP'nin akıllanıp kültür milliyetçiliğinin artık ölmüş bir değer olduğunu anlarsa, özüne dönecektir.

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #64 : 21 Nisan 2013 »
Benim eskiden beri savundugum bir görüs var her Türkcü MHP'li degildir, fakat Türklüge düsman olan herkes MHP'ye düsmandir.
Ben bugüne kadar Türklüge düsman olupta MHP'ye sempati ile bakan birisine rastlamadim, bu nedenle Türk düsmanlariyla ayni safta olmamak icin MHP partizani olmasamda bu partiye her zaman sempatiyle yaklastim.

Çevrimdışı giray-han

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #65 : 21 Nisan 2013 »
Benim eskiden beri savundugum bir görüs var her Türkcü MHP'li degildir, fakat Türklüge düsman olan herkes MHP'ye düsmandir.
Ben bugüne kadar Türklüge düsman olupta MHP'ye sempati ile bakan birisine rastlamadim, bu nedenle Türk düsmanlariyla ayni safta olmamak icin MHP partizani olmasamda bu partiye her zaman sempatiyle yaklastim.
Türklüğe düşman olan bir insanın Türk milliyetçiliği yapan bir partiye sempati beslemesi zaten mümkün olamaz. CHP'ye bile sempati beslemesini beklemek doğru değildir. Ben şahsen vaktinde ve hala da ülkü ocaklarının bünyesinde bulundum. Bu elbette etrafta sağlam ve iyi teşkilatlı bir Türkçü-Atsızcı topluluğun olmamasından kaynaklansa da ülkü ocakları bünyesinde ters tepkilerle de karşılaşmadım, ama bünyesindeki genellikle yaşıtım ya da hiyerarşide üstüm olan kimselerle ideoloji konusunda tartışma çok yaşadım, elbette dostça, çay içerken yapılan tartışmalar idi bunlar, ama benim "Türkeşçi" diye adlandırdığım ülkücülerin bugün büyük bölümünü oluşturan kitleyi anlamam açısından bana yardımcı oldu.

Şimdi bunu neden söylüyorum? Solcular ve apolitik tayfanın bazılarından milliyetçiler arasında "Türkçü-Sentezci" kavgası olduğu duyumunu aldım. Böyle bir kavga yoktur. Vaktinde yaşanmış ve Türkçüleri Sentezcilerden ayrı bünyede iş yapmaya yönlendiren bir olay olsa da, bugün birleşme zamanıdır. Çünki ben Türkeşçi bünyede de kandaşlarımı bilgilendirme yolunda Türkçü düşünceye sevketmeye çalıştım. Bir sürü benden genç olan kandaşımda da başarılı oldum. Bence Türkeşçi kesimi "kesip atmak" biz Türkçülerin düşebileceği en büyük hatadır. Çünki durum şudur ki, ayranın içine ne kadar çok yoğurt katarsanız o kadar koyu olur. Biz bu ayranlaşmayı kendi lehimize çevirmekle yükümlüyüz. Sulandıranlara karşı Türkçüler yoğurt görevi görmelidirler.