HOCALI SOYKIRIMININ 23. YILDÖNÜMÜNDE, GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİ, ETKİNLİKLERİ!

HOCALI SOYKIRIMININ 23. YILDÖNÜMÜNDE, GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİ, ETKİNLİKLERİ!

Gökbörü Türkçüler Derneği olarak kurulduğumuzdan bu yana 1992 yılında Azerbaycan/Karabağ/Hocalı'da katil ermenilerce hunharca katledilen soydaşlarımızın:
1- Aziz hatırlarını yaşatmak,
2- Bu vahşetin Türkiye kamuoyunca bilinmesi ve sahiplenilmesini sağlamak,
3- Bu vahşetin uluslararası diplomaside soykırım olarak tanınması için kamuoyu oluşturmak
4- Hocalı katliamının "ermenilerce Türklere karşı yapılmış bir soykırım" olduğuna dair TBMM de yasa çıkartılması için imza toplamak
amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledik


Derneğimizin ısrarla gündemde tutarak, tanıtımına öncülük ettiği Hocalı Soykırımı; gelinen nokta itibariyle, Türkiye'nin hemen her tarafında düzenlenen anma etkinlikleriyle Türk Milletinin hafızasına kazınarak "milli bir dava" haline dönüşmüştür.
Şimdi sıra, Türkiye Türklüğünün derin vicdanına yerleşerek "milli bir dava"ya dönüşen Hocalı Soykırımının, TBMM'nin çıkartacağı "soykırım yasası"yla uluslararası platforma taşınmasına gelmiştir.
Bu amacı gerçekleştirmek üzere geçtiğimiz yıllarda, gerek bizim ve gerekse diğer Türkçü/Milliyetçi kişi, kurum ve kuruluşların toplamış oldukları imzalar TBMM'ye iletilmiştir.
Bu yıl da yine, yurdun dört bir yanından, imzalar toplanarak "soykırım yasası"nın çıkartılması için TBMM'ye iletilecektir.

Gökbörü Türkçüler Derneği olarak "HOCALI SOYKIRIMININ 23. YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ" çerçevesinde:

1-22 Şubat 2015 Pazar günü yapılacak olan GÖKBÖRÜ GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİ HOCALI ANMA ETKİNLİĞİ'ne Genel Başkanımız Sayın Ümitcan GÜVENİR Beğ'inde aralarında bulunduğu bir heyetle, dernek üst yöneticileri olarak, katılacağız.

2-26 Şubat 2015 perşembe günü Hocalı katliamının TBMM'de "Soykırım Yasası" olarak çıkartılması için Türk Milletinden imza toplamak üzere:
  2/1-Ulus Atatürk Heykeli yanında
  2/2-Dikimevi PTT önünde
  2/3-Ümitköy Koru Metrosu önünde
  2/4-Etimesgut'da
  2/5-Batıkent Metro Durağı önünde
  2/6-AŞTİ Gelen-Giden Yolcu katında
  2/7-Uygun görülecek başka yerlerde
İmza stantları açılarak, Hocalıyla ilgili tanıtıcı bildiriler dağıtılacaktır.
Ayrıca:
Bulundukları semtlerde stant açmak isteyen kandaşlarımız dernek yönetimiyle iletişim kurarak, imza standı için gereken imza formlarını ve tanıtım bildirilerini edinebilirler
.

3-27 Şubat 2015 Cuma günü:
  3/1-Kocatepe Camisinde
  3/2-Hacıbayram Camisinde
  3/3-Maltepe Camisinde
Cuma namazı çıkışında Hocalıyla ilgili tanıtıcı bildiriler dağıtılacaktır.

4-Derneğimizin organizesiyle 01 Şubat 2015 başlayıp 27 Şubat 2015 tarihlerine kadar kesintisiz olarak;
Diyanete ait bazı Kur'an Kursu kursiyerlerince, İlahiyat Fakültesi ve İmam-Hatip Liseleri öğrencilerince, ev hanımları ve ulaşabildiğimiz Kur'an okumayı bilen soydaşlarımızca gönüllü olarak Hatimler indirilip, Yasinler okunarak "Hocalı Şehitleri"nin ruhlarına armağan edilmektedir/edilecektir.

Yukarıda sıralanan bir dizi etkinliğin herhangi bir aşamasına katkı sağlamak üzere Türk çocuklarını, taşıdıkları kanlarına olan borçlarının olduğunu hatırlatarak, tarihi bir sorumluluğu yüklenmeleri için Gökbörü Türkçüler Derneği ile el ve iş birliği yaparak görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz.
Unutulmamalıdır ki:
"Milletler; özverili ve içten fertlerinin çokluğu nispetinde yükselip, ilerleyerek milli ülkülerini, ancak, gerçekleştirebilirler."

TTK.

Haberin yayımlandığı diğer ilişimler:
w w w . g o k b o r u . o r g


279-3372

Konuyla ilgili başlıklar